Bakery at Eldon Store

Walmart #441802 S Business 54, Eldon, MO 65026
Open
until 11pm
573-392-3114Get Directions

Popular Bakery services

shopbakery

Shop Bakery

Browse all fresh bakery items

Shopbakery
Ordercustomcupcakes

Order Custom Cakes & Cupcakes

Design your perfect custom cake

ordercustomcupcakes
bread bakery

Fresh Bread

Fresh bread, made daily.

bread bakery

Rollbacks at Eldon Store

Pillsbury Crescent Rolls, Original Refrigerated Canned Pastry Dough, Value 2-Pack, 16 Rolls, 16 oz
Rollback
Pillsbury Crescent Rolls, Original Refrigerated Canned Pastry Dough, Value 2-Pack, 16 Rolls, 16 oz
current price $4.46, Was $4.96
27.9 ¢/oz
Pillsbury Crescent Rolls, Original Refrigerated Canned Pastry Dough, Value 2-Pack, 16 Rolls, 16 oz
4.7 out of 5 Stars. 15340 reviews
Great Value All-Purpose Enriched Bleached Wheat Flour, 5 lb Bag
Rollback
From $1.97
Great Value All-Purpose Enriched Bleached Wheat Flour, 5 lb Bag
4.7 out of 5 Stars. 20342 reviews
Pillsbury Premade Refrigerated Pie Crust, Two Pie Crusts, 14.1 oz
Rollback
Pillsbury Premade Refrigerated Pie Crust, Two Pie Crusts, 14.1 oz
current price $3.47, Was $4.26
24.6 ¢/oz
Pillsbury Premade Refrigerated Pie Crust, Two Pie Crusts, 14.1 oz
4.6 out of 5 Stars. 11174 reviews
Betty Crocker Favorites Super Moist Vanilla Cake Mix, 13.25 oz
Rollback
Betty Crocker Favorites Super Moist Vanilla Cake Mix, 13.25 oz
current price $1.47, Was $1.77
11.1 ¢/oz
Betty Crocker Favorites Super Moist Vanilla Cake Mix, 13.25 oz
4.7 out of 5 Stars. 3075 reviews
Nestle Toll House Milk Chocolate Regular Baking Chips, 11.5 oz Bag
Rollback
From $3.97
Nestle Toll House Milk Chocolate Regular Baking Chips, 11.5 oz Bag
4.7 out of 5 Stars. 3605 reviews
Pillsbury Ready to Bake Refrigerated Sugar Cookie Dough, Makes 24 Cookies, 16 oz
Rollback
Pillsbury Ready to Bake Refrigerated Sugar Cookie Dough, Makes 24 Cookies, 16 oz
current price $3.47, Was $3.86
21.7 ¢/oz
Pillsbury Ready to Bake Refrigerated Sugar Cookie Dough, Makes 24 Cookies, 16 oz
4.6 out of 5 Stars. 5085 reviews
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Baking Chips, 12 oz Bag
Rollback
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Baking Chips, 12 oz Bag
current price $3.97, Was $4.96
33.1 ¢/oz
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Baking Chips, 12 oz Bag
4.7 out of 5 Stars. 9542 reviews
"JIFFY" Corn Muffin Mix, 8.5 oz Box
Rollback
"JIFFY" Corn Muffin Mix, 8.5 oz Box
current price $0.50, Was $0.78
5.9 ¢/oz
"JIFFY" Corn Muffin Mix, 8.5 oz Box
4.8 out of 5 Stars. 31915 reviews
Great Value Original Dairy Whipped Topping, 13 oz
Rollback
Great Value Original Dairy Whipped Topping, 13 oz
current price $2.56, Was $2.87
19.7 ¢/oz
Great Value Original Dairy Whipped Topping, 13 oz
4.7 out of 5 Stars. 11682 reviews
Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces
Rollback
Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces
current price $2.87, Was $3.23
25.3 ¢/oz
Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces
4.2 out of 5 Stars. 92 reviews
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Mini Regular Baking Chips, 10 oz Bag
Rollback
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Mini Regular Baking Chips, 10 oz Bag
current price $3.97, Was $4.96
39.7 ¢/oz
Nestle Toll House Semi Sweet Chocolate Mini Regular Baking Chips, 10 oz Bag
4.7 out of 5 Stars. 2339 reviews
Betty Crocker Favorites Super Moist, Milk Chocolate, Cake Mix, 13.25 oz
Rollback
Betty Crocker Favorites Super Moist, Milk Chocolate, Cake Mix, 13.25 oz
current price $1.47, Was $1.77
11.1 ¢/oz
Betty Crocker Favorites Super Moist, Milk Chocolate, Cake Mix, 13.25 oz
4.8 out of 5 Stars. 929 reviews

Bakery FAQ

1. How do I order a custom cake at Walmart?

2. What customization options are available for cakes?

3. What are the bakery department hours?

4. How much do custom cakes cost at Walmart?

5. Do you offer gluten-free or allergen-friendly bakery items?

6. Can I order a wedding cake from Walmart bakery?

7. How often are bakery items baked fresh at Walmart?

About Eldon Store

Ready to have your cake and eat it too? Our bakery associates at Eldon Store will help bring your sweetest dreams to life with custom-decorated cupcakes and cakes for any occasion that look almost too good to dive into. From a celebratory sheet cake to luscious filled cupcakes bursting with colors and a design to suit your vision, we'll hand decorate your sweet treat and have it ready to pick up when you need it. To get started planning your cake, give your Bakery Department a call at 573-392-3114 . Conveniently located at 1802 S Business 54, Eldon, MO 65026 and open from 6am, your Walmart Bakery makes it super easy to customize everything from the flavors to favorite characters on your cake or cupcakes — it's almost as easy as savoring your fresh treat!