Suggested

Slice Ham

Uses item details. Price when purchased online

Hormel Natural Choice Smoked Ham Deli Lunchmeat, 8 oz Resealable Package $4.97 62.1 ¢/oz

Hormel Natural Choice Smoked Ham Deli Lunchmeat, 8 oz Resealable Package
Sponsored
current price $4.97
62.1 ¢/oz

Hormel Natural Choice Smoked Ham Deli Lunchmeat, 8 oz Resealable Package

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1319 reviews

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving $10.72 44.7 ¢/oz

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving
Sponsored
current price $10.72
44.7 ¢/oz

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 812 reviews

Oscar Mayer Chopped Ham & Water Product Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, 35% of Weight Is Added Ingredients, 3g Protein per Serving, 16 oz $3.97 $3.97/lb

Oscar Mayer Chopped Ham & Water Product Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, 35% of Weight Is Added Ingredients, 3g Protein per Serving, 16 oz
Sponsored
current price $3.97
$3.97/lb

Oscar Mayer Chopped Ham & Water Product Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, 35% of Weight Is Added Ingredients, 3g Protein per Serving, 16 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7589 reviews

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving $10.72 44.7 ¢/oz

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced,  No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving
Sponsored
current price $10.72
44.7 ¢/oz

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 1116 reviews

Overall pick, Prima Della Black Forest Ham, Pre-Sliced $4.14 $8.27/lb

Overall pick
Prima Della Black Forest Ham, Pre-Sliced
current price $4.14
avg price
$8.27/lb
Final cost by weight

Prima Della Black Forest Ham, Pre-Sliced

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 21931 reviews

10K+ bought since yesterday, Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated $3.97 44.1 ¢/oz

10K+ bought since yesterday
Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated
current price $3.97
44.1 ¢/oz

Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 30270 reviews

Smithfield Anytime Favorites Sliced Hickory Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving $8.97 37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorites Sliced Hickory Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving
current price $8.97
37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorites Sliced Hickory Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 557 reviews

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving $12.24

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving
current price $12.24

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Petit Jean Meats E-Z Carve Hickory Smoked Sliced Ham, Fully Cooked, Plastic Vacuum Pack,16 oz $6.96 $6.96/lb

Petit Jean Meats E-Z Carve Hickory Smoked Sliced  Ham, Fully Cooked, Plastic Vacuum Pack,16 oz
current price $6.96
$6.96/lb

Petit Jean Meats E-Z Carve Hickory Smoked Sliced Ham, Fully Cooked, Plastic Vacuum Pack,16 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 255 reviews

Best seller, Great Value Thin Sliced Black Forest Ham Lunchmeat, Family Pack, 1 lb, Resealable Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving $5.97 $5.97/lb

Best seller
Great Value Thin Sliced Black Forest Ham Lunchmeat, Family Pack, 1 lb, Resealable Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving
current price $5.97
$5.97/lb

Great Value Thin Sliced Black Forest Ham Lunchmeat, Family Pack, 1 lb, Resealable Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 12165 reviews

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving $12.24

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving
Sponsored
current price $12.24

Kentucky Legend Hickory Smoked Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 15g of Protein per Serving

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

10K+ bought since yesterday, Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated $3.97 $7.09/lb

10K+ bought since yesterday
Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated
Sponsored
current price $3.97
$7.09/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 12887 reviews

10K+ bought since yesterday, Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated $3.97 $7.09/lb

10K+ bought since yesterday
Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated
current price $3.97
$7.09/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 12887 reviews

10K+ bought since yesterday, Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb $5.94 $5.94/lb

10K+ bought since yesterday
Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb
current price $5.94
$5.94/lb

Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 25547 reviews

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving $10.72 44.7 ¢/oz

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving
current price $10.72
44.7 ¢/oz

Wright Brand Applewood Smoked Uncured Boneless Honey Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 812 reviews

Petit Jean Meats Hickory Smoked Boneless Royal Ham, Sliced, Fully Cooked, 1.5 lb $9.98 $6.65/lb

Petit Jean Meats Hickory Smoked Boneless Royal Ham, Sliced, Fully Cooked, 1.5 lb
current price $9.98
$6.65/lb

Petit Jean Meats Hickory Smoked Boneless Royal Ham, Sliced, Fully Cooked, 1.5 lb

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 12 reviews

Great Value Thin Sliced Honey Ham Lunchmeat, Family Pack, 16 oz Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving $5.97 $5.97/lb

Great Value Thin Sliced Honey Ham Lunchmeat, Family Pack, 16 oz Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving
current price $5.97
$5.97/lb

Great Value Thin Sliced Honey Ham Lunchmeat, Family Pack, 16 oz Plastic Tub, 10 g of Protein per 2 oz Serving

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 7722 reviews

Rollback, Great Value Cooked Ham, 16 oz $4.47 Was $4.97 27.9 ¢/oz

Great Value Cooked Ham, 16 oz
current price Now $4.47, Was $4.97
27.9 ¢/oz

Great Value Cooked Ham, 16 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 15646 reviews

10K+ bought since yesterday, Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch $5.94 $5.94/lb

10K+ bought since yesterday
Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch
current price $5.94
$5.94/lb

Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 16593 reviews

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving $10.72 44.7 ¢/oz

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced,  No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving
current price $10.72
44.7 ¢/oz

Wright Brand Pecan Smoked Uncured Boneless Brown Sugar Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 1116 reviews

10K+ bought since yesterday, Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb $5.94 $5.94/lb

10K+ bought since yesterday
Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb
Sponsored
current price $5.94
$5.94/lb

Land O' Frost Premium Meat, Sandwich Sliced Deli Lunch Meat, Black Forest Ham, 1 lb

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 25547 reviews

10K+ bought since yesterday, Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated $3.97 44.1 ¢/oz

10K+ bought since yesterday
Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated
Sponsored
current price $3.97
44.1 ¢/oz

Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 9 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 30270 reviews

Farmland, Pork, Smoked, Spiral Ham Slices & Pieces, 26oz $5.85 $3.44/lb

Farmland, Pork, Smoked, Spiral Ham Slices & Pieces, 26oz
current price $5.85
avg price
$3.44/lb
Final cost by weight

Farmland, Pork, Smoked, Spiral Ham Slices & Pieces, 26oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 4022 reviews

Smithfield Anytime Favorite Honey Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving $8.97 37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorite Honey Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving
current price $8.97
37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorite Honey Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 237 reviews

Smithfield, Boneless Cooked Hickory Smoked Ham Steak, 97% Fat-Free, 1 to 2 Pounds $4.70 $5.46/lb

Smithfield, Boneless Cooked Hickory Smoked Ham Steak, 97% Fat-Free, 1 to 2 Pounds
current price $4.70
avg price
$5.46/lb
Final cost by weight

Smithfield, Boneless Cooked Hickory Smoked Ham Steak, 97% Fat-Free, 1 to 2 Pounds

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 10342 reviews

Smithfield Anytime Favorite Maple Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving $8.97 37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorite Maple Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving
current price $8.97
37.4 ¢/oz

Smithfield Anytime Favorite Maple Spiral Cut Boneless Ham, 1.5 Pounds, 14g of Protein per Serving

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 90 reviews

Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated $6.68 41.8 ¢/oz

Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated
current price $6.68
41.8 ¢/oz

Hillshire Farm Ultra Thin Honey Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 15619 reviews

Wright Brand Hickory Smoked Uncured Boneless Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving $10.72 44.7 ¢/oz

Wright Brand Hickory Smoked Uncured Boneless Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving
current price $10.72
44.7 ¢/oz

Wright Brand Hickory Smoked Uncured Boneless Ham, Fully Cooked, Sliced, No Added Nitrates*, 1.5 Pounds, 18g of Protein per Serving

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 852 reviews

Sara Lee Sliced Fresh Lunch & Deli Meats, Premium Meats Gluten Free Honey Ham, Resealable Pouch $8.47

Sara Lee Sliced Fresh Lunch & Deli Meats, Premium Meats Gluten Free Honey Ham, Resealable Pouch
current price $8.47
/ lb
Final cost by weight

Sara Lee Sliced Fresh Lunch & Deli Meats, Premium Meats Gluten Free Honey Ham, Resealable Pouch

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 9062 reviews

Hillshire Farm Ultra Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 16 oz Family Size Plastic Tub, Refrigerated $6.68 $6.68/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 16 oz Family Size Plastic Tub, Refrigerated
current price $6.68
$6.68/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 16 oz Family Size Plastic Tub, Refrigerated

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 3800 reviews

10K+ bought since yesterday, Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch $5.94 $5.94/lb

10K+ bought since yesterday
Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch
Sponsored
current price $5.94
$5.94/lb

Land O'Frost Premium Sandwich Sliced Fresh Deli Lunch Meat, Honey Ham, 1 lb Resealable Pouch

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 16593 reviews

Oscar Mayer Deli Fresh Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, Smoked Ham, No Artificial Preservatives, No Added Nitrates or Nitrites, 16 oz $6.68 $6.68/lb

Oscar Mayer Deli Fresh Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, Smoked Ham, No Artificial Preservatives, No Added Nitrates or Nitrites, 16 oz
Sponsored
current price $6.68
$6.68/lb

Oscar Mayer Deli Fresh Sliced Deli Meat, for Sandwiches and Easy Lunches, Smoked Ham, No Artificial Preservatives, No Added Nitrates or Nitrites, 16 oz

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 1177 reviews

Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated $6.68 $6.68/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated
current price $6.68
$6.68/lb

Hillshire Farm Ultra Thin Black Forest Ham Lunchmeat, 16 oz Plastic Tub, Refrigerated

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 9077 reviews

Great Value Pork, Boneless, Cooked, Hardwood Smoked Ham Steak, 8 oz Sealed Plastic Package $2.97 $5.94/lb

Great Value Pork, Boneless, Cooked, Hardwood Smoked Ham Steak, 8 oz Sealed Plastic Package
current price $2.97
$5.94/lb

Great Value Pork, Boneless, Cooked, Hardwood Smoked Ham Steak, 8 oz Sealed Plastic Package

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 968 reviews

Rollback, Farmland Hickory Smoked Boneless Ham Steaks, 16 oz $4.84 Was $5.44 $4.84/lb

Farmland Hickory Smoked Boneless Ham Steaks, 16 oz
current price Now $4.84, Was $5.44
$4.84/lb

Farmland Hickory Smoked Boneless Ham Steaks, 16 oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1651 reviews

Prima Della Fully Cooked off-the-Bone Ham, Deli-Sliced $8.27

Prima Della Fully Cooked off-the-Bone Ham, Deli-Sliced
current price $8.27
/ lb
Final cost by weight

Prima Della Fully Cooked off-the-Bone Ham, Deli-Sliced

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 10944 reviews

Kentucky Legend Brown Sugar Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 14g of Protein per Serving $12.24

Kentucky Legend Brown Sugar Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 14g of Protein per Serving
current price $12.24

Kentucky Legend Brown Sugar Quarter Boneless Ham, Spiral Sliced, Fully Cooked, 2 Pounds, 14g of Protein per Serving

Great Value Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 9 oz, Plastic Tub $3.57 39.7 ¢/oz

Great Value Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 9 oz, Plastic Tub
current price $3.57
39.7 ¢/oz

Great Value Thin Sliced Smoked Ham Lunchmeat, 9 oz, Plastic Tub

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2728 reviews

Prima Della Brand Black Forest Ham, Deli-Sliced $8.27

Prima Della Brand Black Forest Ham, Deli-Sliced
current price $8.27
/ lb
Final cost by weight

Prima Della Brand Black Forest Ham, Deli-Sliced

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 7033 reviews

Smithfield Prime Fresh Black Forest Ham, Deli Sliced Ham, 16 oz $6.68 41.8 ¢/oz

Smithfield Prime Fresh Black Forest Ham, Deli Sliced Ham, 16 oz
current price $6.68
41.8 ¢/oz

Smithfield Prime Fresh Black Forest Ham, Deli Sliced Ham, 16 oz

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 2262 reviews

Marketside Natural Juice Boneless Spiral-Cut Brown Sugar Double Glazed Ham, Whole Muscle Cut, Pork, 3 - 4.8 lbs, 13g grams of protein per serving $13.57 $4.24/lb

Marketside Natural Juice Boneless Spiral-Cut Brown Sugar Double Glazed Ham, Whole Muscle Cut, Pork, 3 - 4.8 lbs, 13g grams of protein per serving
current price $13.57
avg price
$4.24/lb
Final cost by weight

Marketside Natural Juice Boneless Spiral-Cut Brown Sugar Double Glazed Ham, Whole Muscle Cut, Pork, 3 - 4.8 lbs, 13g grams of protein per serving

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 23025 reviews

Hillshire Reserve Applewood Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet $5.96 85.1 ¢/oz

Hillshire Reserve Applewood Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet
current price $5.96
85.1 ¢/oz

Hillshire Reserve Applewood Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 616 reviews

Farmland Gold Medal Canadian Brand Round Smoked Ham, 3.78 Pound - 4 per case. $167.80

Farmland Gold Medal Canadian Brand Round Smoked Ham, 3.78 Pound - 4 per case.
current price $167.80

Farmland Gold Medal Canadian Brand Round Smoked Ham, 3.78 Pound - 4 per case.

Farmland Natural Juice Applewood Smoked Ham, 9 Pound - 2 per case. $167.95

Farmland Natural Juice Applewood Smoked Ham, 9 Pound - 2 per case.
current price $167.95

Farmland Natural Juice Applewood Smoked Ham, 9 Pound - 2 per case.

Oscar Mayer Deli Fresh Shaved Smoked Ham, 9 Ounce -- 8 per case. $108.05

Oscar Mayer Deli Fresh Shaved Smoked Ham, 9 Ounce -- 8 per case.
current price $108.05

Oscar Mayer Deli Fresh Shaved Smoked Ham, 9 Ounce -- 8 per case.

Great Value Pork Boneless Cooked Smoked Ham Steaks, 2 Pack, 14 oz Sealed Plastic Package $3.97 $4.41/lb

Great Value Pork Boneless Cooked Smoked Ham Steaks, 2 Pack, 14 oz Sealed Plastic Package
current price $3.97
$4.41/lb

Great Value Pork Boneless Cooked Smoked Ham Steaks, 2 Pack, 14 oz Sealed Plastic Package

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 4893 reviews

Bar-S Deli Style Honey Ham Sliced Lunch Meat, 1 lb $4.22 $4.22/lb

Bar-S Deli Style Honey Ham Sliced Lunch Meat, 1 lb
current price $4.22
$4.22/lb

Bar-S Deli Style Honey Ham Sliced Lunch Meat, 1 lb

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 547 reviews

Rollback, Great Value Fully Cooked Honey Ham, Sliced, 32 oz Plastic Pouch $8.48 Was $9.42 $4.24/lb

Great Value Fully Cooked Honey Ham, Sliced, 32 oz Plastic Pouch
current price Now $8.48, Was $9.42
$4.24/lb

Great Value Fully Cooked Honey Ham, Sliced, 32 oz Plastic Pouch

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 4509 reviews

Rollback, Great Value Black Forest Ham, Sliced 32 oz, Plastic Pouch $8.48 Was $9.42 $4.24/lb

Great Value Black Forest Ham, Sliced 32 oz, Plastic Pouch
current price Now $8.48, Was $9.42
$4.24/lb

Great Value Black Forest Ham, Sliced 32 oz, Plastic Pouch

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 5525 reviews

Hillshire Reserve Maple Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet $5.96 85.1 ¢/oz

Hillshire Reserve Maple Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet
current price $5.96
85.1 ¢/oz

Hillshire Reserve Maple Smoked Ham, All Natural Lunch Meat, 7 oz Packet

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 419 reviews

Only at Walmart

FAQ

How do you slice ham for sandwiches?

Slicing ham for sandwiches is all about getting even, thin pieces that fit perfectly on your bread. Here’s a simple way to do it:

  • Chill the ham: Cold ham is easier to slice cleanly.
  • Use a sharp knife: A long, thin-bladed knife works best for smooth cuts.
  • Cut against the grain: This helps make each slice tender and easy to chew.
  • Keep slices even: Aim for slices about 1/8 to 1/4 inch thick for classic deli-style sandwiches.

Many pre-sliced options are available at Walmart if you want to skip the slicing step altogether.

What does sliced ham mean at the deli?

When you see "sliced ham" at the deli, it refers to ham that’s been cooked and then cut into thin, ready-to-eat pieces. These slices are perfect for sandwiches, wraps, or snacking. Deli-sliced ham is usually packaged in resealable containers or pouches to keep it fresh. You’ll find a variety of flavors and styles, like smoked, honey, or Black Forest, so you can pick what fits your taste and meal plans best.

Can people with celiac disease eat ham?

Most plain, cooked ham is naturally gluten-free, but it’s important to check the packaging for any added ingredients or flavorings. Some sliced hams may contain fillers or seasonings that include gluten. Always look for labels that specify "gluten-free" or review the ingredient list carefully. If you have celiac disease or gluten sensitivity, consulting with a healthcare professional about your dietary needs is a good idea before trying new products.

Is sliced ham a good choice for diabetics?

Sliced ham can be part of a balanced diet for many people, including those managing diabetes, but it’s important to pay attention to added sugars and sodium. Some varieties, like honey or brown sugar ham, may contain sweeteners. Always check the nutrition label for carbohydrate content and choose options with lower sugar and sodium when possible. If you have specific dietary needs, it’s best to consult your healthcare provider for personalized advice.

How long does sliced ham stay fresh in the fridge?

Once opened, sliced ham typically stays fresh in the refrigerator for 3 to 5 days if stored in an airtight container or resealable package. Always check the "use by" date on the packaging and look for signs of spoilage, like an off smell or slimy texture. Keeping your ham cold and sealed helps maintain its quality and safety for snacking or sandwiches.

Related Products