

Hero image 0 of Large Capacity Sports Water Bottle with Flip Top Lid and Carry Handle, Food Grade PC Hydration Jug for Gym Travel, 0 of 7
Large Capacity Sports Water Bottle with Flip Top Lid and Carry Handle, Food Grade PC Hydration Jug for Gym Travel
(No ratings yet)
Large Capacity Sports Water Bottle with Flip Top Lid and Carry Handle, Food Grade PC Hydration Jug for Gym TravelLarge Capacity Sports Water Bottle with Flip Top Lid and Carry Handle Food Grade PC Hydration Jug for Gym TravelLarge Capacity Sports Water Bottle with Flip Top Lid and Carry Handle Food Grade PC Hydration Jug for Gym Travel
Key item features
- 【Large-Capacity Sports Water Bottle】Stay hydrated throughout the day with this spacious water bottle, available in classic black, crisp white, or fresh green. Its clean, modern design with a flip-top lid and sturdy carrying handle adds a touch of efficient style to any fitness routine, travel adventure, or daily hydration—turning water intake into a convenient, organized habit.
- 【Premium Food-Grade PC Material】Crafted from high-quality, food-grade PC plastic that's durable, heat-resistant, and built to withstand daily use. The odorless material resists deformation even with boiling water, while the sturdy, shatter-resistant construction ensures long-lasting, reliable performance—safe for everyday use.
- 【2 Generous Capacity Options】Choose from 1600ml (4.53" x 4.53" x 9.65") or 2200ml (5.12" x 5.12" x 10.23") to suit your hydration needs. Each size features clear measurement markings on the side for easy tracking of daily water intake—helping you stay on top of your health goals.
- 【Convenient Flip-Top Spout & Handle】Features a wide flip-top spout for easy drinking without unscrewing the cap—simply flip and drink. The sturdy, comfortable handle makes carrying and pouring effortless, whether at the gym, office, or on the go.
- 【Versatile Gift for Fitness Enthusiasts】A thoughtful fitness, sports, or wellness gift for gym-goers, athletes, outdoor enthusiasts, or anyone who values large-capacity hydration. Also great for office use, travel, or daily hydration goals. Practical, stylish, and always appreciated—keeps you hydrated wherever you are.
Specs
About this item
Product details
Specifications
Similar items you might like
Based on what customers bought
Clearance, Byujiro 67 Oz Large Capacity Motivational Water Jug, Time Marker Portable Sports Bottle with Straw & Carry Handle, Leakproof Transparent Beverage Container, Great for Gym Workout, Outdoor Camping $2.99 Was $9.99
$299current price $2.99, Was $9.99$9.99Byujiro 67 Oz Large Capacity Motivational Water Jug, Time Marker Portable Sports Bottle with Straw & Carry Handle, Leakproof Transparent Beverage Container, Great for Gym Workout, Outdoor Camping
40oz Large Capacity Plastic Water Bottle with Handle and Time Marker, Gym Sports Jug with Infuser, Leakproof Drinking Cup $4.39
$439current price $4.3940oz Large Capacity Plastic Water Bottle with Handle and Time Marker, Gym Sports Jug with Infuser, Leakproof Drinking Cup
Best seller, Zak Designs 16oz Toy Story Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Folding Handle and Push Button, Locking Lid $4.98 31.1 ¢/oz
$498current price $4.9831.1 ¢/ozZak Designs 16oz Toy Story Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Folding Handle and Push Button, Locking Lid
4084.6 out of 5 Stars. 408 reviews4.6 out of 5 starsClearance, Large Capacity Water Bottle, 2.7L Sports Tumbler with Straw and Strap, Portable Plastic Jug for Gym, Camping, and Outdoor Hydration, Black, by Zovey $6.49 Was $7.47
$649current price $6.49, Was $7.47$7.47Large Capacity Water Bottle, 2.7L Sports Tumbler with Straw and Strap, Portable Plastic Jug for Gym, Camping, and Outdoor Hydration, Black, by Zovey
Mainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black $6.00 Was $8.84 18.8 ¢/fl oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$600current price $6.00, Was $8.84$8.8418.8 ¢/fl ozMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black
2404.7 out of 5 Stars. 240 reviews4.7 out of 5 starsBest seller, Zak Designs 16oz Water Bottle For School or Travel, Durable Plastic Water Bottle With Straw, Handle, and Leak-Proof, Pop-Up Spout Cover (Flower Power) $9.99
Best seller
11 optionsAvailable in additional 11 options$999current price $9.99Zak Designs 16oz Water Bottle For School or Travel, Durable Plastic Water Bottle With Straw, Handle, and Leak-Proof, Pop-Up Spout Cover (Flower Power)
5214.7 out of 5 Stars. 521 reviews4.7 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Zak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy $6.88 27.5 ¢/oz
$688current price $6.8827.5 ¢/ozZak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy
4674.6 out of 5 Stars. 467 reviews4.6 out of 5 starsBest seller, Oldley 12oz Water Bottle with Straw & Chug Lids - Leakproof, Durable, BPA-Free $7.19
Best seller
17 optionsAvailable in additional 17 options$719current price $7.19Oldley 12oz Water Bottle with Straw & Chug Lids - Leakproof, Durable, BPA-Free
1674.4 out of 5 Stars. 167 reviews4.4 out of 5 starsBest seller, Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder $5.96
Best seller
4 optionsAvailable in additional 4 options$596current price $5.96Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder
1574.3 out of 5 Stars. 157 reviews4.3 out of 5 starsBest seller, Jacey Duprie x TAL Hudson 24oz Stainless Steel Water Bottle with Paracord Handle, Jardin $11.28
$1128current price $11.28Jacey Duprie x TAL Hudson 24oz Stainless Steel Water Bottle with Paracord Handle, Jardin
1554.6 out of 5 Stars. 155 reviews4.6 out of 5 starsClearance, Thermal Flask, Hydration Bottle, 1.5L Large Capacity Sports Water Bottle with Scale, Leakproof, Shatterproof, Portable for Gym $6.96 Was $8.99
$696current price $6.96, Was $8.99$8.99Thermal Flask, Hydration Bottle, 1.5L Large Capacity Sports Water Bottle with Scale, Leakproof, Shatterproof, Portable for Gym
Portable Flip Top Sports Water Bottle with Hand Strap, Large Capacity Outdoor Fitness Travel Drinking Water Container for Daily Workout Camping Use $3.99
$399current price $3.99Portable Flip Top Sports Water Bottle with Hand Strap, Large Capacity Outdoor Fitness Travel Drinking Water Container for Daily Workout Camping Use
Water Bottle,32 oz Wide Mouth Water Bottle with Measurement Markings and Carry Handle, BPA-Free for Gym, Hiking and Travel $12.89 Was $22.99
$1289current price $12.89, Was $22.99$22.99Water Bottle,32 oz Wide Mouth Water Bottle with Measurement Markings and Carry Handle, BPA-Free for Gym, Hiking and Travel
64.8 out of 5 Stars. 6 reviews4.8 out of 5 starsClearance, 2000ml Large Capacity Sports Water Bottle, Motivational Time Marker Water Jug with Straw and Flip Lid for Outdoor Gym Fitness $9.99 Was $13.99
$999current price $9.99, Was $13.99$13.992000ml Large Capacity Sports Water Bottle, Motivational Time Marker Water Jug with Straw and Flip Lid for Outdoor Gym Fitness
Clearance, zpqytgj 32oz Hydration Tracker Bottle Leakproof Sports Bottle with Straw and Time Marker for Gym $5.99 Was $7.99
Clearance
4 optionsAvailable in additional 4 options$599current price $5.99, Was $7.99$7.99zpqytgj 32oz Hydration Tracker Bottle Leakproof Sports Bottle with Straw and Time Marker for Gym
Uuiauoio Large Capacity Water Bottle 1200ml, Leakproof Gallon Jug with Handle, BPA Free Belly Bucket for Gym Outdoor Work Sports Hydration $5.87
$587current price $5.87Uuiauoio Large Capacity Water Bottle 1200ml, Leakproof Gallon Jug with Handle, BPA Free Belly Bucket for Gym Outdoor Work Sports Hydration
100+ bought since yesterday, Mainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic $6.24 9.8 ¢/fl oz
100+ bought since yesterday
$624current price $6.249.8 ¢/fl ozMainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic
5534.6 out of 5 Stars. 553 reviews4.6 out of 5 stars
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Price when purchased online
Not Available
How do you want your item?
Not available


























































