Walmart+ is here to help make every day easier. Learn more.
Walmart+ is here to help make every day easier.
Ala Sivas

İtalyan Sinemasına Bakış - eBook

Average Rating:out of 5 stars
$0.96$0.96
Digital delivery to your
or Kobo eReader
<p>İtalyan sinemasının d&uuml;nya sinema tarihine en b&uuml;y&uuml;k armağanlarından biri olan usta y&ouml;netmen Federico Fellini, &quot;Sinemamız i&ccedil;in izlenmesi gereken tek yol filmler yapmak, daha iyi filmler yapmak&quot; s&ouml;zleriyle gelecek nesillere ışık tutmaktaydı. Bug&uuml;n Fellini'siz, Pasolini'siz, De Sica'sız ve daha pek &ccedil;ok ustanın yokluğunda yola devam eden İtalyan sineması, 60'lı yılların 'mucizev&icirc; filmler'ini geride bırakmış olsa da değişen end&uuml;striyel dinamikleri, anlatısı ve yeni y&ouml;netmenleriyle adından s&ouml;z ettirmektedir.<br />İlk yıllardan g&uuml;n&uuml;m&uuml;ze dek İtalyan sinemasının tarihsel adımlarına ulusal tarih, siyasi değişimler ve ekonomik dinamiklerin penceresinden bakan İtalyan Sinemasına Bakış, ilk İtalyan filmi Roma'nın Fethi'nden son yılların uluslararası başarıları Gomorra ve Il Divo'yu da kapsayan bir kronolojiyi okuma imk&acirc;nı sağlıyor. Kitapta sessiz filmlerden Yeni Ger&ccedil;ek&ccedil;ilik'in &ouml;nc&uuml;lerine, mucizev&icirc; ekonomik y&uuml;kselişten İtalyan usul&uuml; g&uuml;ld&uuml;r&uuml;n&uuml;n acıtan g&uuml;l&uuml;msemelerine, televizyonun esaretinde yok olmaya y&uuml;z tutan sinema dilinden 80'li yılların bireysel arayışlarına, 90'lı yılların Yeni-Yeni Ger&ccedil;ek&ccedil;ilik tartışmalarından 2000'lerin auteur'lerine bir &uuml;lke sinemasının panoraması ele aldığı gibi Amerikan sinemasının h&acirc;kimiyetindeki pazarda gerek yeni prod&uuml;kt&ouml;rlerin gerekse yeni kuşak y&ouml;netmenlerin adımlarıyla istikrar sağlama yolundaki &ccedil;abaları takip ediliyor.</p> <p><strong>İnce Kapak:</strong></p> <p><strong>Sayfa Sayısı:</strong> 184</p> <p><strong>Baskı Yılı:</strong> 2010</p> <p><strong>e-Kitap:</strong></p> <p><strong>Sayfa Sayısı:</strong> 145</p> <p><strong>Baskı Yılı:</strong> 2010</p> <p><strong>Dili:</strong> T&uuml;rk&ccedil;e<br /><strong>Yayınevi:</strong> Kırmızı Kedi</p>

About This Item

We aim to show you accurate product information. Manufacturers, suppliers and others provide what you see here, and we have not verified it.

İtalyan sinemasının dünya sinema tarihine en büyük armağanlarından biri olan usta yönetmen Federico Fellini, "Sinemamız için izlenmesi gereken tek yol filmler yapmak, daha iyi filmler yapmak" sözleriyle gelecek nesillere ışık tutmaktaydı. Bugün Fellini'siz, Pasolini'siz, De Sica'sız ve daha pek çok ustanın yokluğunda yola devam eden İtalyan sineması, 60'lı yılların 'mucizevî filmler'ini geride bırakmış olsa da değişen endüstriyel dinamikleri, anlatısı ve yeni yönetmenleriyle adından söz ettirmektedir.
İlk yıllardan günümüze dek İtalyan sinemasının tarihsel adımlarına ulusal tarih, siyasi değişimler ve ekonomik dinamiklerin penceresinden bakan İtalyan Sinemasına Bakış, ilk İtalyan filmi Roma'nın Fethi'nden son yılların uluslararası başarıları Gomorra ve Il Divo'yu da kapsayan bir kronolojiyi okuma imkânı sağlıyor. Kitapta sessiz filmlerden Yeni Gerçekçilik'in öncülerine, mucizevî ekonomik yükselişten İtalyan usulü güldürünün acıtan gülümsemelerine, televizyonun esaretinde yok olmaya yüz tutan sinema dilinden 80'li yılların bireysel arayışlarına, 90'lı yılların Yeni-Yeni Gerçekçilik tartışmalarından 2000'lerin auteur'lerine bir ülke sinemasının panoraması ele aldığı gibi Amerikan sinemasının hâkimiyetindeki pazarda gerek yeni prodüktörlerin gerekse yeni kuşak yönetmenlerin adımlarıyla istikrar sağlama yolundaki çabaları takip ediliyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2010

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 145

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

İtalyan Sinemasına Bakış - eBook

Specifications

Read This On
Android,Ereader,Desktop,IOS,Windows
Is Downloadable Content Available
Y
Digital Reader Format
Epub (Yes)
Language
tr
Publisher
Kobo
Author
Ala Sivas
ISBN-13
2789785861270
ISBN-10
9785861279

Customer Reviews

Write a review

Be the first to review this item!


Customer Q&A

Get specific details about this product from customers who own it.

Ask a question

If you would like to share feedback with us about pricing, delivery or other customer service issues, please contact customer service directly.

Policies & Plans

Pricing policy

About our prices
We're committed to providing low prices every day, on everything. So if you find a current lower price from an online retailer on an identical, in-stock product, tell us and we'll match it. See more details atOnline Price Match.

webapp branch
Electrode, Comp-8c11e2e7-66ff-437a-8bfb-dd1c87f694e6, DC-scus-prod-a2, ENV-prod-a, PROF-PROD, VER-37.11.0, SHA-005a0cb239b9883d22c7bbcfdaf41c1698db0827, CID-877a404f-007-1754ac28e40f10, Generated: Wed, 21 Oct 2020 10:44:25 GMT