Back to school

Uses item details. Price when purchased online

Best seller, Hero Cosmetics Mighty Patch Original Hydrocolloid Acne Patch, 24 Count $8.97 37.4 ¢/count

Best seller
Hero Cosmetics Mighty Patch Original Hydrocolloid Acne Patch, 24 Count
Sponsored
current price $8.97
37.4 ¢/count
Options from $8.97 – $43.94

Hero Cosmetics Mighty Patch Original Hydrocolloid Acne Patch, 24 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 10720 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate $19.97 $1.11/fl oz

Best seller
Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate
Asteroid, variant on Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate
Black and White Checkmate, variant on Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate
Blue Picnic Blanket, variant on Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate
Blush Tie Dye, variant on Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate
current price $19.97
$1.11/fl oz
Options from $19.97 – $24.99

Simple Modern 18 fl oz Insulated Stainless Steel Summit Wide Mouth Water Bottle with Handle and Straw Lid|Black and White Checkmate

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 236 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Rollback, Brother Work Smart MFC-J1260W Wireless Color Inkjet All-in-One Printer $60.00 Was $79.92

Rollback
Brother Work Smart MFC-J1260W Wireless Color Inkjet All-in-One Printer
Sponsored
current price Now $60.00, Was $79.92
You save $19.92

Brother Work Smart MFC-J1260W Wireless Color Inkjet All-in-One Printer

4 out of 5 stars
4 out of 5 Stars. 394 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Low stock

Clearance, Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL $1.78 Was $5.98

Clearance
Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL
AQUA PEARL, variant on Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL
BEGONIA PINK, variant on Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL
BLACK SOOT, variant on Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL
BLACK SOOT COMBO, variant on Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL
current price Now $1.78, Was $5.98
You save $4.20
Options from $1.69

Wonder Nation Girl’s Play Dress with Short Sleeves, Sizes XS-XXL

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 2033 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Only 2 left

Best seller, Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky $4.48

Best seller
Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky
Black Soot, variant on Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky
Blue, variant on Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky
Blue Beetle, variant on Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky
Blue Clash, variant on Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky
current price $4.48
Options from $3.98

Wonder Nation Boys Kid Tough Tee with Short Sleeves, Sizes 4-18 & Husky

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 16866 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Waterfall Blue $256.90

Best seller
HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Waterfall Blue
Tranquil pink, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Waterfall Blue
Waterfall blue, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Waterfall Blue
current price $256.90
Options from $199.00

HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB 128GB UFS Waterfall Blue

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 1152 reviews
Free shipping, arrives Fri, Oct 2

Best seller, Pen+Gear Composition Book, Wide Ruled, 7.5"x 9.75", Marble Design, Paper Cover, 80 Sheets $0.97

Best seller
Pen+Gear Composition Book, Wide Ruled, 7.5"x 9.75", Marble Design, Paper Cover, 80 Sheets
Available in additional 2 options
current price $0.97
Options from $0.97 – $5.82

Pen+Gear Composition Book, Wide Ruled, 7.5"x 9.75", Marble Design, Paper Cover, 80 Sheets

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 13046 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Medicube PDRN Pink Peptide Serum, 1.01 fl oz. $20.97 $20.76/fl oz

Best seller
Medicube PDRN Pink Peptide Serum, 1.01 fl oz.
current price $20.97
$20.76/fl oz

Medicube PDRN Pink Peptide Serum, 1.01 fl oz.

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 181 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers $20.00

Best seller
Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers
Black, variant on Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers
Black Multi, variant on Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers
Black Silver, variant on Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers
Black White, variant on Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers
current price $20.00

Avia 5000 Unisex Little and Big Kid Chunky Trainer Sneakers

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 7990 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink $17.88 Was $21.99

Best seller
JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink
Black Gray, variant on JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink
Pink, variant on JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink
Teal, variant on JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink
current price Now $17.88, Was $21.99
You save $4.11
Options from $12.00

JLab JBuddies Pop Wireless Kids Headphones, 2 in 1 Wireless + Wired, Volume Safe, Pink

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 263 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days

Best seller, Mingdaln 7 Bands Gift Set Smart Watch , [1.85" AMOLED Screen] Smartwatch for women , Ip68 Waterproof with Bluetooth Calls, AI Control, 7 Days Battery Fits for Android Iphone, Pink $38.99 Was $199.99

Best seller
Mingdaln 7 Bands Gift Set Smart Watch , [1.85" AMOLED Screen] Smartwatch for women , Ip68 Waterproof with Bluetooth Calls, AI Control, 7 Days Battery Fits for Android Iphone, Pink
Sponsored
current price Now $38.99, Was $199.99
You save $161.00

Mingdaln 7 Bands Gift Set Smart Watch , [1.85" AMOLED Screen] Smartwatch for women , Ip68 Waterproof with Bluetooth Calls, AI Control, 7 Days Battery Fits for Android Iphone, Pink

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 728 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives tomorrow

Starface Hydro-Star® Black Pimple Patches - 32 Count $12.88 40.3 ¢/count

Starface Hydro-Star® Black Pimple Patches - 32 Count
Sponsored
current price $12.88
40.3 ¢/count

Starface Hydro-Star® Black Pimple Patches - 32 Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1120 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus $5.12 Was $8.96

Clearance
Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus
AQUA SLATE, variant on Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus
AQUA/BLUE, variant on Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus
BLUE COVE, variant on Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus
BLUE/BLUE, variant on Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus
current price Now $5.12, Was $8.96
You save $3.84
Options from $4.17

Wonder Nation Girls Play Dress and Bike Short 2 Piee Ser, Sizes 4-18 & Plus

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 996 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18 $5.48

Best seller
Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18
Always Chillin, variant on Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18
American Muscle, variant on Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18
Americana Bird, variant on Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18
Basketball All Net, variant on Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18
current price $5.48
Options from $2.12

Wonder Nation, Boys' Graphic T-Shirt, Space Explorers, Sizes 4-18

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 7433 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Best seller, Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black $26.88

Best seller
Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black
Ash Gray, variant on Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black
Black, variant on Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black
Cheerful Flowers, variant on Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black
Gray Army Camo, variant on Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black
current price $26.88
Options from $7.99

Eastsport Unisex 19" Aero Core Backpack, Black

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 732 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days

Rollback, Apple AirPods 4 $99.00 Was $129.99

Rollback
Apple AirPods 4
current price Now $99.00, Was $129.99
You save $30.99
Options from $89.00

Apple AirPods 4

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 83935 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Apple Tv5 free offers from Apple

Best seller, Pen+Gear Wide Rule Filler Paper, 8 x 10.5 in, 150 Sheets Each, 18 Pack $17.46 97.0 ¢/ea

Best seller
Pen+Gear Wide Rule Filler Paper, 8 x 10.5 in, 150 Sheets Each, 18 Pack
Available in additional 2 options
current price $17.46
97.0 ¢/ea
Options from $0.97

Pen+Gear Wide Rule Filler Paper, 8 x 10.5 in, 150 Sheets Each, 18 Pack

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 8638 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart $34.97 $1.17/oz

Best seller
Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart
90s Kid, variant on Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart
Blue, variant on Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart
Cotton Candy Sky, variant on Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart
Dewdrop, variant on Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart
current price $34.97
$1.17/oz
Options from $34.97 – $39.99

Owala FreeSip Sway Stainless Steel 30oz Wild Heart

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1169 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Best seller, Arctic Zone Lunch Box Combo with Thermal Insulation, Watercolor Butterflies $9.96

Best seller
Arctic Zone Lunch Box Combo with Thermal Insulation, Watercolor Butterflies
current price $9.96

Arctic Zone Lunch Box Combo with Thermal Insulation, Watercolor Butterflies

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 426 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes $10.98

Best seller
Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes
Black, variant on Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes
Black Glitter, variant on Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes
Blush, variant on Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes
Bronze, variant on Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes
current price $10.98
Options from $6.00

Wonder Nation Girls Bow Ballet Dress Shoes

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 3324 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, CeraVe Skin Care Acne Control Face Cleanser with 2% Salicylic Acid Clears Acne Blackheads Pores $12.96 $1.62/fl oz

Best seller
CeraVe Skin Care Acne Control Face Cleanser with 2% Salicylic Acid Clears Acne Blackheads Pores
Sponsored
current price $12.96
$1.62/fl oz
Options from $12.96 – $25.92

CeraVe Skin Care Acne Control Face Cleanser with 2% Salicylic Acid Clears Acne Blackheads Pores

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 3284 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Smart Watch Fits for Android and iPhone, IP68 Waterproof Smartwatch for Women Men 100+ Sports Modes 1.91-inch Fitness Tracker, Smart Watch with Bluetooth Call(Answer/Make Calls), for Gift Black $22.09 Was $189.99

Best seller
Smart Watch Fits for Android and iPhone, IP68 Waterproof Smartwatch for Women Men 100+ Sports Modes 1.91-inch Fitness Tracker, Smart Watch with Bluetooth Call(Answer/Make Calls), for Gift Black
Sponsored
current price Now $22.09, Was $189.99
You save $167.90
Options from $21.99

Smart Watch Fits for Android and iPhone, IP68 Waterproof Smartwatch for Women Men 100+ Sports Modes 1.91-inch Fitness Tracker, Smart Watch with Bluetooth Call(Answer/Make Calls), for Gift Black

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 14242 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky $7.98

Best seller
Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky
Black Soot, variant on Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky
Black Soot / Light Grey Heather / Blue Cove / Heritage Russet, variant on Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky
Black Soot / Light Grey Heather / June Bug Green / Blue Charge, variant on Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky
Blue Cove, variant on Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky
current price $7.98
Options from $7.98 – $28.72

Athletic Works Boys Fleece Jogger Sweatpants, Sizes 4-18 & Husky

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 4145 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus $4.48

Best seller
Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus
Aqua Slate, variant on Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus
Begonia Pink, variant on Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus
Black, variant on Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot, variant on Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus
current price $4.48
Options from $1.76

Wonder Nation Girls Kid Tough Leggings, Sizes 4-18 & Plus

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 2314 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Clearance, Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky $1.99 Was $7.98

Clearance
Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky
Blue Cove, variant on Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky
Blue Thrill, variant on Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky
Brilliant Red, variant on Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky
Cabana Swim, variant on Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky
current price Now $1.99, Was $7.98
You save $5.99
Options from $1.99 – $7.98

Athletic Works Boys Performance Mesh Shorts, Sizes 4-18 & Husky

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2428 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1

Best seller, DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige $19.99 Was $36.99

Best seller
DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige
Beige, variant on DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige
Black, variant on DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige
Black Purple, variant on DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige
Blue, variant on DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige
current price Now $19.99, Was $36.99
You save $17.00

DAKIMOE School Backpack for College High Middle School Fashion Student bag, Cute Aesthetic Teen Bookbag for Teens Women, Beige

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 851 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1
Low stock

Rollback, Canon PIXMA TR4722 All-In-One, Wireless Color Inkjet Printer for Home Office Use $64.00 Was $75.00

Rollback
Canon PIXMA TR4722 All-In-One, Wireless Color Inkjet Printer for Home Office Use
current price Now $64.00, Was $75.00
You save $11.00

Canon PIXMA TR4722 All-In-One, Wireless Color Inkjet Printer for Home Office Use

4.1 out of 5 stars
4.1 out of 5 Stars. 11207 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Apple Tv5 free offers from Apple

Best seller, Pen + Gear Copy Paper, 8.5" x 11", 92 Bright, White, 20 lb., 1 Ream (500 Sheets) $5.77

Best seller
Pen + Gear Copy Paper, 8.5" x 11", 92 Bright, White, 20 lb., 1 Ream (500 Sheets)
Available in additional 2 options
current price $5.77
Options from $5.77 – $7.72

Pen + Gear Copy Paper, 8.5" x 11", 92 Bright, White, 20 lb., 1 Ream (500 Sheets)

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 52359 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, ProKeeper+ Utensil Set with Travel Carrying Case $2.97

Best seller
ProKeeper+ Utensil Set with Travel Carrying Case
current price $2.97

ProKeeper+ Utensil Set with Travel Carrying Case

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 78 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers $11.98

Best seller
Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers
1 Pink, variant on Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers
Beige, variant on Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers
Black, variant on Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers
Black Lightning, variant on Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers
current price $11.98
Options from $5.65

Wonder Nation Baby, Toddler, and Boys Casual Slip-On Sneakers

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 4957 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Hero Cosmetics Mighty Patch Invisible Minis, Daytime Hydrocolloid Acne Pimple Patch, 30 Count $12.72 42.4 ¢/count

Hero Cosmetics Mighty Patch Invisible Minis, Daytime Hydrocolloid Acne Pimple Patch, 30 Count
Sponsored
current price $12.72
42.4 ¢/count

Hero Cosmetics Mighty Patch Invisible Minis, Daytime Hydrocolloid Acne Pimple Patch, 30 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 538 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Deal , Portable Charger, 20000mah Power Bank, 22.5W Fast Charging Battery Pack with Usb-c/Usb-a Output, Digital Display Portable Phone Charger for iPhone 18/17/16/15/14/13 Pro Samsung Google LG iPad AirPods $20.81 Was $129.98

Deal
Portable Charger, 20000mah Power Bank, 22.5W Fast Charging Battery Pack with Usb-c/Usb-a Output, Digital Display Portable Phone Charger for iPhone 18/17/16/15/14/13 Pro Samsung Google LG iPad AirPods
Sponsored
current price Now $20.81, Was $129.98
You save $109.17
Options from $17.93

Portable Charger, 20000mah Power Bank, 22.5W Fast Charging Battery Pack with Usb-c/Usb-a Output, Digital Display Portable Phone Charger for iPhone 18/17/16/15/14/13 Pro Samsung Google LG iPad AirPods

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 2425 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1

Best seller, Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus $8.98

Best seller
Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus
Ash Rose, variant on Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot, variant on Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot/Ash Rose, variant on Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot/Blue Cove/Ash Rose, variant on Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus
current price $8.98
Options from $8.43

Athletic Works Girls Active Flare Leggings with UPF 30, Sizes 4-18 & Plus

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2453 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black $10.88

Best seller
Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black
Backpack + 18 oz Bottle, variant on Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black
Black, variant on Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black
Grey, variant on Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black
current price $10.88
Options from $10.88 – $19.85

Ozark Trail 25L Adult/Teen Hiking Backpack, 100% Polyester, Black

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 3208 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Seagate Backup Plus Slim Portable 2TB External Hard Drive USB 3.0, Black $119.00

Best seller
Seagate Backup Plus Slim Portable 2TB External Hard Drive USB 3.0, Black
Available in additional 3 sizes
current price $119.00
Options from $119.00 – $189.00

Seagate Backup Plus Slim Portable 2TB External Hard Drive USB 3.0, Black

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 5118 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available
Low stock

Best seller, Texas Instruments TI-30xa scientific calculator $11.18

Best seller
Texas Instruments TI-30xa scientific calculator
current price $11.18

Texas Instruments TI-30xa scientific calculator

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1471 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

JanSport Unisex Cross Town Backpack $40.00 $40.00/lb

JanSport Unisex Cross Town Backpack
Black, variant on JanSport Unisex Cross Town Backpack
Grounded Grey, variant on JanSport Unisex Cross Town Backpack
Ice Dye Mahogany Haze, variant on JanSport Unisex Cross Town Backpack
Pastel Lilac, variant on JanSport Unisex Cross Town Backpack
current price $40.00
$40.00/lb
Options from $28.00

JanSport Unisex Cross Town Backpack

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 293 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days
Low stock

Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink) $29.99

Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)
Abyss Blue, variant on Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)
Blue, variant on Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)
Coral, variant on Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)
Glitter, variant on Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)
current price $29.99

Bentgo Kids 5-Compartment Lunch Box - Glitter Design for School, Ideal for Ages 3-7, Leak-Proof, Drop-Proof, Dishwasher Safe, & Made with BPA-Free Materials (Glitter Edition - Petal Pink)

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 867 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers $20.00

Best seller
Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers
BROWN, variant on Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers
Black, variant on Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers
Black Multi, variant on Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers
Black Silver, variant on Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers
current price $20.00

Avia Toddler Unisex 5000 Chunky Trainer Sneakers

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 5690 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat $29.97

Best seller
Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat
90s Kid, variant on Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat
Black, variant on Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat
Cloud 9 Light Purple, variant on Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat
Cotton Candy Sky, variant on Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat
current price $29.97
Options from $29.97 – $29.99

Owala FreeSip Stainless Steel 24 oz. Licorice Treat

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 29963 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Neutrogena Oil-Free Acne Face Wash, Salicylic Acid Facial Cleanser & Acne Treatment, 9.1 fl oz $9.97 $1.10/fl oz

Best seller
Neutrogena Oil-Free Acne Face Wash, Salicylic Acid Facial Cleanser & Acne Treatment, 9.1 fl oz
Sponsored
current price $9.97
$1.10/fl oz
Options from $8.87

Neutrogena Oil-Free Acne Face Wash, Salicylic Acid Facial Cleanser & Acne Treatment, 9.1 fl oz

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 10466 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Wavytalk 1.5 inch Thermal Brush, Negative Ion Heated Round Brush, Creates Blowout Look, Pink $45.99 Was $69.99

Wavytalk 1.5 inch Thermal Brush, Negative Ion Heated Round Brush, Creates Blowout Look, Pink
Sponsored
current price Now $45.99, Was $69.99
You save $24.00

Wavytalk 1.5 inch Thermal Brush, Negative Ion Heated Round Brush, Creates Blowout Look, Pink

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 590 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives Fri, Oct 2

Best seller, Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus $10.98

Best seller
Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus
Almond, variant on Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus
Aqua Pearl, variant on Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot, variant on Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus
Color Block, variant on Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus
current price $10.98

Wonder Nation Girls Microfleece Full Zip Jacket, Sizes 4-18 & Plus

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 615 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18 $14.98

Best seller
Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18
ANTIQUE RED, variant on Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18
BLACK SOOT, variant on Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18
BLUE COVE, variant on Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18
CHOCOLATE FUDGE, variant on Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18
current price $14.98

Wonder Nation Boys Fleece Full Zip Hoodie and Jogger Sweatpants Set, 2-Piece, Sizes 4-18

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 99 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1

Best seller, Logitech Wireless Keyboard and Mouse Combo for Windows, 2.4 GHz Wireless, 8 Multimedia and Shortcut Keys, Walmart Exclusive $17.92

Best seller
Logitech Wireless Keyboard and Mouse Combo for Windows, 2.4 GHz Wireless, 8 Multimedia and Shortcut Keys, Walmart Exclusive
Black, variant on Logitech Wireless Keyboard and Mouse Combo for Windows, 2.4 GHz Wireless, 8 Multimedia and Shortcut Keys, Walmart Exclusive
Rose, variant on Logitech Wireless Keyboard and Mouse Combo for Windows, 2.4 GHz Wireless, 8 Multimedia and Shortcut Keys, Walmart Exclusive
current price $17.92

Logitech Wireless Keyboard and Mouse Combo for Windows, 2.4 GHz Wireless, 8 Multimedia and Shortcut Keys, Walmart Exclusive

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 11178 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Best seller, Ticonderoga Wood Pencils, Unsharpened, #2HB .3 mm Lead, Yellow, 12 Count $2.97

Best seller
Ticonderoga Wood Pencils, Unsharpened, #2HB .3 mm Lead, Yellow, 12 Count
current price $2.97

Ticonderoga Wood Pencils, Unsharpened, #2HB .3 mm Lead, Yellow, 12 Count

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 2044 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB RAM 128GB UFS, Tranquil Pink $243.90

Best seller
HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB RAM 128GB UFS, Tranquil Pink
Tranquil Pink, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB RAM 128GB UFS, Tranquil Pink
Waterfall Blue, variant on HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB RAM 128GB UFS, Tranquil Pink
current price $243.90
Options from $229.00

HP 14 inch HD Windows Laptop Intel Processor N150 4GB RAM 128GB UFS, Tranquil Pink

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 12283 reviews
Free shipping, arrives Fri, Oct 2

Best seller, Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black $9.96

Best seller
Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black
Black, variant on Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black
Black/Red, variant on Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black
Blue Controller, variant on Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black
Blue Dinosaurs, variant on Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black
current price $9.96
Options from $8.79

Arctic Zone Lunch Box Combo, Tesseract Red and Black

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 666 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers $18.98

Best seller
Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers
Black, variant on Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers
Blue, variant on Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers
Blue/Green, variant on Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers
Blue/Pink, variant on Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers
current price $18.98
Options from $14.97

Wonder Nation Little and Big Kids Unisex Sport Sneakers

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2127 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus $7.98

Best seller
Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus
Ash Rose, variant on Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus
Begonia Pink, variant on Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus
Black, variant on Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus
Black Soot, variant on Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus
current price $7.98
Options from $2.35

Athletic Works Girl's Fleece Jogger, Sizes 4-18 & Plus

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 1330 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T $6.98

Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T
Blue Cove Peplum Bows, variant on Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T
Brilliant Red Peplum, variant on Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T
Clearly Aqua Peplum, variant on Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T
Old Ivory Cream Peplum, variant on Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T
current price $6.98

Wonder Nation Toddler Girls Peplum Top with Short Puff Sleeves, Sizes 18M-5T

Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1

Clearance, Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky $6.12 Was $11.98

Clearance
Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky
BLACK SOOT, variant on Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky
BLUE COVE, variant on Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky
Black, variant on Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky
Black Soot, variant on Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky
current price Now $6.12, Was $11.98
You save $5.86
Options from $5.87

Wonder Nation Kids Full Zip Fleece Hoodie, Sizes 4-18 & Husky

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 683 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Best seller, Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy $4.97

Best seller
Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy
Light Green, variant on Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy
Navy, variant on Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy
Rose, variant on Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy
current price $4.97

Ozark Trail 10L Adult/Teen Polyester Daypack Backpack, Navy

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 971 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Low stock

Best seller, Apple Pencil Pro: Pixel-Perfect Precision, Tilt and Pressure Sensitivity, Low Latency, Squeeze and Barrel Roll Gestures, Haptic Feedback, and Apple Pencil Hover for Creative Workflows $99.00 Was $129.00

Best seller
Apple Pencil Pro: Pixel-Perfect Precision, Tilt and Pressure Sensitivity, Low Latency, Squeeze and Barrel Roll Gestures, Haptic Feedback, and Apple Pencil Hover for Creative Workflows
current price Now $99.00, Was $129.00
You save $30.00
Options from $99.00 – $109.00

Apple Pencil Pro: Pixel-Perfect Precision, Tilt and Pressure Sensitivity, Low Latency, Squeeze and Barrel Roll Gestures, Haptic Feedback, and Apple Pencil Hover for Creative Workflows

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 3359 reviews
Save with
Walmart Plus
Free shipping, arrives tomorrow
Low stock
Apple Tv5 free offers from Apple

Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding $0.63 Was $0.99

Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding
Black, variant on Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding
Blue, variant on Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding
Green, variant on Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding
Orange, variant on Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding
current price Now $0.63, Was $0.99
+$3.99 shipping
You save $0.36
Options from $0.58

Composition Notebook 1 Pack Wide Ruled 100 Sheets Marble Cover 9.75x7.5in Sewn Binding

3 out of 5 stars
3 out of 5 Stars. 105 reviews
Shipping arrives in 3+ days

Best seller, Medicube PDRN Pink Collagen Gel Masks, 4 Pack $19.97 $4.99/count

Best seller
Medicube PDRN Pink Collagen Gel Masks, 4 Pack
current price $19.97
$4.99/count

Medicube PDRN Pink Collagen Gel Masks, 4 Pack

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 114 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Thermos Kid's Reusable Soft Lunch Box, Minecraft $14.99

Thermos Kid's Reusable Soft Lunch Box, Minecraft
Available in additional 7 options
current price $14.99
Options from $12.50

Thermos Kid's Reusable Soft Lunch Box, Minecraft

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 174 reviews
Free shipping, arrives in 3+ days

Best seller, Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers $20.00

Best seller
Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers
Blue, variant on Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers
Brown, variant on Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers
Green, variant on Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers
Grey, variant on Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers
current price $20.00

Avia Unisex Little and Big Kids Chunky Athletic Sneakers

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 1326 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available
Only 8 left

Best seller, Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16 $17.98

Best seller
Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16
Black, variant on Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16
Cambridge Brown, variant on Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16
Cannon, variant on Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16
Chocolate Chip, variant on Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16
current price $17.98
Options from $16.69

Wrangler Boys Gamer Cargo Twill Pant, Sizes 4-16

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 4482 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18 $13.98

Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18
Ash Rose, variant on Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18
Molten Earth, variant on Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18
Mother Of Pearl, variant on Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18
Navy Coast, variant on Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18
current price $13.98

Athletic Works Girl's Faux Shearling Jacket, Sizes 4-18

Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T $4.98

Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T
BLACK SOOT, variant on Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T
BLUE COVE, variant on Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T
BRILLIANT RED, variant on Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T
MEDIUM GREY HEATHER, variant on Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T
current price $4.98

Wonder Nation Toddler Boys' Thermal Jogger Pants, Sizes 18M-5T

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives tomorrow

Clearance, Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican $9.99 Was $24.97

Clearance
Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican
Ash Gray, variant on Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican
Blue Shadow, variant on Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican
Nine Iron, variant on Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican
Pelican, variant on Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican
current price Now $9.99, Was $24.97
You save $14.98
Options from $9.99 – $19.97

Eastsport Unisex Ascend Athleisure 18.5" Bungee Backpack, Pelican

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 121 reviews
Save with
Walmart Plus
Shipping arrives Thu, Oct 1

Best seller, onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model) $118.00

Best seller
onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)
Blue, variant on onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)
Orange, variant on onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)
Pink, variant on onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)
Purple, variant on onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)
current price $118.00

onn 8" Kids Tablet, 64 GB, Android 16, Blue (2026 Model)

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 337 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Free shipping, arrives tomorrow
Free pickup available

Best seller, BIC Xtra Smooth Pastel Mechanical Pencils, 0.7 mm, 24 Count $6.47

Best seller
BIC Xtra Smooth Pastel Mechanical Pencils, 0.7 mm, 24 Count
current price $6.47

BIC Xtra Smooth Pastel Mechanical Pencils, 0.7 mm, 24 Count

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 1735 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Scent Theory Hand Sanitizer Spray, Ocean Mist, 1 fl oz $3.00 $3.00/fl oz

Scent Theory Hand Sanitizer Spray, Ocean Mist, 1 fl oz
Available in additional 3 options
current price $3.00
$3.00/fl oz
Options from $3.00 – $9.00

Scent Theory Hand Sanitizer Spray, Ocean Mist, 1 fl oz

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 193 reviews
Save with
Walmart Plus
Delivery as soon as 32 mins
Shipping arrives tomorrow
Pickup available

Best seller, Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy $3.99 Was $9.97

Best seller
Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy
Berrys, variant on Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy
Black, variant on Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy
Camouflage, variant on Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy
Capybara, variant on Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy
current price $3.99, Was $9.97
You save $5.98

Wonder Nation Boys 17" Pop Art Dinosaur Backpack & Lunch Set, Navy

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 811 reviews
Out of stock

Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry $24.99 Was $32.99

Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry
Dewdrop Green, variant on Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry
Ice Blue, variant on Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry
Mint Berry, variant on Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry
Starlight Purple, variant on Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry
current price $24.99, Was $32.99
You save $8.00
Options from $24.99 – $35.99

Carote 3pcs Insulated Stainless Steel Water Bottle Set, 40oz & 32oz Travel Bottles, Leak-Proof, Tumbler Style, Mint Berry

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 2163 reviews
Out of stock

Best seller, Wonder Nation Boys Relaxed Denim Jeans, Sizes 4-18, Slim & Husky $11.98

Best seller
Wonder Nation Boys Relaxed Denim Jeans, Sizes 4-18, Slim & Husky
Black Wash, variant on Wonder Nation Boys Relaxed Denim Jeans, Sizes 4-18, Slim & Husky
Indigo Wash, variant on Wonder Nation Boys Relaxed Denim Jeans, Sizes 4-18, Slim & Husky
current price $11.98

Wonder Nation Boys Relaxed Denim Jeans, Sizes 4-18, Slim & Husky

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 4905 reviews
Out of stock

Best seller, Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box $10.39 Was $25.97

Best seller
Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box
Black Gamer, variant on Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box
Black Sports, variant on Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box
Blue Daisy, variant on Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box
Blue Dino, variant on Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box
current price $10.39, Was $25.97
You save $15.58

Schoolyard Vibes 17" 3 Piece Backpack Set with Headphones and Kids Lunch Box

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 602 reviews
Out of stock

About

Where can i buy back-to-school items? You can start your back to school shopping at Walmart with grade-based lists, pickup options, and everyday essentials together. You can compare supplies, backpacks, tech, and kids' apparel without opening separate tabs or making extra trips.

How to choose back to school items

You should start with your school list before you choose categories or quantities. Your list may name exact brands, exact colors, or exact notebook formats for classroom use.

You can move faster when you compare choices by grade level first. Your younger student may need blunt scissors and wide-ruled paper, while your college student may need storage, headphones, and a laptop.

You can also choose by product category when your list is already complete. Your checklist may include school supplies, backpacks, tech and laptops, and kids' apparel for the first week.

  • You can sort by grade level to match classroom expectations.
  • You can compare categories to build one complete cart.
  • You can check delivery or pickup options for your timeline.
  • You can review list-specific brands and paper formats before checkout.

Choosing by grade level for back to school shopping

You should begin with daily classroom routines when you shop for Kindergarten through 5th Grade. Your younger student often needs glue sticks, washable markers, composition books, and an easy-carry backpack.

For middle school, you may focus on organization across several classes. Your student may need subject notebooks, folders, dividers, and a backpack with room for lunch and daily papers.

High school shopping often adds calculators, graph paper, binders, and device accessories. You can compare larger backpacks, laptop sleeves, and apparel pieces that fit changing schedules and activities.

College shopping usually shifts toward dorm and lecture needs. Your student may need college-ruled notebooks, storage bins, desk supplies, headphones, and a laptop for coursework.

What to look for in back to school categories

You can build an organized cart when you group items by how you'll use them. Your school supplies may cover writing tools, paper, art materials, and classroom basics found on many lists.

Backpacks deserve close attention because your student carries one every day. You should compare size, pocket layout, bottle storage, and padded straps for books, lunch, and devices.

Tech and laptops matter when your student types assignments or joins campus routines. You can check screen size, battery expectations, storage, and accessory needs before you choose.

Kids' apparel helps you prepare for dress codes, weather changes, and busy mornings. Your checklist may include uniforms, polos, jeans, socks, or layers that work through the school week.

Comparing shopping methods for your timeline

You can match your shopping method to how soon your first day arrives. Your online delivery option works well when you want supplies sent to your door with less back-and-forth.

In-store pickup helps you stay focused on list accuracy and timing. You can place your order online, then collect your items without walking every aisle.

Curbside pickup fits packed schedules with work, sports, and registration tasks. You can keep your order moving while your student stays in the car.

If you think about back to school near me, you likely want convenience and quick access. You can use your local Walmart store or the online hub, depending on your list and timeline.

When does back-to-school shopping start?

You should start with basics once your school posts supply lists or class guidance. Your early shopping window often makes it easier to gather notebooks, writing tools, backpacks, and apparel together.

If you're planning back to school 2026, you can organize your cart in stages. You might start with broad essentials first, then add teacher-specific brands and exact notebook types later.

You can also split your timeline by need. Your family may buy clothing and backpacks first, then add classroom supplies and tech once schools confirm schedules.

How to match your school list with fewer misses

You can reduce repeat trips when you check list details before choosing quantities. Your supply sheet may call for exact colors, pocket folders, ruled paper styles, or a certain pencil brand.

You should compare wide-ruled paper and college-ruled notebooks by grade and writing space. Your younger student may need wider lines, while your older student may prefer more lines per page.

You can also review class count, locker use, and device needs before ordering. Your student may need one large binder, several smaller notebooks, or a laptop bag for a daily commute.

With the right mix of grade filters, category sorting, and pickup choices, you can cover your full list with fewer substitutions. Your back to school plan feels simpler when every required item is easier to find.

Why your back to school shopping plan works here

You can handle teacher lists, grade-specific supplies, and flexible pickup methods in one hub. Your planning gets easier when notebooks, backpacks, laptops, and apparel follow the same checklist.

You can finish with more confidence when your cart matches classroom needs from kindergarten through college. Your school year starts with fewer missed items and fewer extra trips.