Sort by|

Suggested

Colon Cleanse

Uses item details. Price when purchased online

Overall pick, Body Gold Colon Clenz & Detox Overnight Formula | Once Daily with 9 Herbs + Active Probiotics | Constipation Relief for Adults | Bloating Relief for Women & Men | 75 Capsules (75 CT) From $10.94

Overall pick
Body Gold Colon Clenz & Detox Overnight Formula | Once Daily with 9 Herbs + Active Probiotics | Constipation Relief for Adults | Bloating Relief for Women & Men | 75 Capsules (75 CT)
Available in additional 2 options
From$1094

Body Gold Colon Clenz & Detox Overnight Formula | Once Daily with 9 Herbs + Active Probiotics | Constipation Relief for Adults | Bloating Relief for Women & Men | 75 Capsules (75 CT)

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 1796 reviews

Best seller, Nature's Secret 7-Day Ultimate Cleanse with Multi-Herb Ingredients for Detox Support $10.25 14.2 ¢/count

Best seller
Nature's Secret 7-Day Ultimate Cleanse with Multi-Herb Ingredients for Detox Support
current price $10.25
14.2 ¢/count

Nature's Secret 7-Day Ultimate Cleanse with Multi-Herb Ingredients for Detox Support

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 755 reviews

ColonBroom Psyllium Husk Powder Colon Cleanser - Fiber Supplement, Strawberry Flavor, 40 Servings

ColonBroom Psyllium Husk Powder Colon Cleanser - Fiber Supplement, Strawberry Flavor, 40 Servings

ColonBroom Psyllium Husk Powder Colon Cleanser - Fiber Supplement, Strawberry Flavor, 40 Servings

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 735 reviews

Best seller, Inno Supps Inno Cleanse - Colon Cleanse with Cascara Sagrada & Milk Thistle for Waist Trimming, Reduced Bloating & Constipation Relief, 30 Day Supply $38.97 65.0 ¢/count

Best seller
Inno Supps Inno Cleanse - Colon Cleanse with Cascara Sagrada & Milk Thistle for Waist Trimming, Reduced Bloating & Constipation Relief, 30 Day Supply
current price $38.97
65.0 ¢/count

Inno Supps Inno Cleanse - Colon Cleanse with Cascara Sagrada & Milk Thistle for Waist Trimming, Reduced Bloating & Constipation Relief, 30 Day Supply

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 620 reviews

Best seller, Sanar Naturals Colon Cleanser for Digestive and Gut Health, Constipation Relief, 90 Capsules $7.98 8.9 ¢/count

Best seller
Sanar Naturals Colon Cleanser for Digestive and Gut Health, Constipation Relief, 90 Capsules
current price $7.98
8.9 ¢/count

Sanar Naturals Colon Cleanser for Digestive and Gut Health, Constipation Relief, 90 Capsules

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 712 reviews

Nature's Craft Colon Cleanse and Detox, Advanced Complex Gut Health Supplement, 60 Capsules From $12.99

Nature's Craft Colon Cleanse and Detox, Advanced Complex Gut Health Supplement, 60 Capsules
Available in additional 3 options
From$1299

Nature's Craft Colon Cleanse and Detox, Advanced Complex Gut Health Supplement, 60 Capsules

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 160 reviews

Nature's Secret Super Cleanse Capsules, 200 Ct $23.24 11.6 ¢/count

Nature's Secret Super Cleanse Capsules, 200 Ct
current price $23.24
11.6 ¢/count

Nature's Secret Super Cleanse Capsules, 200 Ct

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 272 reviews

Health Plus Super Colon Cleanse 60 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 240 Capsules $25.49 10.6 ¢/ea

Health Plus Super Colon Cleanse 60 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 240 Capsules
current price $25.49
10.6 ¢/ea

Health Plus Super Colon Cleanse 60 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 240 Capsules

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 297 reviews

Best seller, NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 180 Capsules $41.95 23.3 ¢/count

Best seller
NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 180 Capsules
current price $41.95
23.3 ¢/count

NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 180 Capsules

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 816 reviews

Best seller, NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 90 Capsules $27.95

Best seller
NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 90 Capsules
current price $27.95

NBPure MagO7 Oxygenated Magnesium Colon Cleanse and Detox, 90 Capsules

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 816 reviews

Dr. Tobias Colon Cleanse - Constipation Relief & Gut Health Support for Women & Men | 14 Day Colon Cleanser for a Gentle Colon Detox & Gut Flush - 28 Capsules (1-2 Daily) $19.99 $19.99/count

Dr. Tobias Colon Cleanse - Constipation Relief & Gut Health Support for Women & Men | 14 Day Colon Cleanser for a Gentle Colon Detox & Gut Flush - 28 Capsules (1-2 Daily)
current price $19.99
$19.99/count

Dr. Tobias Colon Cleanse - Constipation Relief & Gut Health Support for Women & Men | 14 Day Colon Cleanser for a Gentle Colon Detox & Gut Flush - 28 Capsules (1-2 Daily)

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 4167 reviews

Health Plus Super Colon Cleanse 15 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 60 Capsules From $14.97

Health Plus Super Colon Cleanse 15 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 60 Capsules
Available in additional 2 options
From$1497

Health Plus Super Colon Cleanse 15 Day Supply of Gentle Gut Cleanse Detox, Psyllium Husk, Probiotics for Constipation Relief & Digestive Support, 60 Capsules

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 235 reviews

HealthFare Psyllium Husk Fiber 1500mg | 240 Vegan Capsules | Extra Strength Fiber Supplement | Non-GMO, Gluten-Free | Made in USA $14.99

HealthFare Psyllium Husk Fiber 1500mg | 240 Vegan Capsules | Extra Strength Fiber Supplement | Non-GMO, Gluten-Free | Made in USA
current price $14.99

HealthFare Psyllium Husk Fiber 1500mg | 240 Vegan Capsules | Extra Strength Fiber Supplement | Non-GMO, Gluten-Free | Made in USA

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 20 reviews

Nature's Secret Weekend Colon Flush Gentle 2-Day Cleanse 16 Tablets Was $16.49

Nature's Secret Weekend Colon Flush Gentle 2-Day Cleanse 16 Tablets
Available in additional 2 options

Nature's Secret Weekend Colon Flush Gentle 2-Day Cleanse 16 Tablets

3.6 out of 5 stars
3.6 out of 5 Stars. 271 reviews

Health Plus Colon Cleanse The Original 12 oz. $21.67 $1.81/oz

Health Plus Colon Cleanse The Original 12 oz.
current price $21.67
$1.81/oz

Health Plus Colon Cleanse The Original 12 oz.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 33 reviews

SMNutrition 7-Day Wellness Cleanse Program with Senna Leaf for Constipation & Bloating, 30 Capsules

SMNutrition 7-Day Wellness Cleanse Program with Senna Leaf for Constipation & Bloating, 30 Capsules

SMNutrition 7-Day Wellness Cleanse Program with Senna Leaf for Constipation & Bloating, 30 Capsules

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 21 reviews

Swanson Colon Helper - Promotes Digestive Health Using Vervain, Goldenseal Root, Slippery Elm Bark & More - Herbal Supplement Aiding Healthy Eliminations - (60 Capsules) 1 Pack

Swanson Colon Helper - Promotes Digestive Health Using Vervain, Goldenseal Root, Slippery Elm Bark & More - Herbal Supplement Aiding Healthy Eliminations - (60 Capsules) 1 Pack

Swanson Colon Helper - Promotes Digestive Health Using Vervain, Goldenseal Root, Slippery Elm Bark & More - Herbal Supplement Aiding Healthy Eliminations - (60 Capsules) 1 Pack

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 87 reviews

Swanson Colon Essentials 90 Capsules $17.69

Swanson Colon Essentials 90 Capsules
current price $17.69

Swanson Colon Essentials 90 Capsules

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 17 reviews

Youth & Tonic Tonic 15 Day Detox Cleanse Supplement with Senna Leaf, Stomach and Bowel Support, 30 Capsules $16.99

Youth & Tonic Tonic 15 Day Detox Cleanse Supplement with Senna Leaf, Stomach and Bowel Support, 30 Capsules
current price $16.99

Youth & Tonic Tonic 15 Day Detox Cleanse Supplement with Senna Leaf, Stomach and Bowel Support, 30 Capsules

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 37 reviews

Colon Cleanse Detox 15 Day Gut Cleanser & Ginger Digestive Constipation Relief 30 Capsules $9.95

Colon Cleanse Detox 15 Day Gut Cleanser & Ginger Digestive Constipation Relief 30 Capsules
current price $9.95

Colon Cleanse Detox 15 Day Gut Cleanser & Ginger Digestive Constipation Relief 30 Capsules

Nature's Secret Multi-Fiber Colon Cleanse 275 Ct $26.23 9.5 ¢/ea

Nature's Secret Multi-Fiber Colon Cleanse 275 Ct
current price $26.23
9.5 ¢/ea

Nature's Secret Multi-Fiber Colon Cleanse 275 Ct

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 52 reviews

Biodepot 7-Day Gut Cleanse Liquid with Probiotics, 30 Botanical Extracts + 24 Fruit & Vegetable Ferment, Digestive Health Support, 7 Sachets $25.98

Biodepot 7-Day Gut Cleanse Liquid with Probiotics, 30 Botanical Extracts + 24 Fruit & Vegetable Ferment, Digestive Health Support, 7 Sachets
current price $25.98

Biodepot 7-Day Gut Cleanse Liquid with Probiotics, 30 Botanical Extracts + 24 Fruit & Vegetable Ferment, Digestive Health Support, 7 Sachets

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7 reviews

Youth & Tonic Tonic Digestive Flush Colon Cleanser with Senna, Dandelion, Probiotics, 60 Capsules $21.99

Youth & Tonic Tonic Digestive Flush Colon Cleanser with Senna, Dandelion, Probiotics, 60 Capsules
current price $21.99

Youth & Tonic Tonic Digestive Flush Colon Cleanser with Senna, Dandelion, Probiotics, 60 Capsules

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 6 reviews

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Strawberry Flavor | 9 Ounces, 36 Servings $25.04

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Strawberry Flavor | 9 Ounces, 36 Servings
current price $25.04

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Strawberry Flavor | 9 Ounces, 36 Servings

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 6 reviews

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Orange Flavor | 9 Ounces, 36 Servings $20.47 $2.27/oz

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Orange Flavor | 9 Ounces, 36 Servings
current price $20.47
$2.27/oz

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Orange Flavor | 9 Ounces, 36 Servings

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 17 reviews

Health Plus Super Colon Cleanse Night Formula, 60 Capsules, 30 Servings $18.89 31.5 ¢/count

Health Plus Super Colon Cleanse Night Formula, 60 Capsules, 30 Servings
current price $18.89
31.5 ¢/count

Health Plus Super Colon Cleanse Night Formula, 60 Capsules, 30 Servings

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 47 reviews

Natural Balance Colon Clenz | Herbal Colon Cleanse & Detox Supplement | Gentle & Dependable Overnight Formula (120 CT)

Natural Balance Colon Clenz | Herbal Colon Cleanse & Detox Supplement | Gentle & Dependable Overnight Formula (120 CT)

Natural Balance Colon Clenz | Herbal Colon Cleanse & Detox Supplement | Gentle & Dependable Overnight Formula (120 CT)

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 30 reviews

Natural Balance Ultra Colon Clenz - 60 Vegetarian Capsules $16.89 28.2 ¢/count

Natural Balance Ultra Colon Clenz - 60 Vegetarian Capsules
current price $16.89
28.2 ¢/count

Natural Balance Ultra Colon Clenz - 60 Vegetarian Capsules

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 8 reviews

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | All Natural Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Supports Heart Health | 200 Capsules, 33 Servings $21.29 10.6 ¢/ea

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | All Natural Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Supports Heart Health | 200 Capsules, 33 Servings
current price $21.29
10.6 ¢/ea

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | All Natural Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Supports Heart Health | 200 Capsules, 33 Servings

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 36 reviews

Yerba Prima Prebiotics Colon Care Fiber Caps, 180 Capsules - Five Forms of Fiber Plus FOS Pre-biotics - Dietary Health Supplement - Healthy Soluble & Insoluble Fibers for Regularity $22.97 12.8 ¢/ea

Yerba Prima Prebiotics Colon Care Fiber Caps, 180 Capsules - Five Forms of Fiber Plus FOS Pre-biotics - Dietary Health Supplement - Healthy Soluble & Insoluble Fibers for Regularity
current price $22.97
12.8 ¢/ea

Yerba Prima Prebiotics Colon Care Fiber Caps, 180 Capsules - Five Forms of Fiber Plus FOS Pre-biotics - Dietary Health Supplement - Healthy Soluble & Insoluble Fibers for Regularity

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 8 reviews

Christopher's Original Formulas Quick Colon Formula Part 1, 485 mg, 100 Vegetarian Caps $20.44

Christopher's Original Formulas Quick Colon Formula Part 1, 485 mg, 100 Vegetarian Caps
current price $20.44

Christopher's Original Formulas Quick Colon Formula Part 1, 485 mg, 100 Vegetarian Caps

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 15 reviews

HealthAid Castroclean, Pure Castor Oil 700 mg, Natural Colon Cleanser, 60 Softgel Capsules $23.89

HealthAid Castroclean, Pure Castor Oil 700 mg, Natural Colon Cleanser, 60 Softgel Capsules
current price $23.89

HealthAid Castroclean, Pure Castor Oil 700 mg, Natural Colon Cleanser, 60 Softgel Capsules

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Pure Cleanse Detox-90 Vegetable Capsules Advance Digestive,Gut & Colon Support w/Senna,Ursi,Alfalfa,Boldo, Papaya,Milk Thistle & Probiotics,1500mg per Serving,100% Natural Formulaby BexpertsUSA $15.99

Pure Cleanse Detox-90 Vegetable Capsules Advance Digestive,Gut & Colon Support w/Senna,Ursi,Alfalfa,Boldo, Papaya,Milk Thistle & Probiotics,1500mg per Serving,100% Natural Formulaby BexpertsUSA
current price $15.99

Pure Cleanse Detox-90 Vegetable Capsules Advance Digestive,Gut & Colon Support w/Senna,Ursi,Alfalfa,Boldo, Papaya,Milk Thistle & Probiotics,1500mg per Serving,100% Natural Formulaby BexpertsUSA

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Pineapple Flavor | 9 Ounces, 36 Servings $20.47 $2.27/oz

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Pineapple Flavor | 9 Ounces, 36 Servings
current price $20.47
$2.27/oz

Health Plus Colon Cleanse Digestive Support | No Artificial Flavors | Daily Fiber for Toxin Elimination To Reduce Bloating | Psyllium Husk | Pineapple Flavor | 9 Ounces, 36 Servings

3.9 out of 5 stars
3.9 out of 5 Stars. 8 reviews

Gut Cleanse 15 Day Capsules with Probiotics and Fiber, Bloating & Constipation Relief, 30 Count $35.99

Gut Cleanse 15 Day Capsules with Probiotics and Fiber, Bloating & Constipation Relief, 30 Count
current price $35.99

Gut Cleanse 15 Day Capsules with Probiotics and Fiber, Bloating & Constipation Relief, 30 Count

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 35 reviews

Colon Clenz By Natural Balance - 60 Vegetable Caps $14.29 $14.29/oz

Colon Clenz By Natural Balance - 60 Vegetable Caps
current price $14.29
$14.29/oz

Colon Clenz By Natural Balance - 60 Vegetable Caps

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 18 reviews

Biophix Oxy-Lax 750 mg - Oxygen-Based Colon Cleanse & Gentle Laxative with Magnesium, 120 Vcaps $21.99

Biophix Oxy-Lax 750 mg - Oxygen-Based Colon Cleanse & Gentle Laxative with Magnesium, 120 Vcaps
current price $21.99

Biophix Oxy-Lax 750 mg - Oxygen-Based Colon Cleanse & Gentle Laxative with Magnesium, 120 Vcaps

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 13 reviews

Solaray Total Cleanse, Colon, 60 Vegcaps $16.26

Solaray Total Cleanse, Colon, 60 Vegcaps
current price $16.26

Solaray Total Cleanse, Colon, 60 Vegcaps

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7 reviews

Pro Divinity Labs Keto + Cleanse - Premium Keto Friendly Body Cleanser with Plant Based Ingredients to Promote Whole Body Health - Support Reduced Bloating & Gut Health with Additional Probiotics $29.97

Pro Divinity Labs Keto + Cleanse - Premium Keto Friendly Body Cleanser with Plant Based Ingredients to Promote Whole Body Health - Support Reduced Bloating & Gut Health with Additional Probiotics
current price $29.97

Pro Divinity Labs Keto + Cleanse - Premium Keto Friendly Body Cleanser with Plant Based Ingredients to Promote Whole Body Health - Support Reduced Bloating & Gut Health with Additional Probiotics

Shifaa Nutrition Halal Colon Cleanse & Detox Pills 30 Ct, 2x15 Day Supply with Probiotics, Fennel, Cascara Sagrada & Ginger Root for Digestive Support $17.99

Shifaa Nutrition Halal Colon Cleanse & Detox Pills  30 Ct, 2x15 Day Supply with Probiotics, Fennel, Cascara Sagrada & Ginger Root for Digestive Support
current price $17.99

Shifaa Nutrition Halal Colon Cleanse & Detox Pills 30 Ct, 2x15 Day Supply with Probiotics, Fennel, Cascara Sagrada & Ginger Root for Digestive Support

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 4 reviews

Only at Walmart

About Colon Cleanse

Colon Cleanse

The colon is one of the primary organs in the body responsible for eliminating waste and promoting absorption of nutrients. If you have an unhealthy colon, you may experience poor digestion and irregular bowel movements, which may in turn lead to other symptoms and illnesses.

Walmart carries a wide selection of products designed to cleanse the colon and restore optimal function. Our colon cleansing supplements include a variety of ingredients, including dietary fiber and herbs, to cleanse your large intestine and promote overall bowel health.

Colon cleaners are just one of many types of digestion support products you'll find at Walmart, which include fiber supplements, probiotics, ginger supplements, cranberry supplements and more. You'll also find a large selection of other vitamins and supplements for the whole family, all at Everyday Low Prices. For information and tips on choosing the best supplements for you, visit our Vitamins Wellness Center.

Related Products