

Hero image 0 of Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling & Outdoor Activities 1PC (Black), 0 of 9
Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling & Outdoor Activities 1PC (Black)
(No ratings yet)
Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling & Outdoor Activities 1PC (Black)Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling Outdoor Activities 1PC BlackFruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling Outdoor Activities 1PC Yellow
Key item features
- Built-In Fruit Infuser: Integrated infuser basket allows you to steep fruits, herbs, or tea for flavorful, healthy drinks without messy pulp or seeds.
- 800ML Large Capacity: Generous 800ml size ensures you stay hydrated during long workouts, cycling trips, or outdoor adventures, reducing the need for frequent refills.
- Leak-Proof Flip Lid: Secure flip-top lid with a tight seal prevents spills and leaks, making it safe to carry in backpacks or bike bottle holders.
- Durable & Portable AS Material: Made of lightweight, shatter-resistant AS plastic that is easy to carry, yet sturdy enough for daily outdoor use; note: not suitable for hot water.
- Multi-Scene Use: Ideal for cycling, hiking, gym sessions, or daily commutes—clear transparent design lets you easily monitor water levels and infuser contents.
- Water bottle,Glass water bottle,Tumbler,Glass coffee mug,Reusable water bottle,Insulated water bottle,Glass tumbler,Protein shaker bottle,Water bottle with straw,Travel coffee mug,Sports water bottle,Double wall glass tumbler,Borosilicate glass bottle,Wide mouth water bottle,Kids water bottle
- Kitchen cups
- Water bottle,Glass water bottle,Tumbler,Glass coffee mug,Reusable water bottle,Insulated water bottle,Glass tumbler,Protein shaker bottle,Water bottle with straw,Travel coffee mug,Sports water bottle,Double wall glass tumbler,Borosilicate glass bottle,Wide mouth water bottle,Kids water bottle
Specs
About this item
Product details
Specifications
Similar items you might like
Based on what customers bought
Best seller, Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder $5.96
Best seller
4 optionsAvailable in additional 4 options$596current price $5.96Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder
1574.3 out of 5 Stars. 157 reviews4.3 out of 5 starsLeodye 1PCS 500ml Glass Sports Water Bottle with Lid Portable Leakproof Cup Ideal Gift for Home office and Outdoor Activities -2.48*8.66IN $3.58
$358current price $3.58Leodye 1PCS 500ml Glass Sports Water Bottle with Lid Portable Leakproof Cup Ideal Gift for Home office and Outdoor Activities -2.48*8.66IN
In 25+ people's carts, Zak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit $5.48 34.3 ¢/oz
$548current price $5.4834.3 ¢/ozZak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit
814.4 out of 5 Stars. 81 reviews4.4 out of 5 starsVestitly Sports Water Bottle High-Value Water Bottle Transparent Avocado $3.39
7 optionsAvailable in additional 7 options$339current price $3.39Vestitly Sports Water Bottle High-Value Water Bottle Transparent Avocado
Best seller, Zak Designs 25oz Minecraft Durable Plastic Park Water Bottle with Straw, Easy Open Locking Spout Cover for Travel, and Built In Carry Handle $5.98 37.4 ¢/oz
$598current price $5.9837.4 ¢/ozZak Designs 25oz Minecraft Durable Plastic Park Water Bottle with Straw, Easy Open Locking Spout Cover for Travel, and Built In Carry Handle
6804.7 out of 5 Stars. 680 reviews4.7 out of 5 starsClearance, Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle $5.00 Was $7.88
Clearance
$500current price $5.00, Was $7.88$7.88Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle
5854.5 out of 5 Stars. 585 reviews4.5 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Zak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy $6.88 27.5 ¢/oz
$688current price $6.8827.5 ¢/ozZak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy
4674.6 out of 5 Stars. 467 reviews4.6 out of 5 starsTaotanxi Water Bottle Sports Water Bottle, Reusable Clear Water Bottle BPA-Free Water Bottle, Leak-Proof Plastic Water Bottle, Flip Top Drink Bottles for Travel Gym (26oz, Pink) $7.90
$790current price $7.90Taotanxi Water Bottle Sports Water Bottle, Reusable Clear Water Bottle BPA-Free Water Bottle, Leak-Proof Plastic Water Bottle, Flip Top Drink Bottles for Travel Gym (26oz, Pink)
114.6 out of 5 Stars. 11 reviews4.6 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Mainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic $6.24 9.8 ¢/fl oz
100+ bought since yesterday
$624current price $6.249.8 ¢/fl ozMainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic
5534.6 out of 5 Stars. 553 reviews4.6 out of 5 starsMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black $6.00 Was $8.84 18.8 ¢/fl oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$600current price $6.00, Was $8.84$8.8418.8 ¢/fl ozMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black
2404.7 out of 5 Stars. 240 reviews4.7 out of 5 starsClearance, Tunhigl Under $10 Outdoor Water Bottle Bicycle Dustproof Sports Water Bottle Portable Large Capacity Water Bottle $2.99 Was $3.66
$299current price $2.99, Was $3.66$3.66Tunhigl Under $10 Outdoor Water Bottle Bicycle Dustproof Sports Water Bottle Portable Large Capacity Water Bottle
Clearance, 32OZ Colorful Clear Water Bottle, Clamshell Leakproof Water Bottle, Portable Press Cup, Student Daily Portable Cup Outdoor Sports Fitness Drinking Tool $5.79 Was $6.46
$579current price $5.79, Was $6.46$6.4632OZ Colorful Clear Water Bottle, Clamshell Leakproof Water Bottle, Portable Press Cup, Student Daily Portable Cup Outdoor Sports Fitness Drinking Tool
Leodye 1PCS 500ml Foldable Expandable Water Bottle - Leakproof Reusable Sports Cup for Outdoor Activities -8.3x3x3in $4.09
$409current price $4.09Leodye 1PCS 500ml Foldable Expandable Water Bottle - Leakproof Reusable Sports Cup for Outdoor Activities -8.3x3x3in
Hyknon 13.5oz Sports Water Bottle One-Touch Leakproof Water Bottles with Handle Plastic Green Travel Tumbler for Gym School Office Outdoor Drinking $4.99
8 optionsAvailable in additional 8 options$499current price $4.99Hyknon 13.5oz Sports Water Bottle One-Touch Leakproof Water Bottles with Handle Plastic Green Travel Tumbler for Gym School Office Outdoor Drinking
Clearance, Water Bottle, Clear Water Bottle, Water Bottles Kids Straw Sports Cup, Leakproof Portable Drink Container for School Outdoor Travel $6.19 Was $6.89
$619current price $6.19, Was $6.89$6.89Water Bottle, Clear Water Bottle, Water Bottles Kids Straw Sports Cup, Leakproof Portable Drink Container for School Outdoor Travel
Lilixerw Sports Water Bottle,Flip Top Style Travel Bottle,Lightweight Fashion Portable Water Bottle,550ML,Blue $3.99 Was $3.99
$399current price $3.99, Was $3.99$3.99Lilixerw Sports Water Bottle,Flip Top Style Travel Bottle,Lightweight Fashion Portable Water Bottle,550ML,Blue
Clearance, Votnto s Water Bottle with Straw Mini Plastic Sports Cup, Leakproof Portable Drink Container for Outdoor Travel 21 $5.01 Was $5.69
$501current price $5.01, Was $5.69$5.69Votnto s Water Bottle with Straw Mini Plastic Sports Cup, Leakproof Portable Drink Container for Outdoor Travel 21
Hyknon 20oz Squeeze Water Bottle for Outdoor Accessories Non-Spill Black Sport Water Bottle BPA-Free Reuable Water Bottles for Bike Gym $4.99
$499current price $4.99Hyknon 20oz Squeeze Water Bottle for Outdoor Accessories Non-Spill Black Sport Water Bottle BPA-Free Reuable Water Bottles for Bike Gym
Usbinx Life 750ml Leakproof Sports Water Bottle with Flip Straw & Lock $5.99
$599current price $5.99Usbinx Life 750ml Leakproof Sports Water Bottle with Flip Straw & Lock
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Price when purchased online
Not Available
How do you want your item?
Not available


















































