

Hero image 0 of Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling & Outdoor Activities 1PC (Yellow), 0 of 9
Clearance
Fruit Infuser Water Bottle 800ML Portable Flip Lid Sports Bottle for Cycling & Outdoor Activities 1PC (Yellow)
(No ratings yet)
Key item features
- Built-In Fruit Infuser: Integrated infuser basket allows you to steep fruits, herbs, or tea for flavorful, healthy drinks without messy pulp or seeds.
- 800ML Large Capacity: Generous 800ml size ensures you stay hydrated during long workouts, cycling trips, or outdoor adventures, reducing the need for frequent refills.
- Leak-Proof Flip Lid: Secure flip-top lid with a tight seal prevents spills and leaks, making it safe to carry in backpacks or bike bottle holders.
- Durable & Portable AS Material: Made of lightweight, shatter-resistant AS plastic that is easy to carry, yet sturdy enough for daily outdoor use; note: not suitable for hot water.
- Multi-Scene Use: Ideal for cycling, hiking, gym sessions, or daily commutes—clear transparent design lets you easily monitor water levels and infuser contents.
- Water bottle,Glass water bottle,Tumbler,Glass coffee mug,Reusable water bottle,Insulated water bottle,Glass tumbler,Protein shaker bottle,Water bottle with straw,Travel coffee mug,Sports water bottle,Double wall glass tumbler,Borosilicate glass bottle,Wide mouth water bottle,Kids water bottle
- Kitchen cups
- Water bottle,Glass water bottle,Tumbler,Glass coffee mug,Reusable water bottle,Insulated water bottle,Glass tumbler,Protein shaker bottle,Water bottle with straw,Travel coffee mug,Sports water bottle,Double wall glass tumbler,Borosilicate glass bottle,Wide mouth water bottle,Kids water bottle
Specs
About this item
Product details
Specifications
Warranty
Similar items you might like
Based on what customers bought
50+ bought since yesterday, Zak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit $5.48 34.3 ¢/oz
$548current price $5.4834.3 ¢/ozZak Designs 16oz Durable Plastic Siply Water Bottle with Flip Up Straw and Built-In Carry Handle, Fruit
814.4 out of 5 Stars. 81 reviews4.4 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Mainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic $6.24 9.8 ¢/fl oz
100+ bought since yesterday
$624current price $6.249.8 ¢/fl ozMainstays Water Bottle, 64 fl oz, Translucent Black, 2-in-1 Straw/Chug Lid, Plastic
5534.6 out of 5 Stars. 553 reviews4.6 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Zak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy $6.88 27.5 ¢/oz
$688current price $6.8827.5 ¢/ozZak Designs 25oz Durable Plastic Jubilation Water Bottle with Leak Proof Spout Cover, Straw, Push Button Lid, Flip Up Lock, and Built-in Carry Handle, Navy
4674.6 out of 5 Stars. 467 reviews4.6 out of 5 starsMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black $6.00 Was $8.84 18.8 ¢/fl oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$600current price $6.00, Was $8.84$8.8418.8 ¢/fl ozMainstays 32 Fluid Ounces Tritan Shaker Water Bottle with Ball, Black
2404.7 out of 5 Stars. 240 reviews4.7 out of 5 starsBest seller, Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder $5.96
Best seller
4 optionsAvailable in additional 4 options$596current price $5.96Mainstays 48 oz Black Polypropylene Water Bottle with Handle and Built-In Phone Holder
1574.3 out of 5 Stars. 157 reviews4.3 out of 5 starsLeodye 1PCS 500ml Glass Sports Water Bottle with Lid Portable Leakproof Cup Ideal Gift for Home office and Outdoor Activities -2.48*8.66IN $3.58
$358current price $3.58Leodye 1PCS 500ml Glass Sports Water Bottle with Lid Portable Leakproof Cup Ideal Gift for Home office and Outdoor Activities -2.48*8.66IN
Vestitly Sports Water Bottle High-Value Water Bottle Transparent Avocado $3.39
7 optionsAvailable in additional 7 options$339current price $3.39Vestitly Sports Water Bottle High-Value Water Bottle Transparent Avocado
Best seller, Zak Designs 25oz Minecraft Durable Plastic Park Water Bottle with Straw, Easy Open Locking Spout Cover for Travel, and Built In Carry Handle $5.98 37.4 ¢/oz
$598current price $5.9837.4 ¢/ozZak Designs 25oz Minecraft Durable Plastic Park Water Bottle with Straw, Easy Open Locking Spout Cover for Travel, and Built In Carry Handle
6784.7 out of 5 Stars. 678 reviews4.7 out of 5 starsClearance, 32OZ Colorful Clear Water Bottle, Clamshell Leakproof Water Bottle, Portable Press Cup, Student Daily Portable Cup Outdoor Sports Fitness Drinking Tool $5.79 Was $6.46
$579current price $5.79, Was $6.46$6.4632OZ Colorful Clear Water Bottle, Clamshell Leakproof Water Bottle, Portable Press Cup, Student Daily Portable Cup Outdoor Sports Fitness Drinking Tool
Taotanxi Water Bottle Sports Water Bottle, Reusable Clear Water Bottle BPA-Free Water Bottle, Leak-Proof Plastic Water Bottle, Flip Top Drink Bottles for Travel Gym (26oz, Pink) $7.90
$790current price $7.90Taotanxi Water Bottle Sports Water Bottle, Reusable Clear Water Bottle BPA-Free Water Bottle, Leak-Proof Plastic Water Bottle, Flip Top Drink Bottles for Travel Gym (26oz, Pink)
114.6 out of 5 Stars. 11 reviews4.6 out of 5 starsBest seller, Mainstays Pro 24 oz Purple Stainless Steel Double Wall Water Bottle, Straw Top $9.97
$997current price $9.97Mainstays Pro 24 oz Purple Stainless Steel Double Wall Water Bottle, Straw Top
8664.5 out of 5 Stars. 866 reviews4.5 out of 5 stars100+ bought since yesterday, Mainstays 24 oz Stainless Steel Sip Water Bottle, Black $9.97
100+ bought since yesterday
2 optionsAvailable in additional 2 options$997current price $9.97Mainstays 24 oz Stainless Steel Sip Water Bottle, Black
7534.7 out of 5 Stars. 753 reviews4.7 out of 5 stars50+ bought since yesterday, Mainstays 24 oz Stainless Steel Sip Water Bottle, White $8.97
50+ bought since yesterday
2 optionsAvailable in additional 2 options$897current price $8.97Mainstays 24 oz Stainless Steel Sip Water Bottle, White
4314.6 out of 5 Stars. 431 reviews4.6 out of 5 starsClearance, Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle $5.00 Was $7.88
Clearance
$500current price $5.00, Was $7.88$7.88Athletic Works 64Oz Motivational Water Jug, Dual-Function Lid, BPA-Free, Leakproof Hydration Bottle
5854.5 out of 5 Stars. 585 reviews4.5 out of 5 starsFitRx Voyager Water Bottle, Half Gallon Water Jug with Neoprene Sleeve, Storage Pocket and Carry Strap, 68oz $14.88
$1488current price $14.88FitRx Voyager Water Bottle, Half Gallon Water Jug with Neoprene Sleeve, Storage Pocket and Carry Strap, 68oz
3304.5 out of 5 Stars. 330 reviews4.5 out of 5 starsClearance, Tunhigl Under $10 Outdoor Water Bottle Bicycle Dustproof Sports Water Bottle Portable Large Capacity Water Bottle $2.99 Was $3.66
$299current price $2.99, Was $3.66$3.66Tunhigl Under $10 Outdoor Water Bottle Bicycle Dustproof Sports Water Bottle Portable Large Capacity Water Bottle
Customer ratings & reviews
0 out of 5 stars
This item does not have any reviews yet
Current price is USDNow $4.85
You save $0.54
was $5.39$5.39
You save$0.54
Price when purchased online
Free 30-day returns
How do you want your item?
Ships to
Arrives between Oct 20 - Oct 28
|Shipping fee $4.90
Sold and shipped by JJQMCV Textile store
2.948717948717949 out of 5 stars
Free 30-day returns
















































