Root Coffee

Uses item details. Price when purchased online

Worldwide Botanicals French Chicory Root - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee, Prebiotic Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Kosher - 1 Pound $13.99

Worldwide Botanicals French Chicory Root - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee, Prebiotic Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Kosher - 1 Pound
current price $13.99

Worldwide Botanicals French Chicory Root - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee, Prebiotic Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Kosher - 1 Pound

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 328 reviews

nuKAF By Gourmanity Instant Chicory Coffee Alternative, 7oz jar, Brews Like Regular Coffee, All Natural 100% Chicory Root Powder, Kosher From $9.99

nuKAF By Gourmanity Instant Chicory Coffee Alternative,  7oz jar, Brews Like Regular Coffee, All Natural 100% Chicory Root Powder, Kosher
Available in additional 4 options
From$999

nuKAF By Gourmanity Instant Chicory Coffee Alternative, 7oz jar, Brews Like Regular Coffee, All Natural 100% Chicory Root Powder, Kosher

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 219 reviews

Herbaila Chicory Root Granules 16oz | Roasted, Caffeine-Free Coffee Substitute, Keto, Kosher $9.88

Herbaila Chicory Root Granules 16oz | Roasted, Caffeine-Free Coffee Substitute, Keto, Kosher
current price $9.88

Herbaila Chicory Root Granules 16oz | Roasted, Caffeine-Free Coffee Substitute, Keto, Kosher

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 30 reviews

Frontier Co-op Certified Organic Roasted Chicory Root Granules, 16 oz. Bag $12.89 Was $14.69 80.6 ¢/oz

Frontier Co-op Certified Organic Roasted Chicory Root Granules, 16 oz. Bag
current price Now $12.89, Was $14.69
80.6 ¢/oz

Frontier Co-op Certified Organic Roasted Chicory Root Granules, 16 oz. Bag

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 23 reviews

R ROOTS Instant Mushroom Coffee, Arabica Medium Roast with Lions Mane, Cordyceps, Reishi and Chaga, 30 Servings, 5.3 oz $24.99

R ROOTS Instant Mushroom Coffee, Arabica Medium Roast with Lions Mane, Cordyceps, Reishi and Chaga, 30 Servings, 5.3 oz
current price $24.99

R ROOTS Instant Mushroom Coffee, Arabica Medium Roast with Lions Mane, Cordyceps, Reishi and Chaga, 30 Servings, 5.3 oz

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 16 reviews

Worldwide Botanicals Organic French Chicory Root, 1 Pound - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee $14.99

Worldwide Botanicals Organic French Chicory Root, 1 Pound - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee
current price $14.99

Worldwide Botanicals Organic French Chicory Root, 1 Pound - Brew Like Coffee, Blend Roasted Chicory Root With Coffee

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 69 reviews

Teeccino Dandelion Dark Roast Herbal Coffee, 10 oz - Coffee Alternative with Prebiotics $19.99

Teeccino Dandelion Dark Roast Herbal Coffee, 10 oz - Coffee Alternative with Prebiotics
current price $19.99

Teeccino Dandelion Dark Roast Herbal Coffee, 10 oz - Coffee Alternative with Prebiotics

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 252 reviews

Organic Coffee Root Dandelion - Taraxacum Officinale - Caffeine Free - Detox - 200g - Dary Natury $44.93

Organic Coffee Root Dandelion - Taraxacum Officinale - Caffeine Free - Detox - 200g - Dary Natury
current price $44.93

Organic Coffee Root Dandelion - Taraxacum Officinale - Caffeine Free - Detox - 200g - Dary Natury

Coffee Root Dandelion Freshly Roasted Coffee Alternative with Burdock and Licorice's Roots $44.02

Coffee Root Dandelion Freshly Roasted Coffee Alternative with Burdock and Licorice's Roots
current price $44.02

Coffee Root Dandelion Freshly Roasted Coffee Alternative with Burdock and Licorice's Roots

Stumptown Coffee Roasters, Medium Roast Organic Whole Bean Coffee - Founder's Blend Bag with Flavor Notes of Vanilla and Cocoa Powder, 12 Ounce (Pack of 1) $21.99

Stumptown Coffee Roasters, Medium Roast Organic Whole Bean Coffee - Founder's Blend Bag with Flavor Notes of Vanilla and Cocoa Powder, 12 Ounce (Pack of 1)
current price $21.99

Stumptown Coffee Roasters, Medium Roast Organic Whole Bean Coffee - Founder's Blend Bag with Flavor Notes of Vanilla and Cocoa Powder, 12 Ounce (Pack of 1)

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 1 reviews

Teeccino French Roast Chicory Coffee Alternative - Ground Herbal Coffee Thats Prebiotic, Caffeine-Free & Acid Free, Dark Roast, 11 Ounce $17.94 $1.63/oz

Teeccino French Roast Chicory Coffee Alternative - Ground Herbal Coffee Thats Prebiotic, Caffeine-Free & Acid Free, Dark Roast, 11 Ounce
current price $17.94
$1.63/oz

Teeccino French Roast Chicory Coffee Alternative - Ground Herbal Coffee Thats Prebiotic, Caffeine-Free & Acid Free, Dark Roast, 11 Ounce

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 533 reviews

Cuppa Medium Roast Healthy Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane & Ashwagandha for All Day Energy & Focus - No Crash or Jitters (60 Serving) $43.89

Cuppa Medium Roast Healthy Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane & Ashwagandha for All Day Energy & Focus - No Crash or Jitters (60 Serving)
current price $43.89

Cuppa Medium Roast Healthy Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane & Ashwagandha for All Day Energy & Focus - No Crash or Jitters (60 Serving)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 6304 reviews

Dary Natury Organic Dandelion Root Coffee, Caffeine-Free Coffee Substitute, 200 g $44.93

Dary Natury Organic Dandelion Root Coffee, Caffeine-Free Coffee Substitute, 200 g
current price $44.93

Dary Natury Organic Dandelion Root Coffee, Caffeine-Free Coffee Substitute, 200 g

Incredibrew Organic Mushroom Coffee Pods, 2000 mg Mushrooms (Lion's Mane, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake), Medium-Dark Roast, 10 Count $14.99

Incredibrew Organic Mushroom Coffee Pods, 2000 mg Mushrooms (Lion's Mane, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake), Medium-Dark Roast, 10 Count
current price $14.99

Incredibrew Organic Mushroom Coffee Pods, 2000 mg Mushrooms (Lion's Mane, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake), Medium-Dark Roast, 10 Count

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 21 reviews

Zenbodi Slim Brew French Roast Instant Coffee - 10.5 oz Superfood Coffee, Dietary Supplement, 12 Superfoods Including Maca Root, Panax Ginseng Extract, Turmeric Root, Kale Leaf, and More, 30 Servings $39.99

Zenbodi Slim Brew French Roast Instant Coffee - 10.5 oz Superfood Coffee, Dietary Supplement, 12 Superfoods Including Maca Root, Panax Ginseng Extract, Turmeric Root, Kale Leaf, and More, 30 Servings
current price $39.99

Zenbodi Slim Brew French Roast Instant Coffee - 10.5 oz Superfood Coffee, Dietary Supplement, 12 Superfoods Including Maca Root, Panax Ginseng Extract, Turmeric Root, Kale Leaf, and More, 30 Servings

New Orleans Roast Pure French Chicory - 5 Pound Bag (Pack of 1) - Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Dark Roast, Brew Just Like Coffee, Blend Chicory Root with Coffee, Coffee Substitute $46.99

New Orleans Roast Pure French Chicory - 5 Pound Bag (Pack of 1) - Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Dark Roast, Brew Just Like Coffee, Blend Chicory Root with Coffee, Coffee Substitute
current price $46.99

New Orleans Roast Pure French Chicory - 5 Pound Bag (Pack of 1) - Coffee Alternative, Acid Free, Caffeine Free, Dark Roast, Brew Just Like Coffee, Blend Chicory Root with Coffee, Coffee Substitute

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 12 reviews

Chaism Mushroom Coffee Pods - Arabic Coffee with Lions Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Sugar-Free (12 K Cups, Medium Roast) $14.99

Chaism Mushroom Coffee Pods - Arabic Coffee with Lions Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Sugar-Free (12 K Cups, Medium Roast)
current price $14.99

Chaism Mushroom Coffee Pods - Arabic Coffee with Lions Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Sugar-Free (12 K Cups, Medium Roast)

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 15 reviews

Rootless Coffee Co., Ethically Sourced Light/Medium Roast, A Damn Fine Cup of Coffee, 12 oz $19.99

Rootless Coffee Co., Ethically Sourced Light/Medium Roast, A Damn Fine Cup of Coffee, 12 oz
current price $19.99

Rootless Coffee Co., Ethically Sourced Light/Medium Roast, A Damn Fine Cup of Coffee, 12 oz

Quay Naturals Organic Roasted Chicory Root Granules 1 lb | Caffeine-Free Herbal Coffee Alternative | Non-GMO, Gluten-Free, Kosher | Bold Roasted Flavor | Vegan-Friendly $14.99 Was $16.99

Quay Naturals Organic Roasted Chicory Root Granules  1 lb | Caffeine-Free Herbal Coffee Alternative | Non-GMO, Gluten-Free, Kosher | Bold Roasted Flavor | Vegan-Friendly
current price Now $14.99, Was $16.99

Quay Naturals Organic Roasted Chicory Root Granules 1 lb | Caffeine-Free Herbal Coffee Alternative | Non-GMO, Gluten-Free, Kosher | Bold Roasted Flavor | Vegan-Friendly

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Noffee Chicory Coffee Alternative 200g Caffeine Free Coffee Substitute - Gluten Free, Vegan Chicory Root Drink Medium to Dark Blend Ground for Versatile Brewing $37.76

Noffee Chicory Coffee Alternative 200g  Caffeine Free Coffee Substitute - Gluten Free, Vegan Chicory Root Drink  Medium to Dark Blend Ground for Versatile Brewing
current price $37.76

Noffee Chicory Coffee Alternative 200g Caffeine Free Coffee Substitute - Gluten Free, Vegan Chicory Root Drink Medium to Dark Blend Ground for Versatile Brewing

Alternative Coffee Dandelion Root Hazelnut Flavour Freshly Roasted 150 g caffeine free $42.97

Alternative Coffee Dandelion Root Hazelnut Flavour Freshly Roasted 150 g caffeine free
current price $42.97

Alternative Coffee Dandelion Root Hazelnut Flavour Freshly Roasted 150 g caffeine free

Perk Energy Drink Mix (Root Beer Freeze) 20 Servings - Caffeinated Healthy Coffee Alternative with Protein, 100mg of Caffeine, Gluten-Free, Soy-Free $29.99

Perk Energy Drink Mix (Root Beer Freeze) 20 Servings - Caffeinated Healthy Coffee Alternative with Protein, 100mg of Caffeine, Gluten-Free, Soy-Free
current price $29.99

Perk Energy Drink Mix (Root Beer Freeze) 20 Servings - Caffeinated Healthy Coffee Alternative with Protein, 100mg of Caffeine, Gluten-Free, Soy-Free

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews

Dandelion Root Powder Roasted Ground Root - Coffee Substitute $45.92

Dandelion Root Powder Roasted Ground Root - Coffee Substitute
current price $45.92

Dandelion Root Powder Roasted Ground Root - Coffee Substitute

London Nootropics Flow Adaptogenic Coffee with Lion's Mane and Rhodiola 12's, British Import (Pack of 2) $66.14

London Nootropics Flow Adaptogenic Coffee with Lion's Mane and Rhodiola 12's, British Import (Pack of 2)
current price $66.14

London Nootropics Flow Adaptogenic Coffee with Lion's Mane and Rhodiola 12's, British Import (Pack of 2)

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 08 Ounce - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea $9.99

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 08 Ounce - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea
current price $9.99

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 08 Ounce - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 1 Pound - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea From $17.99

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 1 Pound - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea
Available in additional 2 options
From$1799

NY SPICE SHOP Chicory Root Roasted Granules - 1 Pound - Chicory Root Coffee - Chicory Coffee Root - Chicory Root Tea

Ruta Maya Organic Coffee Medium Roast 2.2 Pounds

Ruta Maya Organic Coffee Medium Roast 2.2 Pounds

Ruta Maya Organic Coffee Medium Roast 2.2 Pounds

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 115 reviews

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 24 Count

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 24 Count

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 24 Count

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic and Fair Trade Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 10 Count

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic and Fair Trade Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 10 Count

Four Sigmatic Mushroom Coffee K-Cups | Organic and Fair Trade Dark Roast Coffee with Lions Mane Mushroom Powder & Yacon | Focus & Immune Support | Vegan & Keto | Sustainable Pods | 10 Count

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 2 reviews

Other options to consider

RYZE SUPERFOODS Mushroom Medium Roast Coffee USDA Organic with 6 Adaptogenic Mushrooms, USA Grown Instant Coffee for Better Energy, Focus Digestion Immunity with Lions Mane & Turkey Tail 30 Servings $44.99

RYZE SUPERFOODS Mushroom Medium Roast Coffee USDA Organic with 6 Adaptogenic Mushrooms, USA Grown Instant Coffee for Better Energy, Focus Digestion Immunity with Lions Mane & Turkey Tail 30 Servings
current price $44.99

RYZE SUPERFOODS Mushroom Medium Roast Coffee USDA Organic with 6 Adaptogenic Mushrooms, USA Grown Instant Coffee for Better Energy, Focus Digestion Immunity with Lions Mane & Turkey Tail 30 Servings

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 11919 reviews

Best seller, Stumptown Coffee Organic Founders Blend Premium Dark Roast Whole Bean Coffee, Arabica, 12 oz From $12.95

Best seller
Stumptown Coffee Organic Founders Blend Premium Dark Roast Whole Bean Coffee, Arabica, 12 oz
Available in additional 4 options
From$1295

Stumptown Coffee Organic Founders Blend Premium Dark Roast Whole Bean Coffee, Arabica, 12 oz

4.5 out of 5 stars
4.5 out of 5 Stars. 875 reviews

RYZE SUPERFOODS Mushroom Coffee Dark Roast, 6 Adaptogenic Mushrooms & Prebiotic Blend, Instant Coffee Supports Energy, Focus, Digestion & Immunity, Lions Mane & Turkey Tail, 30 Servings. $44.99

RYZE SUPERFOODS Mushroom Coffee Dark Roast, 6 Adaptogenic Mushrooms & Prebiotic Blend, Instant Coffee Supports Energy, Focus, Digestion & Immunity, Lions Mane & Turkey Tail, 30 Servings.
current price $44.99

RYZE SUPERFOODS Mushroom Coffee Dark Roast, 6 Adaptogenic Mushrooms & Prebiotic Blend, Instant Coffee Supports Energy, Focus, Digestion & Immunity, Lions Mane & Turkey Tail, 30 Servings.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 11919 reviews

Bru Instant Coffee and Roasted Chicory, 7.1 oz Jar $7.87 $1.12/oz

Bru Instant Coffee and Roasted Chicory, 7.1 oz Jar
current price $7.87
$1.12/oz

Bru Instant Coffee and Roasted Chicory, 7.1 oz Jar

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 56 reviews

Best seller, Free Rein Coffee Company Homestead Medium Roast, Coffee Pods, 18ct

Best seller
Free Rein Coffee Company Homestead Medium Roast, Coffee Pods, 18ct
Available in additional 5 options

Free Rein Coffee Company Homestead Medium Roast, Coffee Pods, 18ct

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 717 reviews

Cuppa Medium Roast Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane and Ashwagandha for All Day Energy and Focus - No Crash or Jitters - 30 Servings $30.00

Cuppa Medium Roast Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane and Ashwagandha for All Day Energy and Focus - No Crash or Jitters - 30 Servings
current price $30.00

Cuppa Medium Roast Mushroom Instant Coffee with Lion's Mane and Ashwagandha for All Day Energy and Focus - No Crash or Jitters - 30 Servings

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 6304 reviews

VitaCup Perfect Low Acid Coffee Whole Beans, Dark Roast Organic Coffee, 11 Ounces $18.95

VitaCup Perfect Low Acid Coffee Whole Beans, Dark Roast Organic Coffee, 11 Ounces
current price $18.95

VitaCup Perfect Low Acid Coffee Whole Beans, Dark Roast Organic Coffee, 11 Ounces

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 180 reviews

Stumptown Coffee Organic Holler Mountain Premium Dark Roast Ground Coffee, Arabica, 12 oz

Stumptown Coffee Organic Holler Mountain Premium Dark Roast Ground Coffee, Arabica, 12 oz

Stumptown Coffee Organic Holler Mountain Premium Dark Roast Ground Coffee, Arabica, 12 oz

4.3 out of 5 stars
4.3 out of 5 Stars. 112 reviews

Venture Pal 48000mg Mushroom Coffee with 12 Adaptogenic Mushrooms, Lion's Mane, Cordyceps, Turkey tail, Reishi, Ashwagandha & Probiotics, Instant Coffee for Focus, Digestion & Immunity, 40 Servings $14.99

Venture Pal 48000mg Mushroom Coffee with 12 Adaptogenic Mushrooms, Lion's Mane, Cordyceps, Turkey tail, Reishi, Ashwagandha & Probiotics, Instant Coffee for Focus, Digestion & Immunity, 40 Servings
current price $14.99

Venture Pal 48000mg Mushroom Coffee with 12 Adaptogenic Mushrooms, Lion's Mane, Cordyceps, Turkey tail, Reishi, Ashwagandha & Probiotics, Instant Coffee for Focus, Digestion & Immunity, 40 Servings

4.4 out of 5 stars
4.4 out of 5 Stars. 11 reviews

beaniac Flavor Freak Madagascar Vanilla, Flavored Light Roast, Single Serve Compostable K Cup Coffee Pods, Arabica Coffee with Natural Flavors, Keurig Brewer Compatible, 30 Count $24.99

beaniac Flavor Freak Madagascar Vanilla, Flavored Light Roast, Single Serve Compostable K Cup Coffee Pods, Arabica Coffee with Natural Flavors, Keurig Brewer Compatible, 30 Count
current price $24.99

beaniac Flavor Freak Madagascar Vanilla, Flavored Light Roast, Single Serve Compostable K Cup Coffee Pods, Arabica Coffee with Natural Flavors, Keurig Brewer Compatible, 30 Count

4.6 out of 5 stars
4.6 out of 5 Stars. 14 reviews

Related Products