

Hero image 0 of DII Buffalo Check Dishtowel Set 3 Piece, 0 of 1
DII Buffalo Check Dishtowel Set 3 Piece
(No ratings yet)
DII Buffalo Check Dishtowel Set 3 PieceShamrock Green Buffalo Check Dishtowel Set of 3Red White Buffalo Check Dishtowel Set of 3
Actual Color:Green & White
Green & White, $25.95
$25.95$8.65/count
Red & White, $25.95Other options
Key item features
- Set of 3 oversized, pre-shrunk dishtowels measure 20 x 30 inches to tackle all of your drying and cleaning kitchen tasks.
- Cotton Fabric, Machine Washable. Wash with Cold Water in Gentle Cycle and Tumble Dry Low. Do not bleach them or run them through a hot dryer.
- These towels are lightweight, super absorbent and dry quickly. Machine washable and durable for daily use.
Specs
About this item
Product details
Specifications
Warranty
Warnings
Similar items you might like
Based on what customers bought
Living Fashions 8 Pack Cotton Terry Kitchen Dishcloth - 12" x 12" $13.99 Was $19.99
SponsoredNow$1399current price Now $13.99, Was $19.99$19.99You save $6.00You save$6.00Living Fashions 8 Pack Cotton Terry Kitchen Dishcloth - 12" x 12"
3304.4 out of 5 Stars. 330 reviews4.4 out of 5 starsSave withShipping, arrives Wed, Sep 30100+ bought since yesterday, Mainstays Black Cotton Sculpted-Rib Weave Kitchen Towel, 1 Count $2.27 $2.27/count
$227current price $2.27$2.27/countMainstays Black Cotton Sculpted-Rib Weave Kitchen Towel, 1 Count
4734.6 out of 5 Stars. 473 reviews4.6 out of 5 starsMALLOWEX 100% Cotton Terry Kitchen Dish Cloth Set, 12 x 12 in, Green, 8 Pack $14.34
Sponsored$1434current price $14.34MALLOWEX 100% Cotton Terry Kitchen Dish Cloth Set, 12 x 12 in, Green, 8 Pack
794.7 out of 5 Stars. 79 reviews4.7 out of 5 starsSave withShipping, arrives Wed, Sep 30Best seller, Casa Platino 8PC Kitchen Towels, 16"x26", Dish Towels for Kitchen, Kitchen Towels and Dishcloths Sets, Kitchen Hand Towels, Hand Towels for Kitchen, Kitchen Towel, Spring Kitchen Towels - Beige $12.75 Was $14.89
$1275current price $12.75, Was $14.89$14.89Casa Platino 8PC Kitchen Towels, 16"x26", Dish Towels for Kitchen, Kitchen Towels and Dishcloths Sets, Kitchen Hand Towels, Hand Towels for Kitchen, Kitchen Towel, Spring Kitchen Towels - Beige
2254.6 out of 5 Stars. 225 reviews4.6 out of 5 starsDII Terry Waffle Solid Dishtowel Set 4 Piece $16.99 $4.25/count
$1699current price $16.99$4.25/countDII Terry Waffle Solid Dishtowel Set 4 Piece
82.9 out of 5 Stars. 8 reviews2.9 out of 5 starsBest seller, Mainstays 12-Pack 16 in x 26 in Woven Kitchen Towel Set, Gray $34.73 $2.89/count
Best seller
$3473current price $34.73$2.89/countMainstays 12-Pack 16 in x 26 in Woven Kitchen Towel Set, Gray
DII Beach Comber Dishtowel 3 Piece Set $25.95 $8.65/count
$2595current price $25.95$8.65/countDII Beach Comber Dishtowel 3 Piece Set
Antique Green Buffalo Check Dishtowel (Set of 3) $13.99
$1399current price $13.99Antique Green Buffalo Check Dishtowel (Set of 3)
44.3 out of 5 Stars. 4 reviews4.3 out of 5 starsBest seller, Thyme & Table 100% Cotton Kitchen Towels, Black and Gold Crosshatch, 4-Pack Set $14.93
Best seller
2 optionsAvailable in additional 2 options$1493current price $14.93Thyme & Table 100% Cotton Kitchen Towels, Black and Gold Crosshatch, 4-Pack Set
2444.7 out of 5 Stars. 244 reviews4.7 out of 5 starsPink Buffalo Check Dishtowel (Set of 3) $15.83 $15.83/count
$1583current price $15.83$15.83/countPink Buffalo Check Dishtowel (Set of 3)
134.6 out of 5 Stars. 13 reviews4.6 out of 5 starsBest seller, Better Homes & Gardens Kitchen Towels, 2-Piece Set, Old Rose/White $6.88
Best seller
14 optionsAvailable in additional 14 options$688current price $6.88Better Homes & Gardens Kitchen Towels, 2-Piece Set, Old Rose/White
7484.8 out of 5 Stars. 748 reviews4.8 out of 5 starsDII Buffalo Check Dishtowel Set 3 Piece, 20x30", Navy & Cream $20.10
$2010current price $20.10DII Buffalo Check Dishtowel Set 3 Piece, 20x30", Navy & Cream
274.9 out of 5 Stars. 27 reviews4.9 out of 5 starsBest seller, Furkithn 100% Cotton Kitchen Dish Cloths, Super Soft and Absorbent Dish Towels Washing Drying Dishes, 12" x 12", Mixed Color, 6 Pack $8.99
$899current price $8.99Furkithn 100% Cotton Kitchen Dish Cloths, Super Soft and Absorbent Dish Towels Washing Drying Dishes, 12" x 12", Mixed Color, 6 Pack
4184.2 out of 5 Stars. 418 reviews4.2 out of 5 starsBest seller, Furkithn Dish Cloths for Kitchen Washing Dishes, Super Absorbent Dish Rags, Cotton Kitchen Dish Towels Pack of 12, 12x12 Inches $9.99
$999current price $9.99Furkithn Dish Cloths for Kitchen Washing Dishes, Super Absorbent Dish Rags, Cotton Kitchen Dish Towels Pack of 12, 12x12 Inches
2354.5 out of 5 Stars. 235 reviews4.5 out of 5 starsMainstays 4-Pack 15"x25" Horizantal Stripe Kitchen towel, Soft Silver $8.46 $2.12/ea
$846current price $8.46$2.12/eaMainstays 4-Pack 15"x25" Horizantal Stripe Kitchen towel, Soft Silver
35 out of 5 Stars. 3 reviews5 out of 5 starsTango Red Logger Check Dishtowel & Dishcloth (Set of 6) $18.00 $18.00/count
$1800current price $18.00$18.00/countTango Red Logger Check Dishtowel & Dishcloth (Set of 6)
144.2 out of 5 Stars. 14 reviews4.2 out of 5 starsT-fal Solid & Checked Parquet Kitchen Towels, 2-Pack, Charcoal $13.99
$1399current price $13.99T-fal Solid & Checked Parquet Kitchen Towels, 2-Pack, Charcoal
274.7 out of 5 Stars. 27 reviews4.7 out of 5 starsMainstays Lemon Dual Purpose Kitchen Towel, 15 x 25 in, Multi‑Color $5.39
$539current price $5.39Mainstays Lemon Dual Purpose Kitchen Towel, 15 x 25 in, Multi‑Color
275 out of 5 Stars. 27 reviews5 out of 5 starsPea Patch Check Heavyweight Dishcloth (Set of 4) $10.64
3 optionsAvailable in additional 3 options$1064current price $10.64Pea Patch Check Heavyweight Dishcloth (Set of 4)
Check out these related products
Solid Dark Green Windowpane Terry Dishcloth (Set of 6) $11.95
$1195current price $11.95Solid Dark Green Windowpane Terry Dishcloth (Set of 6)
1303.8 out of 5 Stars. 130 reviews3.8 out of 5 starsDII Boo Embellished (Set of 3) Dishtowel Set $25.99 $8.66/count
3 optionsAvailable in additional 3 options$2599current price $25.99$8.66/countDII Boo Embellished (Set of 3) Dishtowel Set
Assorted Cat Printed Dishtowel (Set of 3) $16.95
$1695current price $16.95Assorted Cat Printed Dishtowel (Set of 3)
304.5 out of 5 Stars. 30 reviews4.5 out of 5 starsDII Modern Cotton Solid Windowpane Terry Dishtowels in Beige (Set of 4) $17.99 $19.99/lb
14 optionsAvailable in additional 14 options$1799current price $17.99$19.99/lbDII Modern Cotton Solid Windowpane Terry Dishtowels in Beige (Set of 4)
483.6 out of 5 Stars. 48 reviews3.6 out of 5 starsDII Assorted Black Dishtowel & Dishcloth (Set of 5) $17.95
$1795current price $17.95DII Assorted Black Dishtowel & Dishcloth (Set of 5)
314.5 out of 5 Stars. 31 reviews4.5 out of 5 starsYellow Chevron Dishtowel (Set of 2) $17.00
$1700current price $17.00Yellow Chevron Dishtowel (Set of 2)
22.5 out of 5 Stars. 2 reviews2.5 out of 5 starsAssorted Cat Greeting Embroidered Dishtowel (Set of 2) $17.00 $17.00/count
$1700current price $17.00$17.00/countAssorted Cat Greeting Embroidered Dishtowel (Set of 2)
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsDII Woodland Holiday Printed Dishtowel Set 2 Piece $17.70 $8.85/count
$1770current price $17.70$8.85/countDII Woodland Holiday Printed Dishtowel Set 2 Piece
Black Combo Windowpane Dishcloth (Set of 6) $15.95
$1595current price $15.95Black Combo Windowpane Dishcloth (Set of 6)
773.8 out of 5 Stars. 77 reviews3.8 out of 5 starsHoliday Checks Heavyweight Dishtowel & Dishcloth (Set of 6) $18.86 $18.86/count
$1886current price $18.86$18.86/countHoliday Checks Heavyweight Dishtowel & Dishcloth (Set of 6)
54.6 out of 5 Stars. 5 reviews4.6 out of 5 starsDII Christmas Noel Embellished Dishtowel Set 3 Piece $27.99 $9.33/count
$2799current price $27.99$9.33/countDII Christmas Noel Embellished Dishtowel Set 3 Piece
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Current price is USD$25.95$8.65/count
Price when purchased online
- Free shipping
Free 30-day returns
How do you want your item?
Ships to
Arrives between Oct 3 - Oct 7
|Sold and shipped by E-Living Store
4.532066508313539 out of 5 stars
Free 30-day returns
































