Major savings have landed

1,000s of low prices—go get ’em!

LexaniIronmanSafaviehGracoGoodyearCelimoCooperWonder NationRadarNexenNo BoundariesContinentalMastercraftEurocoBridgestoneTime and TruMainstaysAlden DesignSDSTravelstarMickey ThompsonCillsoFree AssemblyLionhartAthletic WorksBlackhawkCarter's Child of MineGreat ValueHankookKendaSailunBlotoutCrossmaxDouglasMastertrackThe Children's PlaceWeekend AcademyYokohamaCasa ViejaForever 21Franklin Iron WorksHanesJEEXINinjaPossini Euro DesignRiouseryWaterfallXLURCBeautifulBetter Homes & GardensDAKIMOEDeestoneDreamwave ApparelHot WheelsKtaxonMickey MouseOHHANIOTRReebokArroyoBest Choice ProductsCarboneCarbone KidsChapsDisney Pixar Toy StoryDr. PepperDunkin'EastsportFalkenFresh StepHaulveanHello KittyHillside PlanterHPKumho TireLLAOLLAOOzark TrailRegency HillScoopSheaMoistureSpider-ManThyme&TableAtturoBlueyBshapplusCantuCosmoFancy FeastFoukusFriskiesJohn TimberlandK&NKotexLay'sLenovoMingdalnMonster JamMRUAKASamsungSpongeBob SquarePantsThe Nightmare Before ChristmasTINANAUDPATIOAdvantaAvencoBISSELLBKTChampionChefmanChvansfeitycomFinalistFirestoneFitMetalFixdonoFruit of the LoomGBCGeorgeHyper ToughJusticeLilo & StitchMaxi-CosimingwearMinnie MouseNokianOMACPAW PatrolPixarPrimal KitchenSharkStitchSwifferTYPHONAcerAEYHKFES-USAlwaysBarbieBath & Body WorksBeech-NutBFGoodrichBlackstoneBloom NutritionBlue BuffaloDelectablesDisneyDNXNIAIFYDorman HELPDuramasEccomumEGOHOMEErosebridalFlynowFrigidaireGeneralGerberGladeKacey LeeKAIAZEKEYAHAPPYLinglongMielle OrganicsMilestarMoanaMOTIVMr. CoffeeNativeonnPetlasPLASTICPROPrettyLitterProKeeper+PURQunbioRenwickSANMADROLAStarbucks at HomeStarfireStrawberry ShortcakeTerra & SkyThermacellThundererU.S. Polo Assn.UnbrandedVagisilVibrant LifeVivitarVIZIOWestlakeXKJQTAYeerswagymokee4D Build9LivesAcceleraAdvanceAdvance EquipmentAlka-Seltzer PlusALWAYSAmumuAnxingo
Sort by|

Savings

Uses item details. Price when purchased online

Reduced price, Safety 1st Summit Sprint Quad 4 Seater Stroller Wagon $199.99 Was $269.00

Reduced price
Safety 1st Summit Sprint Quad 4 Seater Stroller Wagon
Sponsored
current price Now $199.99, Was $269.00
You save $69.01

Safety 1st Summit Sprint Quad 4 Seater Stroller Wagon

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 399 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days

Rollback, Frigidaire 6.5 Cu. ft. Garage Ready Upright Freezer, Compact Vertical Freezer for Apartments, Garage, Basement, Office, Bulk Storage, Platinum Silver $218.00 Was $489.99

Rollback
Frigidaire 6.5 Cu. ft. Garage Ready Upright Freezer, Compact Vertical Freezer for Apartments, Garage, Basement, Office, Bulk Storage, Platinum Silver
current price Now $218.00, Was $489.99
You save $271.99

Frigidaire 6.5 Cu. ft. Garage Ready Upright Freezer, Compact Vertical Freezer for Apartments, Garage, Basement, Office, Bulk Storage, Platinum Silver

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 24670 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives Sun, Oct 4
Free pickup available

Rollback, Swiffer PowerMop Multi-Surface Mopping Pad Refills, 8 Count $12.94 Was $14.94 $1.62/count

Rollback
Swiffer PowerMop Multi-Surface Mopping Pad Refills, 8 Count
Sponsored
current price Now $12.94, Was $14.94
$1.62/count
You save $2.00

Swiffer PowerMop Multi-Surface Mopping Pad Refills, 8 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 3578 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Gain Plus Laundry Detergent Liquid, Now with Odor Defense + OXI, Moonlight Breeze Scent, 99 fl oz, 75 Loads $13.47 Was $15.94 13.6 ¢/fl oz

Rollback
Gain Plus Laundry Detergent Liquid, Now with Odor Defense + OXI, Moonlight Breeze Scent, 99 fl oz, 75 Loads
Available in additional 4 sizes
current price Now $13.47, Was $15.94
13.6 ¢/fl oz
You save $2.47
Options from $8.94

Gain Plus Laundry Detergent Liquid, Now with Odor Defense + OXI, Moonlight Breeze Scent, 99 fl oz, 75 Loads

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 19917 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL $8.15 Was $16.98

Clearance
No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL
Black Soot, variant on No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL
Blue Summer, variant on No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL
Grey Granite, variant on No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL
Rusty Mauve, variant on No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL
current price Now $8.15, Was $16.98
You save $8.83
Options from $6.82

No Boundaries Graphic Fleece Hoodie, Women's XXS-XXL

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 101 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Rollback, Apple AirPods 4 $99.00 Was $129.99

Rollback
Apple AirPods 4
current price Now $99.00, Was $129.99
You save $30.99
Options from $89.00

Apple AirPods 4

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 84169 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Apple Tv5 free offers from Apple

Clearance, Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in $14.00 Was $24.96

Clearance
Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in
Blue Jewel, variant on Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in
Greystone, variant on Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in
Red Currant, variant on Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in
Vanilla Dream, variant on Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in
current price Now $14.00, Was $24.96
You save $10.96

Mainstays Channel Faux Fur Blanket, Blue Jewel, Full/Queen, 86 in x 90 in

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 2542 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Sun, Oct 4

Rollback, Tyson Frozen White Meat Chicken Nuggets, 29 oz, 11g Protein per Serving (Fully Cooked) $5.87 Was $6.78 20.2 ¢/oz

Rollback
Tyson Frozen White Meat Chicken Nuggets, 29 oz, 11g Protein per Serving (Fully Cooked)
current price Now $5.87, Was $6.78
20.2 ¢/oz
You save $0.91

Tyson Frozen White Meat Chicken Nuggets, 29 oz, 11g Protein per Serving (Fully Cooked)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 33115 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Rollback, Libby's Canned Pumpkin, 100% Pure Pumpkin Puree, All Natural Gluten Pumpkin for Baking Pumpkin Pie Dessert, 15 oz Can $1.97 Was $2.22 13.1 ¢/oz

Rollback
Libby's Canned Pumpkin, 100% Pure Pumpkin Puree, All Natural Gluten Pumpkin for Baking Pumpkin Pie Dessert, 15 oz Can
current price Now $1.97, Was $2.22
13.1 ¢/oz
You save $0.25

Libby's Canned Pumpkin, 100% Pure Pumpkin Puree, All Natural Gluten Pumpkin for Baking Pumpkin Pie Dessert, 15 oz Can

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 5660 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Rollback, Great Value Double Zipper Sandwich Bags - 100 Count, Fresh Seal for Snacks and Sandwiches $1.98 Was $2.28 2.0 ¢/count

Rollback
Great Value Double Zipper Sandwich Bags - 100 Count, Fresh Seal for Snacks and Sandwiches
current price Now $1.98, Was $2.28
2.0 ¢/count
You save $0.30

Great Value Double Zipper Sandwich Bags - 100 Count, Fresh Seal for Snacks and Sandwiches

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 76744 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
View details for Save on sports & outdoor
Image shows Funsicle 15ft Oasis Above Ground Metal Frame Swimming Pool, Includes FiltraBoostâ„¢ 1200S Pump with AutoSkimmer, Round, Age 6 & up
Save on sports & outdoor
Splash into summer savings

Rollback, ZICO 100% Coconut Water, No Sugar Added, Natural Electrolytes, 11.1 fl oz (330mL) Tetra Pak, 16 Count $7.48 Was $8.48

Rollback
ZICO 100% Coconut Water, No Sugar Added, Natural Electrolytes, 11.1 fl oz (330mL) Tetra Pak, 16 Count
Sponsored
current price Now $7.48, Was $8.48
You save $1.00

ZICO 100% Coconut Water, No Sugar Added, Natural Electrolytes, 11.1 fl oz (330mL) Tetra Pak, 16 Count

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 428 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Philips Norelco Multigroom Series 5000 18 Piece, Beard Face, Hair, Body and Intimate Hair Trimmer For Men - No Blade Oil MG5900/49 $33.96 Was $43.96

Clearance
Philips Norelco Multigroom Series 5000 18 Piece, Beard Face, Hair, Body and Intimate Hair Trimmer For Men - No Blade Oil MG5900/49
Sponsored
current price Now $33.96, Was $43.96
You save $10.00

Philips Norelco Multigroom Series 5000 18 Piece, Beard Face, Hair, Body and Intimate Hair Trimmer For Men - No Blade Oil MG5900/49

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 2628 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Sun, Oct 4

Rollback, Great Value 8.5-Inch Disposable Paper Plates, 300 Count, Soak-Proof and Microwave-Safe $12.97 Was $14.78 $4.32/100 ct

Rollback
Great Value 8.5-Inch Disposable Paper Plates, 300 Count, Soak-Proof and Microwave-Safe
Available in additional 2 options
current price Now $12.97, Was $14.78
$4.32/100 ct
You save $1.81
Options from $12.97 – $27.44

Great Value 8.5-Inch Disposable Paper Plates, 300 Count, Soak-Proof and Microwave-Safe

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 36486 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Dawn Ultra Refill Jug Dish Soap, Dishwashing Liquid, Original, 67 fl oz $8.94 Was $9.94 13.3 ¢/fl oz

Rollback
Dawn Ultra Refill Jug Dish Soap, Dishwashing Liquid, Original, 67 fl oz
Available in additional 3 options
current price Now $8.94, Was $9.94
13.3 ¢/fl oz
You save $1.00
Options from $8.94 – $43.99

Dawn Ultra Refill Jug Dish Soap, Dishwashing Liquid, Original, 67 fl oz

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 37814 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
View details for Fashion Rollbacks & more
Image shows PRETTYGARDEN Women's Chunky Knit Sweaters Fall Long Sleeve Mock Neck Oversized Pullover Tops Winter Fashion Clothes
Fashion Rollbacks & more
Save on Fall style.

Rollback, Tide Laundry Detergent Liquid with 6X Boosted Cleaning Power, Original Scent, 125 fl oz, 100 Loads $17.94 Was $19.94 14.4 ¢/fl oz

Rollback
Tide Laundry Detergent Liquid with 6X Boosted Cleaning Power, Original Scent, 125 fl oz, 100 Loads
Available in additional 5 sizes
current price Now $17.94, Was $19.94
14.4 ¢/fl oz
You save $2.00
Options from $4.97

Tide Laundry Detergent Liquid with 6X Boosted Cleaning Power, Original Scent, 125 fl oz, 100 Loads

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 31389 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Freshness Guaranteed Pumpkin Cake Roll, 18 oz $4.94 Was $5.97 27.4 ¢/oz

Rollback
Freshness Guaranteed Pumpkin Cake Roll, 18 oz
current price Now $4.94, Was $5.97
27.4 ¢/oz
You save $1.03

Freshness Guaranteed Pumpkin Cake Roll, 18 oz

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 3906 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Rollback, Caress Daily Silk Moisturizing Body Wash, White Peach & Orange Blossom, Body Soap with Hyaluronic Acid, Vitamin B3 & Essential Oils, 30 fl oz $6.98 Was $7.98 23.3 ¢/fl oz

Rollback
Caress Daily Silk Moisturizing Body Wash, White Peach & Orange Blossom, Body Soap with Hyaluronic Acid, Vitamin B3 & Essential Oils, 30 fl oz
Available in additional 2 options
current price Now $6.98, Was $7.98
23.3 ¢/fl oz
You save $1.00
Options from $6.98 – $25.13

Caress Daily Silk Moisturizing Body Wash, White Peach & Orange Blossom, Body Soap with Hyaluronic Acid, Vitamin B3 & Essential Oils, 30 fl oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 6376 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18 $6.93 Was $11.00

Clearance
Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18
Almond, variant on Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18
Black Soot, variant on Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18
Black Soot1, variant on Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18
English Rose, variant on Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18
current price Now $6.93, Was $11.00
You save $4.07
Options from $5.94

Wonder Nation Girls Ribbed Top and Pants Pajama Set with Scrunchie, 2 Piece, Sizes 4-18

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 172 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow
Low stock

Rollback, Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options) $22.97 Was $25.97 41.0 ¢/count

Rollback
Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options)
Available in additional 6 sizes
current price Now $22.97, Was $25.97
41.0 ¢/count
You save $3.00
Options from $9.47

Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 27837 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Rollback, Great Value Smashed Burgers, 2 lbs (Frozen) $10.44 Was $11.97 32.6 ¢/oz

Rollback
Great Value Smashed Burgers, 2 lbs (Frozen)
current price Now $10.44, Was $11.97
32.6 ¢/oz
You save $1.53

Great Value Smashed Burgers, 2 lbs (Frozen)

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 3418 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Rollback, Swiffer Wet Jet Mop Cleaning Pads Refill, Floor Cleaner for Mopping Wood, Laminate, Tile, 24 Count $12.94 Was $14.94 53.9 ¢/count

Rollback
Swiffer Wet Jet Mop Cleaning Pads Refill, Floor Cleaner for Mopping Wood, Laminate, Tile, 24 Count
Sponsored
current price Now $12.94, Was $14.94
53.9 ¢/count
You save $2.00

Swiffer Wet Jet Mop Cleaning Pads Refill, Floor Cleaner for Mopping Wood, Laminate, Tile, 24 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 8473 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options) $22.97 Was $25.97

Rollback
Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options)
Sponsored
current price Now $22.97, Was $25.97
You save $3.00
Options from $9.47

Pampers Cruisers 360 Baby Diapers 360 Size 5, 56 Count (Select for More Options)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 27837 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Rollback, Tracfone TCL Flip 3, 16GB, Gray - Prepaid Feature Phone [Locked to Tracfone] $19.88 Was $29.88

Rollback
Tracfone TCL Flip 3, 16GB, Gray - Prepaid Feature Phone [Locked to Tracfone]
$1988
You save $10.00

Tracfone TCL Flip 3, 16GB, Gray - Prepaid Feature Phone [Locked to Tracfone]

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 1787 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Apple Tv5 free offers from Apple

Rollback, Bounty Paper Towels Select-A-Size White, 6 Mega Rolls, 164 Sheets per Roll $19.96 Was $22.46 $2.03/100 ct

Rollback
Bounty Paper Towels Select-A-Size White, 6 Mega Rolls, 164 Sheets per Roll
Available in additional 4 options
current price Now $19.96, Was $22.46
$2.03/100 ct
You save $2.50
Options from $4.98

Bounty Paper Towels Select-A-Size White, 6 Mega Rolls, 164 Sheets per Roll

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 35879 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black $39.99 Was $72.99

Clearance
Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black
Beige, variant on Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black
Black, variant on Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black
Gray, variant on Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black
Green, variant on Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black
current price Now $39.99, Was $72.99
You save $33.00
Options from $29.99

Dhole 7-Piece Bed Sheet Set - Queen Size Comforter, Pillowcases & Sheet Collection for Cozy Bedding Comfort Black

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 1759 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives in 3+ days
View details for Outdoor Cooking Savings
Image shows a bronze Z Grills wood pellet grill and smoker with wheels on a light green background.
Outdoor Cooking Savings
Everything you need to grill.

Rollback, Campbell's Chunky Buffalo Wild Wings Parmesan Garlic Chicken Noodle Soup, 18.8 oz $1.98 Was $2.48 10.5 ¢/oz

Rollback
Campbell's Chunky Buffalo Wild Wings Parmesan Garlic Chicken Noodle Soup, 18.8 oz
current price Now $1.98, Was $2.48
10.5 ¢/oz
You save $0.50

Campbell's Chunky Buffalo Wild Wings Parmesan Garlic Chicken Noodle Soup, 18.8 oz

3.9 out of 5 stars
3.9 out of 5 Stars. 50 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Marketside Organic Cage Free Large Brown Eggs 12 Count $3.97 Was $4.46 16.5 ¢/oz

Rollback
Marketside Organic Cage Free Large Brown Eggs 12 Count
current price Now $3.97, Was $4.46
16.5 ¢/oz
You save $0.49

Marketside Organic Cage Free Large Brown Eggs 12 Count

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 7434 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Clearance, Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X $7.08 Was $30.00

Clearance
Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X
DARKEST NAVY, variant on Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X
Darkest Navy, variant on Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X
Cream 100, variant on Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X
current price Now $7.08, Was $30.00
You save $22.92
Options from $7.08 – $8.41

Free Assembly Women's and Women's Plus Beaded Cardigan Sweater with Short Puff Sleeves, Lightweight, Sizes XS-4X

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 701 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Sun, Oct 4

Rollback, Monster Energy Ultra Variety Pack Zero Ultra, Blue Hawaiian, Punk Punch Sugar Free Energy Drink 12 Pack 16 fl oz Can $21.58 Was $24.78 11.2 ¢/fl oz

Rollback
Monster Energy Ultra Variety Pack Zero Ultra, Blue Hawaiian, Punk Punch Sugar Free Energy Drink 12 Pack 16 fl oz Can
current price Now $21.58, Was $24.78
11.2 ¢/fl oz
You save $3.20

Monster Energy Ultra Variety Pack Zero Ultra, Blue Hawaiian, Punk Punch Sugar Free Energy Drink 12 Pack 16 fl oz Can

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 40760 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces $2.87 Was $3.23 25.3 ¢/oz

Rollback
Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces
current price Now $2.87, Was $3.23
25.3 ¢/oz
You save $0.36

Popeyes Homestyle Biscuit Mix, 11.36 Ounces

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 96 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
View details for Toys Savings
Image shows the Melissa & Doug Blockables Town Snap and Play wooden building blocks set with colorful pieces on a light green background.
Toys Savings
1,000s of Rollbacks & more.

Best seller, Jessy Home 12 Piece Dark Gray Bath Towel Set for Bathroom-4 Bath Towels,4 Hand Towels,4 Washcloths Soft and Plush Highly Absorbent Towel for Hotel & Spa $37.99 Was $59.99

Best seller
Jessy Home 12 Piece Dark Gray Bath Towel Set for Bathroom-4 Bath Towels,4 Hand Towels,4 Washcloths Soft and Plush Highly Absorbent Towel for Hotel & Spa
Sponsored
current price Now $37.99, Was $59.99
You save $22.00
Options from $8.09

Jessy Home 12 Piece Dark Gray Bath Towel Set for Bathroom-4 Bath Towels,4 Hand Towels,4 Washcloths Soft and Plush Highly Absorbent Towel for Hotel & Spa

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 678 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives Sun, Oct 4

Rollback, Culturelle Probiotics Digestive Support Daily Supplement, Made with Prebiotics, Promotes Gut Health for Adults, 50 Count $23.97 Was $27.47

Rollback
Culturelle Probiotics Digestive Support Daily Supplement, Made with Prebiotics, Promotes Gut Health for Adults, 50 Count
Sponsored
current price Now $23.97, Was $27.47
You save $3.50

Culturelle Probiotics Digestive Support Daily Supplement, Made with Prebiotics, Promotes Gut Health for Adults, 50 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 6830 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Bloom Nutrition Pop Shirley Temple Prebiotic Soda, 12 fl oz, 4 Pack Cans $7.48 Was $8.48 15.6 ¢/fl oz

Rollback
Bloom Nutrition Pop Shirley Temple Prebiotic Soda, 12 fl oz, 4 Pack Cans
current price Now $7.48, Was $8.48
15.6 ¢/fl oz
You save $1.00

Bloom Nutrition Pop Shirley Temple Prebiotic Soda, 12 fl oz, 4 Pack Cans

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 1426 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Tranquil Pink $199.00 Was $259.00

Rollback
HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Tranquil Pink
Tranquil pink, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Tranquil Pink
Waterfall blue, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Tranquil Pink
current price Now $199.00, Was $259.00
You save $60.00
Options from $199.00 – $259.00

HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Tranquil Pink

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 1221 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives tomorrow
Low stock

Rollback, fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra Filtered Milk, 52 fl oz $4.78 Was $5.32 9.2 ¢/fl oz

Rollback
fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra Filtered Milk, 52 fl oz
current price Now $4.78, Was $5.32
9.2 ¢/fl oz
You save $0.54

fairlife Lactose Free 2% Reduced Fat Ultra Filtered Milk, 52 fl oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 80158 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Pickup available

Rollback, Starbucks Fall & Holiday Favorites Keurig Coffee Pods, Limited Edition 20 K-Cup Coffee Pods 7.4 oz $16.97 Was $19.17 $2.29/oz

Rollback
Starbucks Fall & Holiday Favorites Keurig Coffee Pods, Limited Edition 20 K-Cup Coffee Pods 7.4 oz
current price Now $16.97, Was $19.17
$2.29/oz
You save $2.20

Starbucks Fall & Holiday Favorites Keurig Coffee Pods, Limited Edition 20 K-Cup Coffee Pods 7.4 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 324 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White $16.96 Was $29.99

Rollback
Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White
Black, variant on Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White
Grey, variant on Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White
White, variant on Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White
current price Now $16.96, Was $29.99
You save $13.03

Hefty Kitchen Trash Can, 13.3 Gallon Plastic Touch Top Garbage Bin with Push Button Lid, White

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 22199 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow
Low stock

Rollback, Lay's Snacks Mix Potato Chips Variety Pack, 1 oz, 18 Count $8.97 Was $9.97 49.8 ¢/oz

Rollback
Lay's Snacks Mix Potato Chips Variety Pack, 1 oz, 18 Count
current price Now $8.97, Was $9.97
49.8 ¢/oz
You save $1.00

Lay's Snacks Mix Potato Chips Variety Pack, 1 oz, 18 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 22064 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T $10.98 Was $12.98

Rollback
Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T
Barbie Off-White, variant on Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T
Bluey Natural, variant on Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T
Cars Orange, variant on Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T
Mickey Mouse Purple, variant on Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T
current price Now $10.98, Was $12.98
You save $2.00

Character Toddler Viscose Halloween Pajama Set, 2-Piece, Sizes 12M-5T

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 267 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Lay's Classic Potato Chips, Party Size, 13 oz Bag $4.77 Was $5.44 36.7 ¢/oz

Rollback
Lay's Classic Potato Chips, Party Size, 13 oz Bag
current price Now $4.77, Was $5.44
36.7 ¢/oz
You save $0.67

Lay's Classic Potato Chips, Party Size, 13 oz Bag

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 31410 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Magic Spoon, S'mores Protein Treats, 1.4 oz, 4 Count $6.97 Was $7.97

Rollback
Magic Spoon, S'mores Protein Treats, 1.4 oz, 4 Count
Sponsored
current price Now $6.97, Was $7.97
You save $1.00

Magic Spoon, S'mores Protein Treats, 1.4 oz, 4 Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2332 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Sun, Oct 4

Rollback, Liquipel Powertek Type-C Fast Charger Cable, 6ft USB-C for Galaxy, Note, Tab, MacBook, Premium White $7.97 Was $9.97

Rollback
Liquipel Powertek Type-C Fast Charger Cable, 6ft USB-C for Galaxy, Note, Tab, MacBook, Premium White
Sponsored
current price Now $7.97, Was $9.97
You save $2.00

Liquipel Powertek Type-C Fast Charger Cable, 6ft USB-C for Galaxy, Note, Tab, MacBook, Premium White

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 4794 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Bloom Nutrition Pop Prebiotic Soda, Strawberries & Cream, 12 fl oz, 4 Pack Cans $7.48 Was $8.48 15.6 ¢/fl oz

Rollback
Bloom Nutrition Pop Prebiotic Soda, Strawberries & Cream, 12 fl oz, 4 Pack Cans
current price Now $7.48, Was $8.48
15.6 ¢/fl oz
You save $1.00

Bloom Nutrition Pop Prebiotic Soda, Strawberries & Cream, 12 fl oz, 4 Pack Cans

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 799 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Blackstone Original Outdoor Griddle, 28 inch 2-Burner Flat Top Grill with Hard Cover, Black $197.00 Was $224.00

Rollback
Blackstone Original Outdoor Griddle, 28 inch 2-Burner Flat Top Grill with Hard Cover, Black
current price Now $197.00, Was $224.00
You save $27.00

Blackstone Original Outdoor Griddle, 28 inch 2-Burner Flat Top Grill with Hard Cover, Black

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 55080 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Low stock

Best seller, Pedigree Complete Nutrition Adult Dog Food, Roasted Chicken & Vegetable Flavor, 40 lb Bag $54.99 $1.38/lb

Best seller
Pedigree Complete Nutrition Adult Dog Food, Roasted Chicken & Vegetable Flavor, 40 lb Bag
Available in additional 5 sizes
current price $54.99
$1.38/lb
Options from $16.98

Pedigree Complete Nutrition Adult Dog Food, Roasted Chicken & Vegetable Flavor, 40 lb Bag

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 19558 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days

Rollback, Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat $99.00 Was $139.00

Rollback
Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat
Black Beauty II, variant on Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat
Black Beauty III, variant on Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat
Night Shift II, variant on Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat
Nightshift III, variant on Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat
current price Now $99.00, Was $139.00
You save $40.00
Options from $99.00 – $119.00

Safety 1st Grow and Go Sprint All-in-One Convertible Car Seat

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 4512 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available

Rollback, Fresh Step Odor Shield Multi-Cat Clumping Cat Litter, Gain Original Scent, 22 lb Box $12.97 Was $14.83 59.0 ¢/lb

Rollback
Fresh Step Odor Shield Multi-Cat Clumping Cat Litter, Gain Original Scent, 22 lb Box
Available in additional 4 options
current price Now $12.97, Was $14.83
59.0 ¢/lb
You save $1.86
Options from $12.97 – $51.88

Fresh Step Odor Shield Multi-Cat Clumping Cat Litter, Gain Original Scent, 22 lb Box

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 23749 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Tostitos Scoops Original Tortilla Chips, 10 oz Bag $3.97 Was $4.48 39.7 ¢/oz

Rollback
Tostitos Scoops Original Tortilla Chips, 10 oz Bag
current price Now $3.97, Was $4.48
39.7 ¢/oz
You save $0.51

Tostitos Scoops Original Tortilla Chips, 10 oz Bag

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 27525 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 1 Value Size Box, for Easy Dinner or Dinner Sides, Original Flavor, Made with Real Cheese, 24 oz $4.93 Was $5.98 20.5 ¢/oz

Rollback
Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 1 Value Size Box, for Easy Dinner or Dinner Sides, Original Flavor, Made with Real Cheese, 24 oz
current price Now $4.93, Was $5.98
20.5 ¢/oz
You save $1.05

Velveeta Shells and Cheese Mac and Cheese, 1 Value Size Box, for Easy Dinner or Dinner Sides, Original Flavor, Made with Real Cheese, 24 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 3464 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 44 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream $20.00 Was $34.42

Clearance
Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream
Grey Stone, variant on Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream
Mossey Green, variant on Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream
Pink, variant on Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream
Vanilla Dream, variant on Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream
current price Now $20.00, Was $34.42
You save $14.42

Mainstays 3-Piece Waffle Comforter Set with Matching Shams, Full/Queen, Vanilla Dream

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 87 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

About

With online shopping at Walmart, you can compare everyday essentials across departments and choose pickup, delivery, or shipping that fits your schedule. You also get a clear path to groceries, home upgrades, electronics, and apparel in one online department store.

If you want one destination for routine carts and seasonal lists, you can move from pantry staples to dorm storage without jumping between sites. You’ll also see how everyday low prices and Walmart rollbacks support repeat purchases across common household needs.

How online shopping helps you compare value

When you shop digitally, you can sort across brands, pack sizes, colors, and features before you commit to a cart. You can also compare similar items across home, electronics, apparel, and grocery in fewer steps.

That matters when your list mixes cleaning refills, kitchen tools, headphones, and kids’ basics in one order. You can review item details, availability, and fulfillment choices without losing track of your priorities.

  • You can compare departments in one cart, which keeps mixed shopping trips simpler.
  • You can check pickup, delivery, and shipping options before you finalize each order.
  • You can spot everyday low prices and Walmart rollbacks while planning repeat purchases.
  • You can build holiday shopping and back to school shopping lists with fewer separate checkouts.

If you’re balancing routine needs and seasonal events, you can keep timing and category choices aligned. You can also switch between home essentials and grocery staples without restarting your search.

Choosing between pickup, delivery, and shipping

When you compare shopping methods, you should start with how quickly you need each item. You can use grocery pickup for store-collected orders, delivery for doorstep convenience, and shipping for broader assortment access.

If your cart includes refrigerated foods and tonight’s dinner ingredients, you may prefer grocery pickup or home delivery. If your cart includes storage bins, school supplies, or small appliances, you may prefer standard shipping.

You should also compare fulfillment speed before you place larger or time-sensitive orders. You can often choose same-day windows for select items, next-day arrival for many needs, or standard shipping for planned purchases.

That speed choice matters when you’re replacing a blender before brunch or grabbing notebooks before class starts. You can match the method to the moment instead of forcing every item into one timeline.

How to use departments during walmart shopping

During walmart shopping, you can narrow your search by department to keep decisions focused and relevant. You can compare cookware in home, headphones in electronics, basics in apparel, and pantry items in grocery.

This department structure helps when your cart serves several rooms, routines, or family members at once. You can move from bath towels to laptop accessories and then to cereal without leaving the same shopping flow.

If you’re planning a move, you can combine bedding, organizers, and countertop appliances in one session. If you’re planning back to school shopping, you can pair lunch containers, uniforms, and tech accessories with fewer separate searches.

For holiday shopping, you can compare giftable electronics, cozy home accents, and everyday household needs together. You can also review whether an item is available online, in-store, or through multiple fulfillment options.

Comparing everyday low prices and walmart rollbacks

When you weigh value programs, you should understand how the labels guide your decision. You’ll usually see everyday low prices as consistent pricing, while Walmart rollbacks highlight select temporary reductions.

That difference helps you decide whether you’re stocking up on repeat items or watching for timely category changes. You can use the steady option for staples and the highlighted option for opportunistic cart additions.

If you regularly buy paper goods, snacks, or laundry supplies, you may prioritize consistency across repeat orders. If you’re refreshing a room or replacing a kitchen tool, you may watch for changing featured offers.

You should also check whether items appear online, in stores, or both before you choose a method. You can then decide whether pickup supports same-day convenience or shipping supports a broader online assortment.

What to look for before you place your order

Before you finish checkout, you should confirm item availability, delivery windows, and substitute preferences where they apply. You can also measure larger home pieces and review compatibility notes for electronics before ordering.

Those checks matter because a lamp shade size or charging cable connection can shape your experience right away. You can avoid extra steps by matching dimensions, colors, and fulfillment timing to your plan.

If your order mixes groceries and general merchandise, you should review each item’s method and arrival timing. You can split urgent needs into pickup or same-day delivery and leave less urgent items for shipping.

With online shopping on Walmart.com, you can organize recurring needs, seasonal projects, and last-minute gaps around how you actually live. You leave with a cart that matches your schedule, your departments, and your preferred fulfillment method.

Terms & Conditions

*Timing varies by order size, traffic, weather, & demand. Subject to availability. Fees & terms apply.