Suggested

Microwaveable

Uses item details. Price when purchased online

Banquet MEGA Breakfast Bowl Meat Lovers, 30g Protein, Frozen Breakfast Bowl, 9 oz. Bowl $3.96 44.0 ¢/oz

Banquet MEGA Breakfast Bowl Meat Lovers, 30g Protein, Frozen Breakfast Bowl, 9 oz. Bowl
Sponsored
current price $3.96
44.0 ¢/oz

Banquet MEGA Breakfast Bowl Meat Lovers, 30g Protein, Frozen Breakfast Bowl, 9 oz. Bowl

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 6177 reviews

Best seller, Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz. $3.27 23.4 ¢/oz

Best seller
Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz.
Sponsored
current price $3.27
23.4 ¢/oz

Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 10663 reviews

Minute Ready-to-Eat Chicken Flavored Rice, Microwaveable Rice Cups, 4.4 oz, 2 Count $1.96 22.3 ¢/oz

Minute Ready-to-Eat Chicken Flavored Rice, Microwaveable Rice Cups, 4.4 oz, 2 Count
Sponsored
current price $1.96
22.3 ¢/oz

Minute Ready-to-Eat Chicken Flavored Rice, Microwaveable Rice Cups, 4.4 oz, 2 Count

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 1440 reviews

Best seller, Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz. $3.27 23.4 ¢/oz

Best seller
Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz.
Sponsored
current price $3.27
23.4 ¢/oz

Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 6725 reviews

10K+ bought since yesterday, Banquet Chicken Pot Pie, 11g Protein, Frozen Meal, 7 oz.

10K+ bought since yesterday
Banquet Chicken Pot Pie, 11g Protein, Frozen Meal, 7 oz.

Banquet Chicken Pot Pie, 11g Protein, Frozen Meal, 7 oz.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 36776 reviews

10K+ bought since yesterday, Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 4 Cups, for Easy Snack or Dinner Side, Original Flavor, 2.39 oz From $4.97

10K+ bought since yesterday
Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 4 Cups, for Easy Snack or Dinner Side, Original Flavor, 2.39 oz
Available in additional 3 options
From$497

Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 4 Cups, for Easy Snack or Dinner Side, Original Flavor, 2.39 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 10666 reviews

10K+ bought since yesterday, Zatarain's Blackened Chicken Alfredo Frozen Dinner, 10.5 oz Box $4.22 40.2 ¢/oz

10K+ bought since yesterday
Zatarain's Blackened Chicken Alfredo Frozen Dinner, 10.5 oz Box
current price $4.22
40.2 ¢/oz

Zatarain's Blackened Chicken Alfredo Frozen Dinner, 10.5 oz Box

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 8474 reviews

Best seller, Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz. $3.27 23.4 ¢/oz

Best seller
Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz.
current price $3.27
23.4 ¢/oz

Banquet MEGA Bowls Buffalo-Style Chicken Mac 'N Cheese, 27g Protein, Frozen Meal, 14 oz.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 6725 reviews

Rice-A-Roni, Cheddar Broccoli Rice, 2.11 oz Cup, Quick Cook Microwave Cup From $1.48

Rice-A-Roni, Cheddar Broccoli Rice, 2.11 oz Cup, Quick Cook Microwave Cup
Available in additional 5 options
From$148

Rice-A-Roni, Cheddar Broccoli Rice, 2.11 oz Cup, Quick Cook Microwave Cup

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1978 reviews

Best seller, Great Value Frozen Bacon Breakfast Bowl, 7 oz $2.18 31.1 ¢/oz

Best seller
Great Value Frozen Bacon Breakfast Bowl, 7 oz
current price $2.18
31.1 ¢/oz

Great Value Frozen Bacon Breakfast Bowl, 7 oz

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 4420 reviews

Great Value Premium Shells & Cheese Microwavable Cups, Original, 2.39 oz, 4 Count (Shelf Stable) $3.78 39.5 ¢/oz

Great Value Premium Shells & Cheese Microwavable Cups, Original, 2.39 oz, 4 Count (Shelf Stable)
current price $3.78
39.5 ¢/oz

Great Value Premium Shells & Cheese Microwavable Cups, Original, 2.39 oz, 4 Count (Shelf Stable)

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 2607 reviews

10K+ bought since yesterday, Healthy Choice Cafe Steamers Chicken Alfredo, High Protein Frozen Meal, 9.25 oz. Bowl $3.18 34.4 ¢/oz

10K+ bought since yesterday
Healthy Choice Cafe Steamers Chicken Alfredo, High Protein Frozen Meal, 9.25 oz. Bowl
current price $3.18
34.4 ¢/oz

Healthy Choice Cafe Steamers Chicken Alfredo, High Protein Frozen Meal, 9.25 oz. Bowl

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 7790 reviews

Tyson Country Fried Steaks with Gravy Mix, 22.75 oz (Frozen, Fully Cooked) $8.72 38.3 ¢/oz

Tyson Country Fried Steaks with Gravy Mix, 22.75 oz (Frozen, Fully Cooked)
current price $8.72
38.3 ¢/oz

Tyson Country Fried Steaks with Gravy Mix, 22.75 oz (Frozen, Fully Cooked)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 14782 reviews

Best seller, Banquet Salisbury Steak, 11g Protein, Frozen Meal, 11.88 oz. $1.87 15.7 ¢/oz

Best seller
Banquet Salisbury Steak, 11g Protein, Frozen Meal, 11.88 oz.
current price $1.87
15.7 ¢/oz

Banquet Salisbury Steak, 11g Protein, Frozen Meal, 11.88 oz.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 11206 reviews

Taylor Farms Chicken Alfredo, Microwave Ready Single Serve Meal, 12.25 oz, Fresh $5.24 42.6 ¢/oz

Taylor Farms Chicken Alfredo, Microwave Ready Single Serve Meal, 12.25 oz, Fresh
current price $5.24
42.6 ¢/oz

Taylor Farms Chicken Alfredo, Microwave Ready Single Serve Meal, 12.25 oz, Fresh

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 914 reviews

Best seller, Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz. $3.27 23.4 ¢/oz

Best seller
Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz.
current price $3.27
23.4 ¢/oz

Banquet MEGA Bowls Country Fried Chicken, 16g Protein, High Protein Frozen Meal, 14 oz.

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 10663 reviews

Banquet Chicken Nuggets With Mac & Cheese, 15g Protein, Frozen Meal, 7.4 oz. $1.87 25.3 ¢/oz

Banquet Chicken Nuggets With Mac & Cheese, 15g Protein, Frozen Meal, 7.4 oz.
current price $1.87
25.3 ¢/oz

Banquet Chicken Nuggets With Mac & Cheese, 15g Protein, Frozen Meal, 7.4 oz.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 4826 reviews

Best seller, Marie Callender's Sweet & Citrusy Orange Chicken, Frozen Meal, 11 oz. Bowl $3.18 28.9 ¢/oz

Best seller
Marie Callender's Sweet & Citrusy Orange Chicken, Frozen Meal, 11 oz. Bowl
current price $3.18
28.9 ¢/oz

Marie Callender's Sweet & Citrusy Orange Chicken, Frozen Meal, 11 oz. Bowl

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 7094 reviews

Hamburger Helper Pasta Cheeseburger Macaroni, 2 oz Microwave Cup, Shelf Stable (Dried) From $2.28

Hamburger Helper Pasta Cheeseburger Macaroni, 2 oz Microwave Cup, Shelf Stable (Dried)
Available in additional 5 options
From$228

Hamburger Helper Pasta Cheeseburger Macaroni, 2 oz Microwave Cup, Shelf Stable (Dried)

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 3105 reviews

Hormel Compleats Microwaveable Meal Variety Pack 12 Different Flavors $56.99

Hormel Compleats Microwaveable Meal Variety Pack  12 Different Flavors
current price $56.99

Hormel Compleats Microwaveable Meal Variety Pack 12 Different Flavors

3.7 out of 5 stars
3.7 out of 5 Stars. 7 reviews

Eggo Cinnamon French Toaster Sticks, Breakfast Food, 12.7 oz, 32 Count (Frozen), Regular $2.96 23.3 ¢/oz

Eggo Cinnamon French Toaster Sticks, Breakfast Food, 12.7 oz, 32 Count (Frozen), Regular
current price $2.96
23.3 ¢/oz

Eggo Cinnamon French Toaster Sticks, Breakfast Food, 12.7 oz, 32 Count (Frozen), Regular

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 4807 reviews

Helper Cheeseburger Macaroni Pasta, 8 Oz (4 Pack) Microwave Cup $7.98 99.8 ¢/oz

Helper Cheeseburger Macaroni Pasta, 8 Oz (4 Pack) Microwave Cup
current price $7.98
99.8 ¢/oz

Helper Cheeseburger Macaroni Pasta, 8 Oz (4 Pack) Microwave Cup

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 853 reviews

10K+ bought since yesterday, Marie Callender's Aged Cheddar Cheesy Chicken and Rice, Frozen Meal, 12 oz. Bowl $3.18 26.5 ¢/oz

10K+ bought since yesterday
Marie Callender's Aged Cheddar Cheesy Chicken and Rice, Frozen Meal, 12 oz. Bowl
current price $3.18
26.5 ¢/oz

Marie Callender's Aged Cheddar Cheesy Chicken and Rice, Frozen Meal, 12 oz. Bowl

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 17682 reviews

Chef Boyardee Beefaroni in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl , 4-Count From $5.72

Chef Boyardee Beefaroni in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl , 4-Count
Available in additional 3 options
From$572

Chef Boyardee Beefaroni in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl , 4-Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 750 reviews

Tai Pei Chicken Fried Rice, Frozen Asian Entre, 11 oz $3.48 31.6 ¢/oz

Tai Pei Chicken Fried Rice, Frozen Asian Entre, 11 oz
current price $3.48
31.6 ¢/oz

Tai Pei Chicken Fried Rice, Frozen Asian Entre, 11 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 8075 reviews

(5 Pack) HORMEL COMPLEATS Protein Variety Pack Microwave Meals $14.78

(5 Pack) HORMEL COMPLEATS Protein Variety Pack Microwave Meals
current price $14.78

(5 Pack) HORMEL COMPLEATS Protein Variety Pack Microwave Meals

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 338 reviews

Chef Boyardee Mini Micro Beef Ravioli in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl $1.44 19.2 ¢/oz

Chef Boyardee Mini Micro Beef Ravioli in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl
current price $1.44
19.2 ¢/oz

Chef Boyardee Mini Micro Beef Ravioli in Tomato and Meat Sauce, Microwavable Meal, 7.5 oz. Bowl

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 1239 reviews

Rice-A-Roni Chicken Rice & Vermicelli Mix, 1.97 oz Cup From $1.48

Rice-A-Roni Chicken Rice & Vermicelli Mix, 1.97 oz Cup
Available in additional 2 options
From$148

Rice-A-Roni Chicken Rice & Vermicelli Mix, 1.97 oz Cup

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 1481 reviews

HERDEZ Shredded Slow Cooked Chicken, Microwaveable Entree, 15 oz Plastic Tray $7.98 $8.49/lb

HERDEZ Shredded Slow Cooked Chicken, Microwaveable Entree, 15 oz Plastic Tray
current price $7.98
$8.49/lb

HERDEZ Shredded Slow Cooked Chicken, Microwaveable Entree, 15 oz Plastic Tray

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 752 reviews

Velveeta Cheesy Bowls Ultimate Cheeseburger Mac Microwave Meal, 9 oz Tray From $2.97

Velveeta Cheesy Bowls Ultimate Cheeseburger Mac Microwave Meal, 9 oz Tray
Available in additional 3 options
From$297

Velveeta Cheesy Bowls Ultimate Cheeseburger Mac Microwave Meal, 9 oz Tray

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 1304 reviews

HORMEL COMPLEATS 8-Variety Pack Hearty Microwave Meals for Any Time of Day $39.99 Was $45.99

HORMEL COMPLEATS 8-Variety Pack  Hearty Microwave Meals for Any Time of Day
current price Now $39.99, Was $45.99

HORMEL COMPLEATS 8-Variety Pack Hearty Microwave Meals for Any Time of Day

Marketside Ready to Bake Chicken Bacon Ranch Bake, 32 oz (Fresh Never Frozen, Prepared Meal) $12.94 40.4 ¢/oz

Marketside Ready to Bake Chicken Bacon Ranch Bake, 32 oz (Fresh Never Frozen, Prepared Meal)
current price $12.94
40.4 ¢/oz

Marketside Ready to Bake Chicken Bacon Ranch Bake, 32 oz (Fresh Never Frozen, Prepared Meal)

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 2501 reviews

HERDEZ Barbacoa Slow Cooked Beef, Refrigerated, Microwaveable Entree, 8 Servings, 15 oz Plastic Tray $7.98 53.2 ¢/oz

HERDEZ Barbacoa Slow Cooked Beef, Refrigerated, Microwaveable Entree, 8 Servings,  15 oz Plastic Tray
current price $7.98
53.2 ¢/oz

HERDEZ Barbacoa Slow Cooked Beef, Refrigerated, Microwaveable Entree, 8 Servings, 15 oz Plastic Tray

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 803 reviews

Old El Paso Rice, Mexican Style Rice, Microwavable Pouch, 8.8 oz From $2.63

Old El Paso Rice, Mexican Style Rice, Microwavable Pouch, 8.8 oz
Available in additional 3 options
From$263

Old El Paso Rice, Mexican Style Rice, Microwavable Pouch, 8.8 oz

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 693 reviews

Taylor Farms Everything Spiced Salmon with Mashed Potatoes, Microwave Ready Single Serve Meal, 10.5 oz (Fresh)

Taylor Farms Everything Spiced Salmon with Mashed Potatoes, Microwave Ready Single Serve Meal, 10.5 oz (Fresh)

Taylor Farms Everything Spiced Salmon with Mashed Potatoes, Microwave Ready Single Serve Meal, 10.5 oz (Fresh)

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 2470 reviews

HORMEL SQUARE TABLE Slow Simmered Pork Roast Au Jus and Savory Sauce, Refrigerated, 15 oz Plastic Microwaveable Tray $5.97 $6.35/lb

HORMEL SQUARE TABLE Slow Simmered Pork Roast Au Jus and Savory Sauce, Refrigerated, 15 oz Plastic Microwaveable Tray
current price $5.97
$6.35/lb

HORMEL SQUARE TABLE Slow Simmered Pork Roast Au Jus and Savory Sauce, Refrigerated, 15 oz Plastic Microwaveable Tray

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 3505 reviews

Chef Boyardee Overstuffed Beef Ravioli in Pasta Sauce, Ready-to-Eat Meal, 15 oz. Can From $1.44

Chef Boyardee Overstuffed Beef Ravioli in Pasta Sauce, Ready-to-Eat Meal, 15 oz. Can
Available in additional 3 options
From$144

Chef Boyardee Overstuffed Beef Ravioli in Pasta Sauce, Ready-to-Eat Meal, 15 oz. Can

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 1942 reviews

Taylor Farms Mediterranean Inspired Chicken with Brown Rice, Microwave Ready Single Serve Meal, 12 oz, Fresh $5.24 43.7 ¢/oz

Taylor Farms Mediterranean Inspired Chicken with Brown Rice, Microwave Ready Single Serve Meal, 12 oz, Fresh
current price $5.24
43.7 ¢/oz

Taylor Farms Mediterranean Inspired Chicken with Brown Rice, Microwave Ready Single Serve Meal, 12 oz, Fresh

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 437 reviews

Knorr Cheddar Broccoli Parboiled Instant Rice, No Artificial Flavors, 5.7 oz Regular Pouch $1.34 23.5 ¢/oz

Knorr Cheddar Broccoli Parboiled Instant Rice, No Artificial Flavors, 5.7 oz Regular Pouch
current price $1.34
23.5 ¢/oz

Knorr Cheddar Broccoli Parboiled Instant Rice, No Artificial Flavors, 5.7 oz Regular Pouch

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 7155 reviews

HORMEL COMPLEATS Variety Pack Microwave Meals 8 Count, Shelf-Stable Ready-to-Eat Dinners $39.99

HORMEL COMPLEATS Variety Pack Microwave Meals  8 Count, Shelf-Stable Ready-to-Eat Dinners
current price $39.99

HORMEL COMPLEATS Variety Pack Microwave Meals 8 Count, Shelf-Stable Ready-to-Eat Dinners

Taylor Farms Teriyaki Salmon, Microwave Ready Single Serve Meal, 10 oz, Fresh $6.13 61.3 ¢/oz

Taylor Farms Teriyaki Salmon, Microwave Ready Single Serve Meal, 10 oz, Fresh
current price $6.13
61.3 ¢/oz

Taylor Farms Teriyaki Salmon, Microwave Ready Single Serve Meal, 10 oz, Fresh

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 715 reviews

Marketside Ready to Bake Ham & Cheese Sliders, 24 oz, 12 Count (Refrigerated) $12.94 49.8 ¢/oz

Marketside Ready to Bake Ham & Cheese Sliders, 24 oz, 12 Count (Refrigerated)
current price $12.94
49.8 ¢/oz

Marketside Ready to Bake Ham & Cheese Sliders, 24 oz, 12 Count (Refrigerated)

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 4146 reviews

HORMEL COMPLEATS Shelf-Stable Meals 8-Pack Variety of Microwave Comfort Foods $39.99 Was $45.99

HORMEL COMPLEATS Shelf-Stable Meals  8-Pack Variety of Microwave Comfort Foods
current price Now $39.99, Was $45.99

HORMEL COMPLEATS Shelf-Stable Meals 8-Pack Variety of Microwave Comfort Foods

HORMEL COMPLEATS Microwave Dinner Pack 8 Variety Meals, Shelf-Stable Convenience $39.99 Was $45.99

HORMEL COMPLEATS Microwave Dinner Pack  8 Variety Meals, Shelf-Stable Convenience
current price Now $39.99, Was $45.99

HORMEL COMPLEATS Microwave Dinner Pack 8 Variety Meals, Shelf-Stable Convenience

Only at Walmart

Related Products