Lime Candy

Uses item details. Price when purchased online

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 1 lb From $12.99

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 1 lb
Available in additional 6 options
From$1299

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 1 lb

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 4 reviews

La Fiesta Pica De Limon 1oz $1.99 $1.99/oz

La Fiesta Pica De Limon 1oz
current price $1.99
$1.99/oz

La Fiesta Pica De Limon 1oz

1 out of 5 stars
1 out of 5 Stars. 1 reviews

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb $17.99 Was $19.99

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb
current price Now $17.99, Was $19.99

Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Bulk Jolly Ranchers | 1 lb Lime in Aromatik Bag $18.77

Bulk Jolly Ranchers | 1 lb Lime in Aromatik Bag
current price $18.77

Bulk Jolly Ranchers | 1 lb Lime in Aromatik Bag

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 64 reviews

Great Value Chili Lime Peachy Rings Candy, 3 oz $0.97 16.2 ¢/oz

Great Value Chili Lime Peachy Rings Candy, 3 oz
current price $0.97
16.2 ¢/oz

Great Value Chili Lime Peachy Rings Candy, 3 oz

3.3 out of 5 stars
3.3 out of 5 Stars. 169 reviews

FirstChoiceCandy Fruit Slices Jelly Wedges Candy, Gummy and Sugar Flavored Jelly Candy, Delicious Fruit Slices for Occasions (Green Lime-2 Pound ) $14.99

FirstChoiceCandy Fruit Slices Jelly Wedges Candy, Gummy and Sugar Flavored Jelly Candy, Delicious Fruit Slices for Occasions (Green Lime-2 Pound )
current price $14.99

FirstChoiceCandy Fruit Slices Jelly Wedges Candy, Gummy and Sugar Flavored Jelly Candy, Delicious Fruit Slices for Occasions (Green Lime-2 Pound )

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 1 reviews

Limoncho Lemon - Lime Salt Mexican Candy (10 pc) by Pinatas [Foods] $9.50 Was $11.00

Limoncho Lemon - Lime Salt Mexican Candy (10 pc) by Pinatas [Foods]
current price Now $9.50, Was $11.00

Limoncho Lemon - Lime Salt Mexican Candy (10 pc) by Pinatas [Foods]

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Key Lime Discs Hard Candy, 3 Pound Bulk Candy (Approx. 225 pcs.), Individually Wrapped Keylime Candy, The Hampton Popcorn & Candy Company $26.99

Key Lime Discs Hard Candy, 3 Pound Bulk Candy (Approx. 225 pcs.), Individually Wrapped Keylime Candy, The Hampton Popcorn & Candy Company
current price $26.99

Key Lime Discs Hard Candy, 3 Pound Bulk Candy (Approx. 225 pcs.), Individually Wrapped Keylime Candy, The Hampton Popcorn & Candy Company

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews

Tootsie Roll Lemon Half Pound 8oz Fruit Chews Candy $12.65

Tootsie Roll Lemon Half Pound 8oz Fruit Chews Candy
current price $12.65

Tootsie Roll Lemon Half Pound 8oz Fruit Chews Candy

3.5 out of 5 stars
3.5 out of 5 Stars. 2 reviews

Lemon Lime Tootsie Pops 30 Count $24.97

Lemon Lime Tootsie Pops 30 Count
current price $24.97

Lemon Lime Tootsie Pops 30 Count

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews

Poppin Crunch Sugar Free Mega Sour Candy Triangles, Lime, 4 oz $10.99

Poppin Crunch Sugar Free Mega Sour Candy Triangles, Lime, 4 oz
current price $10.99

Poppin Crunch Sugar Free Mega Sour Candy Triangles, Lime, 4 oz

Ghost Dots 30 Count Mini Boxes Bag $21.31

Ghost Dots 30 Count Mini Boxes Bag
current price $21.31

Ghost Dots 30 Count Mini Boxes Bag

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 2 reviews

FirstChoiceCandy Starlight Mint Hard Candy Disc (2 Pound (Pack of 1), Key Lime) $22.99

FirstChoiceCandy Starlight Mint Hard Candy Disc (2 Pound (Pack of 1), Key Lime)
current price $22.99

FirstChoiceCandy Starlight Mint Hard Candy Disc (2 Pound (Pack of 1), Key Lime)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 15 reviews

Joyride Sour Smacks Candy 3.5oz $13.25

Joyride Sour Smacks Candy 3.5oz
current price $13.25

Joyride Sour Smacks Candy 3.5oz

Katjes Sour Vegan Gummy Candy, No Artificial Dyes, Gelatin Free, 4.9 oz $6.99 $1.43/oz

Katjes Sour Vegan Gummy Candy, No Artificial Dyes, Gelatin Free, 4.9 oz
current price $6.99
$1.43/oz

Katjes Sour Vegan Gummy Candy, No Artificial Dyes, Gelatin Free, 4.9 oz

Disney Parks Stand Out With Power Limes Assorted Sour Taffy Candy New with Tag $19.59 Was $22.99

Disney Parks Stand Out With Power Limes Assorted Sour Taffy Candy New with Tag
current price Now $19.59, Was $22.99

Disney Parks Stand Out With Power Limes Assorted Sour Taffy Candy New with Tag

Lemon Lime Tootsie Pops 60 Count with CandyMafia Magnet $39.57

Lemon Lime Tootsie Pops 60 Count with CandyMafia Magnet
current price $39.57

Lemon Lime Tootsie Pops 60 Count with CandyMafia Magnet

Better Sour Guava Calamansi MFF30 Lime Gummy Stars Candy, Tropical Sour Gummies with a Tangy Twist, Bold and Juicy Sour Candy Made with Real Fruit Flavors, Vegan and Gluten-Free, 10 Pouch Set $27.99

Better Sour Guava Calamansi MFF30 Lime Gummy Stars Candy, Tropical Sour Gummies with a Tangy Twist, Bold and Juicy Sour Candy Made with Real Fruit Flavors, Vegan and Gluten-Free, 10 Pouch Set
current price $27.99

Better Sour Guava Calamansi MFF30 Lime Gummy Stars Candy, Tropical Sour Gummies with a Tangy Twist, Bold and Juicy Sour Candy Made with Real Fruit Flavors, Vegan and Gluten-Free, 10 Pouch Set

(2 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb From $34.98

(2 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb
Available in additional 5 options
From$3498

(2 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 2 lb

M&M'S Lime Green Milk Chocolate Candy, 2 lb Bag for Celebrations and Party Favors $39.99

M&M'S Lime Green Milk Chocolate Candy, 2 lb Bag for Celebrations and Party Favors
current price $39.99

M&M'S Lime Green Milk Chocolate Candy, 2 lb Bag for Celebrations and Party Favors

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 300 reviews

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 CT (10-Pack) $39.23

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 CT (10-Pack)
current price $39.23

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 CT (10-Pack)

Tootsie Pops Lemon Lime Flavored 60 count $39.97

Tootsie Pops Lemon Lime Flavored 60 count
current price $39.97

Tootsie Pops Lemon Lime Flavored 60 count

Candy Retailer Eda's Sugar Free Hard Candy Lemon Lime 1lb $20.99

Candy Retailer Eda's Sugar Free Hard Candy Lemon Lime 1lb
current price $20.99

Candy Retailer Eda's Sugar Free Hard Candy Lemon Lime 1lb

3.8 out of 5 stars
3.8 out of 5 Stars. 40 reviews

Jolly Rancher Hard Candy in Box, 2lb (Individually Wrapped) (Lime) $37.33

Jolly Rancher Hard Candy in Box, 2lb (Individually Wrapped) (Lime)
current price $37.33

Jolly Rancher Hard Candy in Box, 2lb (Individually Wrapped) (Lime)

Candy Master Peelable Fruit Gummies Lime Flavors 3Pack,6 Flavors Fun to Peel,Chewy Texture,Halal-Certified Holiday Gifts $9.99

Candy Master Peelable Fruit Gummies Lime Flavors 3Pack,6 Flavors Fun to Peel,Chewy Texture,Halal-Certified Holiday Gifts
current price $9.99

Candy Master Peelable Fruit Gummies Lime Flavors 3Pack,6 Flavors Fun to Peel,Chewy Texture,Halal-Certified Holiday Gifts

NOMS Bursts, Li Hing Lemon Peel Hawaii Gummy Candy, Sweet and Sour, 1.9 oz, Resealable Bag $11.45 $6.03/oz

NOMS Bursts, Li Hing Lemon Peel Hawaii Gummy Candy, Sweet and Sour, 1.9 oz, Resealable Bag
current price $11.45
$6.03/oz

NOMS Bursts, Li Hing Lemon Peel Hawaii Gummy Candy, Sweet and Sour, 1.9 oz, Resealable Bag

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 43 reviews

FirstChoiceCandy Key Lime Starlight Mint Hard Candy Disc (Key Lime QC- 5 Pound) $32.99

FirstChoiceCandy  Key Lime Starlight Mint Hard Candy Disc (Key Lime QC- 5 Pound)
current price $32.99

FirstChoiceCandy Key Lime Starlight Mint Hard Candy Disc (Key Lime QC- 5 Pound)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 15 reviews

Dubble Bubble Limeade 1" Gumball 3 lb. Bulk Bag $38.00

Dubble Bubble Limeade 1" Gumball 3 lb. Bulk Bag
current price $38.00

Dubble Bubble Limeade 1" Gumball 3 lb. Bulk Bag

Jolly Rancher LIME - 8oz Hard candy candies Half Pound Sweet NEW FLAVOR $13.23

Jolly Rancher LIME - 8oz Hard candy candies Half Pound Sweet  NEW FLAVOR
current price $13.23

Jolly Rancher LIME - 8oz Hard candy candies Half Pound Sweet NEW FLAVOR

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 6 reviews

Hermann the German Lemon Candy 5.29 oz. X 2 with Bonus Vintage Design Metallic Bag Clip (3-Pc Set) $17.95

Hermann the German Lemon Candy 5.29 oz. X 2 with Bonus Vintage Design Metallic Bag Clip (3-Pc Set)
current price $17.95

Hermann the German Lemon Candy 5.29 oz. X 2 with Bonus Vintage Design Metallic Bag Clip (3-Pc Set)

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 2 pound Resealable bag $39.47

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 2 pound Resealable bag
current price $39.47

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 2 pound Resealable bag

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 4) $19.59

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 4)
current price $19.59

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 4)

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 3 pound Resealable bag $62.69

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 3 pound Resealable bag
current price $62.69

CandyKrave Premium Lime Flavored Hard Candy - Individually Wrapped - Bulk Candy Bag - Long-Lasting Fruit Flavor Delight - 3 pound Resealable bag

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 2) $15.18

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 2)
current price $15.18

Koochikoo Sugar Free Organic Drops Pouch, Lemon Lime, 16 Ct (Pack - 2)

Chuckles Jelly Candy, 2 Ounce Pack of 24-5711902711 $31.83

Chuckles Jelly Candy, 2 Ounce Pack of 24-5711902711
current price $31.83

Chuckles Jelly Candy, 2 Ounce Pack of 24-5711902711

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews

LE SPECIALITA ITALIANE SERRA HARD FILLED CANDY LEMON FROM SYRACUSE ITALY 10.58OZ 300G $19.88

LE SPECIALITA ITALIANE SERRA HARD FILLED CANDY LEMON FROM SYRACUSE ITALY 10.58OZ 300G
current price $19.88

LE SPECIALITA ITALIANE SERRA HARD FILLED CANDY LEMON FROM SYRACUSE ITALY 10.58OZ 300G

Lemon Lime Fruit Slices Candy, Soft Chewy Sugar-Coated Jelly Candy, 8 oz $12.99

Lemon Lime Fruit Slices Candy, Soft Chewy Sugar-Coated Jelly Candy, 8 oz
current price $12.99

Lemon Lime Fruit Slices Candy, Soft Chewy Sugar-Coated Jelly Candy, 8 oz

Rotten Sour Gummy Cruncheez - Low Sugar, Low Calorie, 5g Gut-Friendly Prebiotic Fiber, Gluten Free Candy, No Artificial Dyes - 5.3 oz Share Pack [4 Pack] $35.99

Rotten Sour Gummy Cruncheez - Low Sugar, Low Calorie, 5g Gut-Friendly Prebiotic Fiber, Gluten Free Candy, No Artificial Dyes - 5.3 oz Share Pack [4 Pack]
current price $35.99

Rotten Sour Gummy Cruncheez - Low Sugar, Low Calorie, 5g Gut-Friendly Prebiotic Fiber, Gluten Free Candy, No Artificial Dyes - 5.3 oz Share Pack [4 Pack]

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 126 reviews

Tamalitoz Chili Pops Spicy Mexican Lollipops with Chile, Lime & Sea Salt Fruity Handcrafted Candy, Gluten-Free, Kosher, No Artificial Colors, 5 Bags 2.75oz Each $26.95 $1.96/oz

Tamalitoz Chili Pops  Spicy Mexican Lollipops with Chile, Lime & Sea Salt  Fruity Handcrafted Candy, Gluten-Free, Kosher, No Artificial Colors, 5 Bags  2.75oz Each
current price $26.95
$1.96/oz

Tamalitoz Chili Pops Spicy Mexican Lollipops with Chile, Lime & Sea Salt Fruity Handcrafted Candy, Gluten-Free, Kosher, No Artificial Colors, 5 Bags 2.75oz Each

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 9 reviews

(6 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 6 lb From $34.99

(6 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 6 lb
Available in additional 6 options
From$3499

(6 pack) Starlight Candy, Individually Wrapped, Key Lime, 6 lb

Other options to consider

View all

FAQ

Do you have lime hard candy?

Yes—our lime candy selection includes plenty of hard candy options.

  • Browse lime-flavored discs, drops, and fruit slices.
  • Choose individually wrapped pieces for sharing or candy bowls.
  • Find bulk bags for events, plus smaller grab‑and‑go packs.
  • Use filters to narrow by candy type or dietary preferences (like sugar‑free).

Stock and packaging can vary by location and season. If you’re shopping online, check the flavor notes in the product title and images, then select delivery or pickup at checkout. For in‑store, a quick aisle scan in the candy section usually helps you spot those bright lime greens.

Is lime in the original chewy candy mix?

Flavor lineups in classic fruity mixes can change over time and by pack size.

  • Look for packs that call out lime on the label or title.
  • Check product photos for the flavor list on the back panel.
  • Some assortments feature all‑lime or lime‑forward blends if you prefer that one flavor.

Availability may differ by store and online inventory. Using search terms like “lime chewy candy” and reviewing the product description can help you confirm the current flavor mix. If you prefer only lime, single‑flavor bags are often available alongside mixed packs—just confirm in the images before adding to cart.

Do you offer sugar-free lime candies?

Yes, you’ll find several sugar‑free lime candy options on this page.

  • Browse hard candies specifically labeled sugar‑free and individually wrapped.
  • Check nutrition facts for sweetener type and serving size.
  • Bulk bags are convenient for offices or parties; smaller pouches work for travel.

Ingredient lists and sweeteners can vary by maker and batch. Review the product images and details, and use dietary filters to narrow your choices. Availability may vary by location, so selecting pickup or delivery at checkout can help you see what’s in stock near you.

Any spicy chili-lime candy options here?

If you enjoy a sweet‑heat combo, we do carry chili‑lime candies.

  • Explore lollipops and hard candies with chili, lime, and a touch of salt.
  • Texture varies—some are filled, others are coated for a gradual kick.
  • Heat levels differ, so review descriptions and ingredient panels.

For a focused search, try “chili lime candy” and use candy‑type filters. Select pickup or delivery to see availability in your area. Packaging may highlight phrases like “spicy” or “sweet‑n‑heat,” which can help you gauge intensity before you add to cart.

How should I store lime candy?

Good storage can help keep lime candy tasting its best.

  • Store in a cool, dry place away from sunlight and humidity.
  • Keep bags sealed or use airtight containers to preserve texture.
  • Separate gummies from hard candy to avoid stickiness or flavor transfer.
  • For cotton candy, minimize air exposure to prevent clumping.

Packaging and ingredients vary, so results can differ. Check the “best by” date on the package, and reseal after each use. For party prep, consider individually wrapped pieces to stay fresh between servings. If you’re gifting, pack candy in sealed jars or tins to help maintain flavor.

Related Products