Hero image 0 of 64Oz Glass Water Bottles with Straw, Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker, for Gym Home Office White, 0 of 5
Clearance
64Oz Glass Water Bottles with Straw, Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker, for Gym Home Office White
(No ratings yet)
Key item features
- High-Quality Borosilicate Glass Bottle: This large motivational water bottle is made of odorless, quality, borosilicate glass. Straw and lid are made of food-grade PP, and eco-friendly.
- Glass Bottle With Time Marker: Time markers and water capacity markers on the glass bottles. Great for measuring your daily intake of water and a reminder to drink the perfect amount of water each day. 64 oz water is equivalent to 8 cups of water recommended by scientists for humans every day, this motivational water bottle lets you not refill it frequently anymore.
- More Function: Our glass water bottle with stylish silicone sleeve which provides more grip and prevents the water bottle from slipping out. This large motivational water bottle has a wide mouth, not only easy to hold ice-cubes and fruit but also very easy to clean, you can use our complimentary cup brush to clean your water glass. Handle on the lid for easy portability.
- Glass Water Bottle with up Straw Lid - Our 64oz water bottle with straw is designed with an upgraded lid that ensures 100% leakproof and dustproof. Advanced one-click button makes you drink easier, just push the button and the straw out automatically.
- Good for Home and Outdoors: Suitable for swimming, Sports, Travel, Road trip, Barbecue, Camping, parties, etc. You can share them as gifts on Mother's Day, Father's Day, birthdays, Thanksgiving, and Christmas with your family, friends, peers, teachers, and colleagues.
Specs
About this item
Product details
Specifications
Warranty
Warnings
Similar items you might like
Based on what customers bought
Best seller, TAL 32oz Stainless Steel 2-in-1 Water Bottle with Straw and Chug Lid, Black $18.94
$1894current price $18.94TAL 32oz Stainless Steel 2-in-1 Water Bottle with Straw and Chug Lid, Black
3134.6 out of 5 Stars. 313 reviews4.6 out of 5 stars50+ bought since yesterday, Mainstays Pro 24 oz Purple Stainless Steel Double Wall Water Bottle, Straw Top $9.97
$997current price $9.97Mainstays Pro 24 oz Purple Stainless Steel Double Wall Water Bottle, Straw Top
8734.5 out of 5 Stars. 873 reviews4.5 out of 5 starsRollback, TAL 24oz Stainless Steel Hudson Paracord Handle Water Bottle, Pink $13.97 Was $15.96
$1397current price $13.97, Was $15.96$15.96TAL 24oz Stainless Steel Hudson Paracord Handle Water Bottle, Pink
4654.7 out of 5 Stars. 465 reviews4.7 out of 5 starsSimple Modern 30 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Straw Lid | Zinnia Checkmate $24.99 83.3 ¢/fl oz
$2499current price $24.9983.3 ¢/fl ozSimple Modern 30 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Straw Lid | Zinnia Checkmate
1884.5 out of 5 Stars. 188 reviews4.5 out of 5 starsEllo Ultra Clean 64oz Plastic Jug with Handle and Bottle Bag Sling with Adjustable Strap, Oranges $18.92 29.6 ¢/fl oz
$1892current price $18.9229.6 ¢/fl ozEllo Ultra Clean 64oz Plastic Jug with Handle and Bottle Bag Sling with Adjustable Strap, Oranges
1044.6 out of 5 Stars. 104 reviews4.6 out of 5 starsBest seller, Jacey Duprie x TAL Hudson 24oz Stainless Steel Water Bottle with Paracord Handle, Jardin $11.28
$1128current price $11.28Jacey Duprie x TAL Hudson 24oz Stainless Steel Water Bottle with Paracord Handle, Jardin
1554.6 out of 5 Stars. 155 reviews4.6 out of 5 starsBest seller, TAL 26oz Stainless Steel Ranger Water Bottle with Easy Sip Straw, Hot Pink $27.45
$2745current price $27.45TAL 26oz Stainless Steel Ranger Water Bottle with Easy Sip Straw, Hot Pink
58444.4 out of 5 Stars. 5844 reviews4.4 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Zak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy $6.88 27.5 ¢/oz
$688current price $6.8827.5 ¢/ozZak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy
4684.6 out of 5 Stars. 468 reviews4.6 out of 5 stars64Oz Glass Water Bottles with Straw, Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker, for Gym Home Office Navy Blue $26.54
$2654current price $26.5464Oz Glass Water Bottles with Straw, Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker, for Gym Home Office Navy Blue
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 stars64oz Glass Water Bottles with Straw Half Gallon Motivational Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker Leakproof Large Glass Water Jug for Gym Home Office(White 2000ML) $19.99
$1999current price $19.9964oz Glass Water Bottles with Straw Half Gallon Motivational Glass Bottle with Silicone Sleeve and Time Marker Leakproof Large Glass Water Jug for Gym Home Office(White 2000ML)
Hawsaiy 12oz Insulated Kids Water Bottle with Double Drinking Lids, Stainless Steel Water Bottle for School & Outdoor, Pink $12.59 Was $19.99
$1259current price $12.59, Was $19.99$19.99Hawsaiy 12oz Insulated Kids Water Bottle with Double Drinking Lids, Stainless Steel Water Bottle for School & Outdoor, Pink
534.8 out of 5 Stars. 53 reviews4.8 out of 5 starsBest seller, Ozark Trail 64 oz Stainless Steel Insulated Water Bottle with Chug Lid & Handle, Leak-Proof, Wide-Mouth Reusable Travel Water Bottle, Silver $22.88 35.8 ¢/fl oz
Best seller
2 optionsAvailable in additional 2 options$2288current price $22.8835.8 ¢/fl ozOzark Trail 64 oz Stainless Steel Insulated Water Bottle with Chug Lid & Handle, Leak-Proof, Wide-Mouth Reusable Travel Water Bottle, Silver
2264.6 out of 5 Stars. 226 reviews4.6 out of 5 starsThermos Baby Vacuum Insulated Stainless Steel Sippy Cup, 10oz, Blue $13.86 $1.39/fl oz
14 optionsAvailable in additional 14 options$1386current price $13.86$1.39/fl ozThermos Baby Vacuum Insulated Stainless Steel Sippy Cup, 10oz, Blue
4234.3 out of 5 Stars. 423 reviews4.3 out of 5 starsOldley 20 oz Insulated Stainless Steel Water Bottle with Interchangeable Straw $11.53 Was $12.95
13 optionsAvailable in additional 13 options$1153current price $11.53, Was $12.95$12.95Oldley 20 oz Insulated Stainless Steel Water Bottle with Interchangeable Straw
4334.7 out of 5 Stars. 433 reviews4.7 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Mainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic $6.24 9.8 ¢/fl oz
100+ bought since yesterday
$624current price $6.249.8 ¢/fl ozMainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic
5584.6 out of 5 Stars. 558 reviews4.6 out of 5 stars
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Current price is USDNow $17.99
You save $9.00
was $26.99$26.99
You save$9.00
Price when purchased online
Free 30-day returns
How do you want your item?
Ships to
Arrives between Oct 15 - Oct 22
|Shipping fee $8.99
Sold and shipped by Whyan
5 out of 5 stars
Free 30-day returns





























































