Sort by|

Suggested

Cookie Kit

Uses item details. Price when purchased online

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz. $1.96 10.7 ¢/oz

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz.
Sponsored
current price $1.96
10.7 ¢/oz

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 39 reviews

Freshness Guaranteed Spooky Halloween Cookie Kit, 19.2 oz, 16 Cookies $9.94 51.8 ¢/oz

Freshness Guaranteed Spooky Halloween Cookie Kit, 19.2 oz, 16 Cookies
current price $9.94
51.8 ¢/oz

Freshness Guaranteed Spooky Halloween Cookie Kit, 19.2 oz, 16 Cookies

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 22 reviews

Freshness Guaranteed Pumpkin Halloween Cookie Kit, 22.9 oz, 16 Cookies $9.94 43.4 ¢/oz

Freshness Guaranteed Pumpkin Halloween Cookie Kit, 22.9 oz, 16 Cookies
current price $9.94
43.4 ¢/oz

Freshness Guaranteed Pumpkin Halloween Cookie Kit, 22.9 oz, 16 Cookies

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 18 reviews

Freshness Guaranteed Witches' Brew Halloween Cookie Kit, 18.8 oz, 16 Cookies $9.94 52.9 ¢/oz

Freshness Guaranteed Witches' Brew Halloween Cookie Kit, 18.8 oz, 16 Cookies
current price $9.94
52.9 ¢/oz

Freshness Guaranteed Witches' Brew Halloween Cookie Kit, 18.8 oz, 16 Cookies

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 9 reviews

Freshness Guaranteed Day of the Dead Cookie Kit, 24.7 oz, 16 Count $9.94 40.2 ¢/oz

Freshness Guaranteed Day of the Dead Cookie Kit, 24.7 oz, 16 Count
current price $9.94
40.2 ¢/oz

Freshness Guaranteed Day of the Dead Cookie Kit, 24.7 oz, 16 Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 5 reviews

Great Value, Chocolate Crinkle Eyeball Cookie Kit, 10.1 oz $4.97 49.7 ¢/oz

Great Value, Chocolate Crinkle Eyeball Cookie Kit, 10.1 oz
current price $4.97
49.7 ¢/oz

Great Value, Chocolate Crinkle Eyeball Cookie Kit, 10.1 oz

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 10 reviews

Bakery Bling Rainbow Cookie Kit $8.16

Bakery Bling Rainbow Cookie Kit
current price $8.16

Bakery Bling Rainbow Cookie Kit

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 3 reviews

Create a Treat Hershey's Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Oz, Peanut-Free (Baked, Decorating Kit)

Create a Treat Hershey's Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Oz, Peanut-Free (Baked, Decorating Kit)
Available in additional 2 options

Create a Treat Hershey's Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Oz, Peanut-Free (Baked, Decorating Kit)

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 74 reviews

Great Value Pumpkin Spice Thumbprint Cookie Kit $5.96 43.2 ¢/oz

Great Value Pumpkin Spice Thumbprint Cookie Kit
current price $5.96
43.2 ¢/oz

Great Value Pumpkin Spice Thumbprint Cookie Kit

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Betty Crocker Sugar Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz $2.97 17.0 ¢/oz

Betty Crocker Sugar Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz
current price $2.97
17.0 ¢/oz

Betty Crocker Sugar Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 3185 reviews

2K+ bought since yesterday, Betty Crocker Limited Edition Caramel Apple Cookies, Cookie Mix, 16.6 oz From $2.97

2K+ bought since yesterday
Betty Crocker Limited Edition Caramel Apple Cookies, Cookie Mix, 16.6 oz
Available in additional 2 options
From$297

Betty Crocker Limited Edition Caramel Apple Cookies, Cookie Mix, 16.6 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 317 reviews

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz. $1.96 10.7 ¢/oz

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz.
current price $1.96
10.7 ¢/oz

Duncan Hines Snoopy Crinkle Cookie Mix, 18.3 oz.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 39 reviews

Pillsbury Mexican Wedding Cookie Mix, 16.5 oz Box $3.97 24.1 ¢/oz

Pillsbury Mexican Wedding Cookie Mix, 16.5 oz Box
current price $3.97
24.1 ¢/oz

Pillsbury Mexican Wedding Cookie Mix, 16.5 oz Box

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 9 reviews

Wilton Ready-to-Decorate Easter Cookie Decorating Kit - Makes 6 Cookies $10.39

Wilton Ready-to-Decorate Easter Cookie Decorating Kit - Makes 6 Cookies
current price $10.39

Wilton Ready-to-Decorate Easter Cookie Decorating Kit - Makes 6 Cookies

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 9 reviews

(2 pack) Duncan Hines MEGA Cookie Chocolate Chunk Pan Cookie Mix, 7.8 oz. From $5.84

(2 pack) Duncan Hines MEGA Cookie Chocolate Chunk Pan Cookie Mix, 7.8 oz.
Available in additional 3 options
From$584

(2 pack) Duncan Hines MEGA Cookie Chocolate Chunk Pan Cookie Mix, 7.8 oz.

3.7 out of 5 stars
3.7 out of 5 Stars. 216 reviews

La casa del alfajor 20 alfajores de harina 2 Pack (Kit) $47.06

La casa del alfajor 20 alfajores de harina 2 Pack (Kit)
current price $47.06

La casa del alfajor 20 alfajores de harina 2 Pack (Kit)

Cheryl's Cookies Sprinkle Cookie Decorating Kit, 12 Count $44.99

Cheryl's Cookies Sprinkle Cookie Decorating Kit, 12 Count
current price $44.99

Cheryl's Cookies Sprinkle Cookie Decorating Kit, 12 Count

Betty Crocker Mug Treats Soft-Baked Chocolate Chip Cookie Mix with Fudge Topping $10.00 71.9 ¢/oz

Betty Crocker Mug Treats Soft-Baked Chocolate Chip Cookie Mix with Fudge Topping
current price $10.00
71.9 ¢/oz

Betty Crocker Mug Treats Soft-Baked Chocolate Chip Cookie Mix with Fudge Topping

3.7 out of 5 stars
3.7 out of 5 Stars. 36 reviews

bettergoods Premium Blend Monster Cookie Mix, 11.7 oz From $3.97

bettergoods Premium Blend Monster Cookie Mix, 11.7 oz
Available in additional 2 options
From$397

bettergoods Premium Blend Monster Cookie Mix, 11.7 oz

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 124 reviews

La Casa del Alfajor 18 Alfajores de Maicena 2 Pack (Kit) $44.80

La Casa del Alfajor 18 Alfajores de Maicena 2 Pack (Kit)
current price $44.80

La Casa del Alfajor 18 Alfajores de Maicena 2 Pack (Kit)

2K+ bought since yesterday, Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix, Ready in 3 Easy Steps, 1 Bag, 17.5 oz $2.97 17.0 ¢/oz

2K+ bought since yesterday
Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix, Ready in 3 Easy Steps, 1 Bag, 17.5 oz
current price $2.97
17.0 ¢/oz

Betty Crocker Chocolate Chip Cookie Mix, Ready in 3 Easy Steps, 1 Bag, 17.5 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 3813 reviews

Wilton Christmas Gingerbread Kit Petite House 22.5 oz Pre-Baked - Contains Wheat and Allergens $19.96

Wilton Christmas Gingerbread Kit Petite House 22.5 oz Pre-Baked - Contains Wheat and Allergens
current price $19.96

Wilton Christmas Gingerbread Kit Petite House 22.5 oz Pre-Baked - Contains Wheat and Allergens

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 114 reviews

Betty Exclusives OREO Truffles Mix, Made with Real OREO Cookie Pieces, 8.6 oz $5.53 64.3 ¢/oz

Betty Exclusives OREO Truffles Mix, Made with Real OREO Cookie Pieces, 8.6 oz
current price $5.53
64.3 ¢/oz

Betty Exclusives OREO Truffles Mix, Made with Real OREO Cookie Pieces, 8.6 oz

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 129 reviews

Decorate Your Own Santa & Friends Cookies Kit, 220g Includes Pre-Shaped Vanilla Flavour Cookies, Icing & Candy. No Baking Required! For Kids at Christmas. $48.52

Decorate Your Own Santa & Friends Cookies Kit, 220g Includes Pre-Shaped Vanilla Flavour Cookies, Icing & Candy. No Baking Required! For Kids at Christmas.
current price $48.52

Decorate Your Own Santa & Friends Cookies Kit, 220g Includes Pre-Shaped Vanilla Flavour Cookies, Icing & Candy. No Baking Required! For Kids at Christmas.

In The Mix Ugly Sweater Cookie Kit, 11.5 Ounce $19.60

In The Mix Ugly Sweater Cookie Kit, 11.5 Ounce
current price $19.60

In The Mix Ugly Sweater Cookie Kit, 11.5 Ounce

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 4 reviews

Pillsbury Perfectly Pumpkin Cookie Mix, 17.5 oz Box $1.88 10.7 ¢/oz

Pillsbury Perfectly Pumpkin Cookie Mix, 17.5 oz Box
current price $1.88
10.7 ¢/oz

Pillsbury Perfectly Pumpkin Cookie Mix, 17.5 oz Box

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 34 reviews

Create a Treat Hershey's Decorate Your Own Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Ounces (Baked, Decorating Kit) $34.90

Create a Treat Hershey's Decorate Your Own Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Ounces (Baked, Decorating Kit)
current price $34.90

Create a Treat Hershey's Decorate Your Own Festive Cookie Kit, 8 Count, 11.9 Ounces (Baked, Decorating Kit)

Pumpkin Cookie Decorating Activity Kit, Vanilla Flavor, Icing and Candy Sprinkles, 5.1 oz Each, 2 Pack $16.97

Pumpkin Cookie Decorating Activity Kit, Vanilla Flavor, Icing and Candy Sprinkles, 5.1 oz Each, 2 Pack
current price $16.97

Pumpkin Cookie Decorating Activity Kit, Vanilla Flavor, Icing and Candy Sprinkles, 5.1 oz Each, 2 Pack

Pillsbury Funfetti Sugar Cookie Mix with Candy Bits, 16 oz Pouch From $10.10

Pillsbury Funfetti Sugar Cookie Mix with Candy Bits, 16 oz Pouch
Available in additional 3 options
From$1010

Pillsbury Funfetti Sugar Cookie Mix with Candy Bits, 16 oz Pouch

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 53 reviews

M&S Rainbow Cookie Baking Kit 645g, British Import (Pack of 2) $54.42

M&S Rainbow Cookie Baking Kit 645g, British Import (Pack of 2)
current price $54.42

M&S Rainbow Cookie Baking Kit 645g, British Import (Pack of 2)

Tesco Personalised White Chocolate Cookie Kit 510g, Imported from Britain $36.99

Tesco Personalised White Chocolate Cookie Kit 510g, Imported from Britain
current price $36.99

Tesco Personalised White Chocolate Cookie Kit 510g, Imported from Britain

Under the Sea Cookie Kit $34.95

Under the Sea Cookie Kit
current price $34.95

Under the Sea Cookie Kit

PB2 Pantry Double Chocolate Chip Cookie Mix - 16oz Jar | Certified Vegan, Gluten Free, Non-GMO, 4g Plant Protein Per Cookie $11.99

PB2 Pantry Double Chocolate Chip Cookie Mix - 16oz Jar | Certified Vegan, Gluten Free, Non-GMO, 4g Plant Protein Per Cookie
current price $11.99

PB2 Pantry Double Chocolate Chip Cookie Mix - 16oz Jar | Certified Vegan, Gluten Free, Non-GMO, 4g Plant Protein Per Cookie

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 404 reviews

Betty Crocker White Chip Macadamia Nut Cookies, Cookie Baking Mix, 14 oz

Betty Crocker White Chip Macadamia Nut Cookies, Cookie Baking Mix, 14 oz
Available in additional 6 options

Betty Crocker White Chip Macadamia Nut Cookies, Cookie Baking Mix, 14 oz

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 156 reviews

Bakery Bling Bunny Patch Easter Cookie House Kit, Pre-Baked Vanilla Cookies with Icing & Edible Decorations, No Baking Required, Nut-Free $29.99

Bakery Bling Bunny Patch Easter Cookie House Kit, Pre-Baked Vanilla Cookies with Icing & Edible Decorations, No Baking Required, Nut-Free
current price $29.99

Bakery Bling Bunny Patch Easter Cookie House Kit, Pre-Baked Vanilla Cookies with Icing & Edible Decorations, No Baking Required, Nut-Free

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Disney Heroes and Villains Graham Snacks, Custom Cookies Variety Pack, Kids Snacks, 10 Snack Packs $5.97 59.7 ¢/oz

Disney Heroes and Villains Graham Snacks, Custom Cookies Variety Pack, Kids Snacks, 10 Snack Packs
current price $5.97
59.7 ¢/oz

Disney Heroes and Villains Graham Snacks, Custom Cookies Variety Pack, Kids Snacks, 10 Snack Packs

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 443 reviews

Korean DIY Ocean Cookie Decorating Kit for Kids Fun Snack Activity with 4 Random Ocean Cookies and 3 Icing Tubes, Creative Dessert Craft Kit for Family & Kids $10.99

Korean DIY Ocean Cookie Decorating Kit for Kids  Fun Snack Activity with 4 Random Ocean Cookies and 3 Icing Tubes, Creative Dessert Craft Kit for Family & Kids
current price $10.99

Korean DIY Ocean Cookie Decorating Kit for Kids Fun Snack Activity with 4 Random Ocean Cookies and 3 Icing Tubes, Creative Dessert Craft Kit for Family & Kids

Bakersfield Pre-Baked Christmas Cookie Decorating Kit, 2 Cookies, 3.17 oz, 2 Pack $10.88 Was $12.49

Bakersfield Pre-Baked Christmas Cookie Decorating Kit, 2 Cookies, 3.17 oz, 2 Pack
current price Now $10.88, Was $12.49

Bakersfield Pre-Baked Christmas Cookie Decorating Kit, 2 Cookies, 3.17 oz, 2 Pack

1.8 out of 5 stars
1.8 out of 5 Stars. 4 reviews

(3 pack) Betty Crocker Oatmeal Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz

(3 pack) Betty Crocker Oatmeal Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz

(3 pack) Betty Crocker Oatmeal Cookies, Cookie Baking Mix, 17.5 oz

Duncan Hines Dolly Parton's Sugar Cookie Mix, 15.25 oz. From $2.84

Duncan Hines Dolly Parton's Sugar Cookie Mix, 15.25 oz.
Available in additional 3 options
From$284

Duncan Hines Dolly Parton's Sugar Cookie Mix, 15.25 oz.

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 198 reviews

Great Value Sugar Cookie Mix, 15 oz From $1.68

Great Value Sugar Cookie Mix, 15 oz
Available in additional 2 options
From$168

Great Value Sugar Cookie Mix, 15 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 215 reviews

Discover Great Brands

FAQ

What makes cookie kits fun for families?

Cookie kits offer a hands-on activity that brings everyone together.

  • Most kits include pre-baked cookies, icing, and decorations, making them easy for all ages.
  • They're perfect for parties, holidays, or just a cozy afternoon at home.
  • Kids can express creativity, and adults enjoy the convenience—no baking required!
Plus, many kits are nut-free or dairy-free, so you can find options that fit your family's needs. It's a great way to create memories and tasty treats without the mess of baking from scratch.

Why do people poke holes in cookies when decorating?

Poking holes in cookies is a simple decorating trick.

  • It helps icing and decorations stick better by giving them a place to settle.
  • For some designs, holes can be used to thread ribbon or string, turning cookies into ornaments or edible gifts.
  • It also prevents air bubbles and keeps cookies from puffing up too much during baking.
This technique adds both style and function, making your decorated cookies look and taste great.

How do I pick the right cookie kit?

Choosing a cookie kit depends on your needs and preferences.

  • Look for kits with themes you like—holiday, animals, or classic shapes.
  • Check if the kit is nut-free, dairy-free, or gluten-free if you have dietary concerns.
  • Consider if you want pre-baked cookies or a kit that lets you bake from scratch.
Reading product details and reviews can help you find a kit that's easy to use and fits your occasion, whether it's a family activity or a gift.

What’s the secret to making cookies taste great?

Great-tasting cookies start with quality ingredients and careful preparation.

  • Follow the instructions on your kit for best results.
  • Don’t rush the mixing—make sure everything is blended evenly.
  • Let cookies cool before decorating so icing sets nicely.
Using fresh ingredients and adding your own creative touches, like sprinkles or extra flavorings, can make your cookies uniquely delicious. Every kit offers a chance to experiment and enjoy homemade treats.

Can cookie kits be used for parties or gifts?

Absolutely! Cookie kits are a popular choice for parties and gifting.

  • They provide a fun group activity, letting guests decorate their own cookies.
  • Many kits come with festive packaging, making them easy to wrap or share.
  • They're suitable for birthdays, holidays, or just as a thoughtful treat.
With a variety of themes and options, cookie kits can turn any event into a creative and tasty celebration.

Related Products