

Hero image 0 of BIMZUC 2PCS Portable Water Dispenser Astronaut Shaped Travel Straw Cup, 8.45 fl oz / 250ml Compact Water Bottle with Strap for Outdoor Sports Kids Adult Beige, 0 of 9
BIMZUC 2PCS Portable Water Dispenser Astronaut Shaped Travel Straw Cup, 8.45 fl oz / 250ml Compact Water Bottle with Strap for Outdoor Sports Kids Adult Beige
(No ratings yet)
BIMZUC 2PCS Portable Water Dispenser Astronaut Shaped Travel Straw Cup, 8.45 fl oz / 250ml Compact Water Bottle with Strap for Outdoor Sports Kids Adult BeigeBIMZUC 2PCS Portable Water Dispenser Astronaut Shaped Travel Straw Cup 8 45 fl oz 250ml Compact Water Bottle Strap Outdoor Sports Kids Adult Beige
Actual Color:Beige
Beige, $13.81
$13.81
Key item features
- Perfect for On-The-Go Hydration: This 2-pack compact water dispenser is designed in an adorable astronaut shape, featuring an 8.45 fl oz / 250ml capacity that is incredibly easy to carry during travels, hiking, walking, or any outdoor activities.
- Convenient Straw Cup Design: Thoughtfully engineered with a built-in straw for effortless sipping without having to unscrew heavy lids. The convenient structure encourages regular water intake for both adults and children throughout their busy days.
- Includes a Practical Cup Strap: Never worry about losing your beverage again! Each astronaut-shaped portable water machine comes equipped with a sturdy, adjustable strap that comfortably hangs over the shoulder for ultimate hands-free convenience.
- Durable & Lightweight Construction: Constructed from high-quality, lightweight materials weighing only 3.67 oz (104g). The overall package dimensions are efficiently measured at 11.81 x 7.87 x 3.94 inches, ensuring it takes up minimal space in your bag.
- Ideal Choice for Daily Wellness: Make hydration a fun habit instead of a chore. The unique beige astronaut exterior not only acts as a conversation starter but also seamlessly aligns with your health and wellness goals by keeping water always within reach.
- Excellent Multi-Pack Value: This convenient pair package includes two matching beige water dispensers, making it an excellent gift choice for siblings, friends, couples, or simply keeping a spare at home while taking the other to the gym or office.
Specs
About this item
Product details
Specifications
Warranty
Similar items you might like
Based on what customers bought
Collapsible Silicone Water Bottle, Food-Grade Foldable Leakproof Travel Flask, BPA-Free Reusable Portable Hydration for Camping, Hiking & Sports, Light Blue $13.99
Sponsored$1399current price $13.99Collapsible Silicone Water Bottle, Food-Grade Foldable Leakproof Travel Flask, BPA-Free Reusable Portable Hydration for Camping, Hiking & Sports, Light Blue
Save withShipping, arrives Sat, Oct 3Straw Water Bottle With Locking Lid 17 oz Coffee Capybara Water Bottle with Keychain Sport Water Bottle for School Outdoor Travel Leak Proof Sport Drinking Cup $14.99
Sponsored$1499current price $14.99Straw Water Bottle With Locking Lid 17 oz Coffee Capybara Water Bottle with Keychain Sport Water Bottle for School Outdoor Travel Leak Proof Sport Drinking Cup
Save withShipping, arrives Sat, Oct 3100+ bought since yesterday, Zak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy $7.58 30.3 ¢/oz
$758current price $7.5830.3 ¢/ozZak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy
4724.6 out of 5 Stars. 472 reviews4.6 out of 5 starsWeloille Transparent Plastic Water Bottle, 1 Piece 15.2 Ounce Lightweight Portable, Modern Aesthetic Leakproof Drinking Cup with Handle, for Outdoor Sports Travel Daily Use $3.47
$347current price $3.47Weloille Transparent Plastic Water Bottle, 1 Piece 15.2 Ounce Lightweight Portable, Modern Aesthetic Leakproof Drinking Cup with Handle, for Outdoor Sports Travel Daily Use
100+ bought since yesterday, Mainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic $6.24 9.8 ¢/fl oz
100+ bought since yesterday
$624current price $6.249.8 ¢/fl ozMainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic
5584.6 out of 5 Stars. 558 reviews4.6 out of 5 stars50+ bought since yesterday, Athletic Works 128 oz 1-Gallon BPA-Free Tritan Water Jug with Dual Lid, Black Accent $12.88
50+ bought since yesterday
2 optionsAvailable in additional 2 options$1288current price $12.88Athletic Works 128 oz 1-Gallon BPA-Free Tritan Water Jug with Dual Lid, Black Accent
3184.6 out of 5 Stars. 318 reviews4.6 out of 5 starsClearance, Large 28L Water Bottle With Straw And Chug Lid Leakproof Portable Sports Jug For Outdoor Hiking Gym Camping Travel $9.69 Was $11.64
Clearance
$969current price $9.69, Was $11.64$11.64Large 28L Water Bottle With Straw And Chug Lid Leakproof Portable Sports Jug For Outdoor Hiking Gym Camping Travel
lhwanj Water Bottle with Clip No Straw Car Holder, 100% Leakproof Lockable Lid Clear Bottle, Easy Carry for School Home Sport Office $7.10
$710current price $7.10lhwanj Water Bottle with Clip No Straw Car Holder, 100% Leakproof Lockable Lid Clear Bottle, Easy Carry for School Home Sport Office
100+ bought since yesterday, Zak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit $5.48 34.3 ¢/oz
$548current price $5.4834.3 ¢/ozZak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit
864.4 out of 5 Stars. 86 reviews4.4 out of 5 starsMainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder $6.01
4 optionsAvailable in additional 4 options$601current price $6.01Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder
1574.3 out of 5 Stars. 157 reviews4.3 out of 5 starsFitRx Voyager Water Bottle, Half Gallon Water Jug with Neoprene Sleeve, Storage Pocket and Carry Strap, 68oz $14.88
$1488current price $14.88FitRx Voyager Water Bottle, Half Gallon Water Jug with Neoprene Sleeve, Storage Pocket and Carry Strap, 68oz
3324.5 out of 5 Stars. 332 reviews4.5 out of 5 starsBest seller, Athletic Works 64-Ounce Motivational Water Jug with Dual-Function Lid in Black $9.97
Best seller
$997current price $9.97Athletic Works 64-Ounce Motivational Water Jug with Dual-Function Lid in Black
6024.5 out of 5 Stars. 602 reviews4.5 out of 5 starsLshylf Personalized Kids Water Bottle Insulated Cup With Lid Lock Handle For Daycare Sports Travel,Orange,7.83*3.15 in $16.01
$1601current price $16.01Lshylf Personalized Kids Water Bottle Insulated Cup With Lid Lock Handle For Daycare Sports Travel,Orange,7.83*3.15 in
Mainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black $6.00 Was $8.84 18.8 ¢/fl oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$600current price $6.00, Was $8.84$8.8418.8 ¢/fl ozMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black
2424.7 out of 5 Stars. 242 reviews4.7 out of 5 starsCute Cherry Print Plastic Water Bottle with Flip Straw Lid, Leakproof Portable Sports Tumbler with Carry Strap for Outdoor Trave $14.22
4 optionsAvailable in additional 4 options$1422current price $14.22Cute Cherry Print Plastic Water Bottle with Flip Straw Lid, Leakproof Portable Sports Tumbler with Carry Strap for Outdoor Trave
Best seller, Ello Ellies 16oz Plastic Water Bottle, Cat $8.97
Best seller
2 optionsAvailable in additional 2 options$897current price $8.97Ello Ellies 16oz Plastic Water Bottle, Cat
434.7 out of 5 Stars. 43 reviews4.7 out of 5 starsBest seller, Zak Designs 16oz Water Bottle For School or Travel, Durable Plastic Water Bottle With Straw, Handle, and Leak-Proof, Pop-Up Spout Cover (Flower Power) $9.89
Best seller
11 optionsAvailable in additional 11 options$989current price $9.89Zak Designs 16oz Water Bottle For School or Travel, Durable Plastic Water Bottle With Straw, Handle, and Leak-Proof, Pop-Up Spout Cover (Flower Power)
5214.7 out of 5 Stars. 521 reviews4.7 out of 5 stars700ml Capybara Water Bottle Leakproof Plastic Straw Cup Portable Outdoor Travel Large Capacity Sports Drink Container $13.62
4 optionsAvailable in additional 4 options$1362current price $13.62700ml Capybara Water Bottle Leakproof Plastic Straw Cup Portable Outdoor Travel Large Capacity Sports Drink Container
Clearance, Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle $5.00 Was $7.88
Clearance
$500current price $5.00, Was $7.88$7.88Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle
5854.5 out of 5 Stars. 585 reviews4.5 out of 5 stars
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Current price is USD$13.81
Price when purchased online
- Free shipping
Free Holiday returns until Jan 31
How do you want your item?
Ships to
Arrives between Oct 14 - Oct 21
|Only 1 left
Sold and shipped by Congji-us
4.094117647058823 out of 5 stars
Extended holiday returns
Free Holiday returns until Jan 31




















