Walmart+ is here to help make every day easier. Learn more.
Walmart+ is here to help make every day easier.
Slavoj Zizek

Tarkovski - eBook

Average Rating:out of 5 stars
$0.80$0.80
Digital delivery to your
or Kobo eReader
<p>Zizek i&ccedil;in Tarkovski'yi ilgin&ccedil; kılan onun filmlerindeki &ouml;zg&uuml;n bi&ccedil;imdir. Tarkovski maddi unsurları zamanın kendisi olarak kullanır ama aniden en i&ccedil;sel alana ilişkin olan zamanın melankolikliğini, belirsizliğini bize hissettirir. Zizek'e g&ouml;re Tarkovski'de ger&ccedil;ekliğin tam da maddi dokusunun dağılmasıyla ruhani bir derinliğe ulaşılır. Tarkovski, kendimizi maddi ger&ccedil;ekliğin &uuml;st&uuml;ne y&uuml;kselterek ulaştığımız standart ruhani motiflerin &ouml;tesine, daha derin, daha &ouml;nemli deneyimlere s&uuml;r&uuml;kler bizi. Tarkovskici mıntıkada &ouml;zel hi&ccedil;bir şey yoktur, her şey aynı ve bildiğimiz gibidir. İşte tam da bu sebepten inan&ccedil;larımızı, korkularımızı, i&ccedil; d&uuml;nyamıza ait şeyleri buraya yansıtabiliriz. Lacancı psikanalizin ara&ccedil;larıyla Tarkovski'nin materialist bir yorumunun da m&uuml;mk&uuml;n olabileceği tartışılıyor bu metinde.<br />(Tanıtım B&uuml;lteninden)</p> <p><strong>İnce Kapak:</strong></p> <p><strong>Sayfa Sayısı:</strong> 120</p> <p><strong>Baskı Yılı:</strong> 2014</p> <p><strong>e-Kitap:</strong></p> <p><strong>Sayfa Sayısı:</strong> 69</p> <p><strong>Baskı Yılı:</strong> 2014</p> <p><strong>Dili:</strong> T&uuml;rk&ccedil;e<br /><strong>Yayınevi:</strong> Encore</p>

About This Item

We aim to show you accurate product information. Manufacturers, suppliers and others provide what you see here, and we have not verified it.

Zizek için Tarkovski'yi ilginç kılan onun filmlerindeki özgün biçimdir. Tarkovski maddi unsurları zamanın kendisi olarak kullanır ama aniden en içsel alana ilişkin olan zamanın melankolikliğini, belirsizliğini bize hissettirir. Zizek'e göre Tarkovski'de gerçekliğin tam da maddi dokusunun dağılmasıyla ruhani bir derinliğe ulaşılır. Tarkovski, kendimizi maddi gerçekliğin üstüne yükselterek ulaştığımız standart ruhani motiflerin ötesine, daha derin, daha önemli deneyimlere sürükler bizi. Tarkovskici mıntıkada özel hiçbir şey yoktur, her şey aynı ve bildiğimiz gibidir. İşte tam da bu sebepten inançlarımızı, korkularımızı, iç dünyamıza ait şeyleri buraya yansıtabiliriz. Lacancı psikanalizin araçlarıyla Tarkovski'nin materialist bir yorumunun da mümkün olabileceği tartışılıyor bu metinde.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 69

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Encore

Tarkovski - eBook

Specifications

Read This On
Android,Ereader,Desktop,IOS,Windows
Is Downloadable Content Available
Y
Digital Reader Format
Epub (Yes)
Language
tr
Publisher
Kobo
Author
Slavoj Zizek
ISBN-13
2789785983279
ISBN-10
9785983277

Customer Reviews

Write a review

Be the first to review this item!


Customer Q&A

Get specific details about this product from customers who own it.

Ask a question

If you would like to share feedback with us about pricing, delivery or other customer service issues, please contact customer service directly.

Policies & Plans

Pricing policy

About our prices
We're committed to providing low prices every day, on everything. So if you find a current lower price from an online retailer on an identical, in-stock product, tell us and we'll match it. See more details atOnline Price Match.

webapp branch
Electrode, Comp-6eebb1de-3e1a-4a3c-a781-27a231044063, DC-scus-prod-a2, ENV-prod-a, PROF-PROD, VER-37.11.0, SHA-005a0cb239b9883d22c7bbcfdaf41c1698db0827, CID-6f0d5b26-007-1754af642c7839, Generated: Wed, 21 Oct 2020 11:40:54 GMT