Sort by|

Suggested

Torani

Uses item details. Price when purchased online

Torani Butter Pecan Flavored Syrup, 12.7 fl oz $12.98 $1.02/fl oz

Torani Butter Pecan Flavored Syrup, 12.7 fl oz
Sponsored
current price $12.98
$1.02/fl oz

Torani Butter Pecan Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 457 reviews

Rollback, Torani Original Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz From $4.63

Rollback
Torani Original Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz
Available in additional 2 options
From$463

Torani Original Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 7366 reviews

Overall pick, Torani Puremade Caramel Sauce, 16.5 oz From $6.22

Overall pick
Torani Puremade Caramel Sauce, 16.5 oz
Available in additional 4 options
From$622

Torani Puremade Caramel Sauce, 16.5 oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 7758 reviews

Best seller, Torani Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz From $7.88

Best seller
Torani Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz
Available in additional 32 options
From$788

Torani Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7637 reviews

Rollback, Torani Sugar Free French Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz From $4.63

Rollback
Torani Sugar Free French Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz
Available in additional 6 options
From$463

Torani Sugar Free French Vanilla Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 8839 reviews

Rollback, Torani Sugar Free Pumpkin Spice Flavored Syrup, 12.7 fl oz $4.63 Was $5.14 36.5 ¢/fl oz

Rollback
Torani Sugar Free Pumpkin Spice Flavored Syrup, 12.7 fl oz
current price Now $4.63, Was $5.14
36.5 ¢/fl oz

Torani Sugar Free Pumpkin Spice Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 2098 reviews

Torani Zero Calorie Caramel Sauce, 12.8 oz $5.97 46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie Caramel Sauce, 12.8 oz
current price $5.97
46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie Caramel Sauce, 12.8 oz

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 1191 reviews

Best seller, Torani Sugar Free Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz From $7.97

Best seller
Torani Sugar Free Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz
Available in additional 15 options
From$797

Torani Sugar Free Peach Flavored Syrup, 25.4 fl oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7104 reviews

Torani Zero Calorie French Vanilla Sauce, 12.8 oz $5.97 46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie French Vanilla Sauce, 12.8 oz
current price $5.97
46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie French Vanilla Sauce, 12.8 oz

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 708 reviews

Torani Zero Calorie Chocolate Sauce 12.8 oz $5.97 46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie Chocolate Sauce 12.8 oz
current price $5.97
46.6 ¢/oz

Torani Zero Calorie Chocolate Sauce 12.8 oz

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 617 reviews

Torani Puremade Sauce Variety Pack, 16.5 Fl Oz, 4 Count $25.97 39.3 ¢/oz

Torani Puremade Sauce Variety Pack, 16.5 Fl Oz, 4 Count
current price $25.97
39.3 ¢/oz

Torani Puremade Sauce Variety Pack, 16.5 Fl Oz, 4 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 227 reviews

Torani Sugar Free Caramel Syrup, Plastic Bottle, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz From $7.94

Torani Sugar Free Caramel Syrup, Plastic Bottle, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz
Available in additional 2 options
From$794

Torani Sugar Free Caramel Syrup, Plastic Bottle, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 224 reviews

Torani Raspberry Flavored Syrup, 12.7 fl oz From $8.76

Torani Raspberry Flavored Syrup, 12.7 fl oz
Available in additional 6 options
From$876

Torani Raspberry Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1032 reviews

Torani Berry & Blooms Mini Syrup Variety Pack 5 Pack (50 mL Bottles) $26.99

 Torani Berry & Blooms Mini Syrup Variety Pack  5 Pack (50 mL Bottles)
current price $26.99

Torani Berry & Blooms Mini Syrup Variety Pack 5 Pack (50 mL Bottles)

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 51 reviews

Torani Sugar Free Toasted Marshmallow Syrup with Absol Gold Pump, 750 mL Glass Bottle $20.99

Torani Sugar Free Toasted Marshmallow Syrup with Absol Gold Pump, 750 mL Glass Bottle
current price $20.99

Torani Sugar Free Toasted Marshmallow Syrup with Absol Gold Pump, 750 mL Glass Bottle

Torani Syrup, Cafe Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count $25.97 51.1 ¢/oz

Torani Syrup, Cafe Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count
current price $25.97
51.1 ¢/oz

Torani Syrup, Cafe Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 174 reviews

Torani Peppermint Flavored Syrup, 12.7 fl oz $11.95 94.1 ¢/fl oz

Torani Peppermint Flavored Syrup, 12.7 fl oz
current price $11.95
94.1 ¢/fl oz

Torani Peppermint Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 551 reviews

Torani Sugar Free Syrup, Coffeehouse Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count $16.63 32.7 ¢/oz

Torani Sugar Free Syrup, Coffeehouse Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count
current price $16.63
32.7 ¢/oz

Torani Sugar Free Syrup, Coffeehouse Variety Pack, 12.7 Ounce, 4 Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 48 reviews

Torani Coffee Syrup Variety Pack, Plastic Bottles, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz, 4 Count $42.97 42.3 ¢/oz

Torani Coffee Syrup Variety Pack, Plastic Bottles, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz, 4 Count
current price $42.97
42.3 ¢/oz

Torani Coffee Syrup Variety Pack, Plastic Bottles, Coffee Flavoring Syrup, No Known Allergens, 25.4 fl oz, 4 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 143 reviews

Torani Lavender Syrup $14.95

Torani Lavender Syrup
current price $14.95

Torani Lavender Syrup

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 557 reviews

Torani Cheesecake Syrup $17.20

Torani Cheesecake Syrup
current price $17.20

Torani Cheesecake Syrup

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 188 reviews

TORANI $21.99

TORANI
current price $21.99

TORANI

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 451 reviews

Torani Blue Raspberry Flavored Syrup, 1 Liter Plastic Bottle + Gold Syrup Pump $22.99

Torani Blue Raspberry Flavored Syrup, 1 Liter Plastic Bottle + Gold Syrup Pump
current price $22.99

Torani Blue Raspberry Flavored Syrup, 1 Liter Plastic Bottle + Gold Syrup Pump

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 15 reviews

Torani Cherry Flavouring Syrup, 1L (33.8 fl oz)+ Gold Pump $22.99

Torani Cherry Flavouring Syrup, 1L  (33.8 fl oz)+ Gold Pump
current price $22.99

Torani Cherry Flavouring Syrup, 1L (33.8 fl oz)+ Gold Pump

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 8 reviews

Torani Tiramisu Syrup $16.99

Torani Tiramisu Syrup
current price $16.99

Torani Tiramisu Syrup

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 221 reviews

Torani Flavored Drink Syrup Soda Shop Variety Pack, Raspberry, Peach, Vanilla & Strawberry, 25.4 Fl Oz (Set Of 4) & 3x 16oz Plastic Cup with Strawless Sip-Lid $49.95

Torani Flavored Drink Syrup Soda Shop Variety Pack, Raspberry, Peach, Vanilla & Strawberry, 25.4 Fl Oz (Set Of 4) & 3x 16oz Plastic Cup with Strawless Sip-Lid
current price $49.95

Torani Flavored Drink Syrup Soda Shop Variety Pack, Raspberry, Peach, Vanilla & Strawberry, 25.4 Fl Oz (Set Of 4) & 3x 16oz Plastic Cup with Strawless Sip-Lid

Torani Blue Curacao Syrup with Little Squirt Syrup Pump, 750ml 25.4 Ounces $19.95

Torani Blue Curacao Syrup with Little Squirt Syrup Pump, 750ml 25.4 Ounces
current price $19.95

Torani Blue Curacao Syrup with Little Squirt Syrup Pump, 750ml 25.4 Ounces

3.8 out of 5 stars
3.8 out of 5 Stars. 4 reviews

Torani Coconut Syrup for Drinks, Flavoring for Coffee and Cocktails, 25.4 Oz $18.99 74.8 ¢/oz

Torani Coconut Syrup for Drinks, Flavoring for Coffee and Cocktails, 25.4 Oz
current price $18.99
74.8 ¢/oz

Torani Coconut Syrup for Drinks, Flavoring for Coffee and Cocktails, 25.4 Oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1541 reviews

Torani Mini Fall Syrup Sampler 5 Pack x 1.69 oz. each $31.99

Torani Mini Fall Syrup Sampler 5 Pack x 1.69 oz. each
current price $31.99

Torani Mini Fall Syrup Sampler 5 Pack x 1.69 oz. each

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 47 reviews

Torani Hazelnut Flavored Syrup, 12.7 fl oz From $10.61

Torani Hazelnut Flavored Syrup, 12.7 fl oz
Available in additional 6 options
From$1061

Torani Hazelnut Flavored Syrup, 12.7 fl oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 250 reviews

Torani Sugar Free Peach Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz From $3.47

Torani Sugar Free Peach Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz
Available in additional 3 options
From$347

Torani Sugar Free Peach Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 90 reviews

Torani Blue Raspberry Classic Flavouring Syrup, 25.4 fl oz Glass Bottle + Gold Pump $20.99

Torani Blue Raspberry Classic Flavouring Syrup, 25.4 fl oz Glass Bottle + Gold Pump
current price $20.99

Torani Blue Raspberry Classic Flavouring Syrup, 25.4 fl oz Glass Bottle + Gold Pump

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 6 reviews

Torani Pineapple Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump $22.99

Torani Pineapple Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump
current price $22.99

Torani Pineapple Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump

Torani Sugar Free Lime Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz From $3.47

Torani Sugar Free Lime Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz
Available in additional 3 options
From$347

Torani Sugar Free Lime Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Torani Ruby Red Grapefruit Syrup - 750ml $16.99

Torani Ruby Red Grapefruit Syrup - 750ml
current price $16.99

Torani Ruby Red Grapefruit Syrup - 750ml

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Torani Sugar Free Vanilla Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz From $3.47

Torani Sugar Free Vanilla Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz
Available in additional 3 options
From$347

Torani Sugar Free Vanilla Liquid Drink Enhancer, 1.62 fl oz

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 4 reviews

Torani Pomegranate Syrup $18.00

Torani Pomegranate Syrup
current price $18.00

Torani Pomegranate Syrup

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 284 reviews

Torani Caramel Pure made Sauce - Bottle (64 oz $33.40 52.2 ¢/ea

Torani Caramel Pure made Sauce - Bottle (64 oz
current price $33.40
52.2 ¢/ea

Torani Caramel Pure made Sauce - Bottle (64 oz

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 136 reviews

Torani Chocolate Chip Cookie Dough Syrup Coffee Flavoring Syrup 1 L with Absol Gold Pump $22.99

Torani Chocolate Chip Cookie Dough Syrup Coffee Flavoring Syrup 1 L with Absol Gold Pump
current price $22.99

Torani Chocolate Chip Cookie Dough Syrup Coffee Flavoring Syrup 1 L with Absol Gold Pump

Torani Sugar Free Blue Raspberry Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump $22.99

Torani Sugar Free Blue Raspberry Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump
current price $22.99

Torani Sugar Free Blue Raspberry Flavouring Syrup, 1 Liter + Gold Pump

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 38 reviews

Torani Coconut Sugar Free Syrup, 25.4 oz $19.95 $19.95/lb

Torani Coconut Sugar Free Syrup, 25.4 oz
current price $19.95
$19.95/lb

Torani Coconut Sugar Free Syrup, 25.4 oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 1541 reviews

FAQ

How can I use these syrups while watching sugar?

You’ve got options if you’re keeping an eye on sugar. Here are a few practical tips:

  • Check labels: Product pages list nutrition details and ingredients, including options labeled sugar free. Compare serving sizes to find a fit for your goals.
  • Portion smartly: Start with a small amount (like 1 teaspoon) and taste, then adjust.
  • Balance flavors: Pair with unsweetened coffee, tea, seltzer, or milk alternatives to keep added sugars in check.
  • Consider flavors: Bold flavors often need less to shine.

Everyone’s needs are different, so the best approach is to read the product nutrition panel and adjust portions. For personalized guidance, consider checking with a healthcare professional.

How many pumps equals 2 tablespoons of syrup?

Pump output can vary by pump and bottle, so the easiest approach is to use what’s listed for your pump and do a quick conversion. A few pointers:

  1. Know the target: 2 tablespoons equals 1 fluid ounce (about 30 mL).
  2. Check pump output: Look for the pump’s stated amount per press on its packaging or product page.
  3. Do the math: Divide 2 tablespoons by your pump’s output to estimate the number of pumps. For example, if a pump dispenses X tablespoons per press, 2 ÷ X ≈ number of pumps.

Because pump outputs differ, checking the specific pump details helps you portion more accurately.

Why do these coffee syrups vary in price?

Price differences usually come down to what’s inside the bottle and how it’s packaged. Factors that can influence cost include:

  • Size and format: Bottles range from minis to 12.7 fl oz and 25.4 fl oz, plus thicker sauces in 12.8–16.5 oz sizes.
  • Type: Syrups vs. sauces (sauces are thicker and often use different ingredients).
  • Specialty options: Sugar free selections or limited assortments can be priced differently.
  • Packs and bundles: Variety and sampler packs, or items that include a pump, can affect value.
  • Packaging: Glass vs. plastic and included accessories may change costs.

Comparing price by ounce and format can help you find the best fit for your budget.

What’s the difference between syrup and sauce here?

The main differences are texture, typical uses, and some ingredients:

  • Texture: Syrups are thinner and mix easily into coffee, tea, sodas, and sparkling water. Sauces are thicker and work well for topping drinks and desserts or for richer mochas.
  • Sizes: Syrups commonly come in 12.7 fl oz and 25.4 fl oz bottles. Sauces are often in the 12.8–16.5 oz range.
  • Ingredients/allergens: Some sauces list dairy allergens, while several syrups note no known allergens on their product pages. Always review each item’s ingredient and allergen info.

Choosing between them depends on whether you want an easily mixing sweetener (syrup) or a thicker, topping-style finish (sauce).

Which pump works with these bottles?

Pump compatibility depends on bottle size and cap/neck design. Here’s how to choose:

  • Match the size: Look for pumps labeled for 12.7 fl oz, 25.4 fl oz (750 mL), or 1-liter bottles to align with the bottle you’re buying.
  • Check the neck: Confirm the pump thread size matches the bottle cap. Product pages often note compatibility.
  • Adjust the dip tube: Some pumps can be trimmed to fit different bottle heights.
  • Format matters: Thicker sauces may use a different pump than thinner syrups.
  • Bundles: Some listings include a pump, which removes the guesswork.

When in doubt, review the pump’s specs and the bottle’s details to confirm a proper fit.